Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнения и доработки при G Klass

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сравнения и доработки при G Klass

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    При моята стара гега бе решен същия проблем с допълнителен 10 л резервоар скачен с големия и пълнещ се с помпа. А от него лапа щатната.
    Ей Пламене Благодаря!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: Сравнения и доработки при G Klass

      Ей ги на два бели сандъка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22 03 16 1.JPG
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5709855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22 03 16.JPG
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5709856
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Сравнения и доработки при G Klass

        Освен допълнителния резервоар джипа получи и маслен охлаждащ радиатор, качествен вентилатор Спал,смяна на някои гарнитури нови изпускателни тръби омотани профисионално да не се зачервяват! И вече може да се мине към втора фаза 35ци МТ117 и лебедка! Лебедка но каква....? Имам под ръка един перфектен Warn 8274 но дали него да монтирам или друга да търся,,! Не искам някой Китайски боклук да не сработи когато ми трябва....Или да поръчам за Warn Twin motor DOUBLEWINCH - Power Head 2X6.5HP ...
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • От: Сравнения и доработки при G Klass

          Гто вече си има друг собственик.....
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • От: Сравнения и доработки при G Klass

            Изтървах го! А, честито!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Сравнения и доработки при G Klass

              Ти нямаш сърце! Е как можа да се разделиш с тази уникална техника?
              B+

              Коментар


              • От: Сравнения и доработки при G Klass

                https://www.facebook.com/MercedesBen...1948641598988/
                B+

                Коментар


                • От: Сравнения и доработки при G Klass

                  Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                  Що го дразните Гроблю , вие не сте хора. ��За много години и много кал ��
                  ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                  Г 230Е
                  Г 500 0887 390 703

                  Коментар


                  • От: Сравнения и доработки при G Klass

                    Здравейте,

                    Мине, не мине някоя година и отново започвам да чета за двигатели, подходящи за замяна на старата печка.

                    Първите три снимки са на един и същи двигател, по обява е 136 коня, от W124. Без турбина. Какво му е означението "OM..." и помпата механична ли е?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5773831

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136_1.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5773832

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136_2.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5773833

                    Следва отново двигател, по обява пак 136 коня, някакъв друг модел, по-нов (изглежда да е с по 4 клапана) пак на W124. Изглежда пак е без турбина... Какво му е означението "OM..." и помпата механична ли е?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136_3.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5773834

                    Това отдолу трябва да е OM603 с "ДПФ филтъра", такова нещо не трябва да се взема, заради проблемите които може да се очакват в турбината. 143коня.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:143_dpf.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5773835

                    И следват две снимки на OM603 на 147коня, версията без DPF филтър. Помпата би трябвало да е механична? Четох, че този вариант имал известни проблеми с главата при прегряване се пукала и т.н.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147_2.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5773830

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147_1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5773836

                    Всеки път като ми влезе мухата и започвам да се чудя дали да пипам старата желязна печка 88 коня (OM617.913)... Че не върви - не върви (ама никак!), че гори 20 - гори, ама поне нямам притеснения да се счупи нещо.

                    Кой според вас вариант е най-удачен за евентуална смяна? Интересуват ме само двигатели с механична помпа, не ми се занимава с електроники. Нещо от 130 коня нагоре. Поне да "живне" малко. И има ли проблем с картерите, защото четох че навремето тази модификация OM617.913 била направена, заради вграждането в Г-класата, променен е именно картера. Тези мотори които вграждате, има ли опасност при силни наклони, да не може да засмуква масло нормално?

                    Поздрави на всички водачи на Г!
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • От: Сравнения и доработки при G Klass

                      Ом606 с гнп от ом603. Турбо. Картера не става. Трябва нов. Мерцедес ги спряха тези за Г, та от тогава втора ръка са 500€

                      Що не ми звъннеш че ме мързи Ако дойдеш насам ще ти покажа три различни решения.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Сравнения и доработки при G Klass

                        Купи си едно старо бмв 2,0 турбодизел със 150 кс и заедно със скоростната кутия и си готов. Разкарай ги тези древни концепции.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: Сравнения и доработки при G Klass

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Купи си едно старо бмв 2,0 турбодизел със 150 кс и заедно със скоростната кутия и си готов. Разкарай ги тези древни концепции.
                          Плашат ме кабелите и компютрите. И картера. Не знам колко старо имаш предвид, де, ама то такива преди 2000г май няма, трябва да се поинтересувам как стоят нещата с тоците. Че карам едно 2004 530d и си има цялата електрика, не знам такова как бих прехвърлил?! То него едвам успявам по шосето да го движа в изправност, та камо ли в гората

                          Между другото тия дни си смених термостата и джипката "хвърчи", че и без това я карам само на близки разстояния, явно си е била студена напоследък. Сферите са омазани с грес, бръкнах през пробката - маншона скъсан, скоро ще има цапотене. Та се сещам преди години ти казваше че греста няма работа там и май си бил прав. А аз си слагам и там - между маншона и сферата Не помня каква съм сложил там, но първоначално не се омазваше така. Интересно ми е със скъсани маншон колко време ще изкарат каретата, при положение че им пускам от време на време грес през пробките?
                          Отделно и това което кърпих преди години прогни и пак има дупки и този път май ще вдигам цялото купе и ще почвам от двигателя нагоре, ама кога ли ще стане... Мечти.
                          Последно редактирано от The Bear; 10-12-17, 23:13.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • От: Сравнения и доработки при G Klass

                            Не знам как се прави, но има вече доста бмв мотори поразни проекти и вървят та чак правят гумите на маркуч.
                            Имам приятел, който сложи 220 сди на г- класа и това се получи много добре. Бмв 2,0 е по- лек и мощен мотор та затова предложих.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X