Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Бреей Вие тука... като че един живот живеете...
    Как ще я карам с тази постна чорбица от обяд до довечера, не знам.

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
      Колеги не е по темата ;-))))))))))))))))))))))))))ама вижте как други колеги мелят кайма за суджуци.Поздрави[ATTACH=CONFIG]688961[/ATTACH]
      Като няма струг и дрелка върши работа
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
        Като няма струг и дрелка върши работа
        Е да ама не, щот тука мойш си игра с оборотите и си бачкаш сам а на дрелката цък.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Общо взето колегата със струга бачка с голям размах;-)))))))))))))))))))
          За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Аз мисля днес да купя 4-5 кг. шилешко и се надявам да се получи. За моята рецепта трябват олколо 10-12 дни, така че се надявам да не е много топло http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3429/

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Те с тоя боец, "дъ ласт мен стендинг", "дъ ласт боу скаут", сметам да затворим сезона.
              Равносметката - имам да свалям поне 10 кг и до есента трябва да се виждат плочките на корема!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011702.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5571695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011704.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5571696
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Речено - сторено! Последната партида от шилешкото за тая година стана супер и вече е във фризера.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nokia N8 4316.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5574538

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Исках да попитам, при 25 градуса и около 65% влажност колко време да поизчакам преди да кусам ? около 12-14 дни ?

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Според мен след Ден 7 може да съгрешиш /резнеш едно парче за проба/! После ще изсъхне много и ще стане твърдо. Остави го да си зрее в хладилника след това.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Мерси много Коце, ще я пробвам на 9'ти да видя накъде е и след това я прибирам. Ако всичко е наред ще споделя стъпките от първия си опит, записвам всичко

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Внимавай все пак да не стане гаф с топлото време!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Мерси много за цялата тема и за всички съвети Коце, тъкмо нарязах нулевата серия (първия опит) и има прекрасен вкус, при цялото четене и разглеждане на форуми рецепти допитване до колеги който си правят, изпробвах един вариант и резултата е перфектен, на 30.06.14 осолих в марината... (дори и за лято, резултата е перфектен)

                          провисна на 02.06.14
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0200.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5597355
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0202.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5597356

                          и резултата на 07.07.14
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0208.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5597357
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0206.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5597358

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Забравих да разясня моята "рецепта", която дори и за първи опит мисля че ефекта е супер :
                            купих свински шол от Кауфланд
                            нарязах го на необходимите ми парчета
                            приготвих саламурата която е:
                            сварих за 5-8 минути сол, няколко дафинови листа, бахар на зърна, черен пипер на зърна и кимион на зърна във вода (солта е около 22 грама на литър)
                            освен солта другото съм слагал на око
                            след като изстина саламурата, залях месото което бях сложил в подходящ съд колкото да го закрие и да има 5 милиметра слой саламура над месото
                            след 48 часа провесих за 5-6 часа, след това във PPM (пъстърма прешър машине) направих си букови дъскички със по 4 дупки във всеки ъгъл, шпилките със гайките са налице, и за около 2 часа притиснах в стягата
                            след стягата овалях в мирудийте който бях приготвил предварително по наш си вкус и изсушаване за 5 дена през лятото на леко проветриво място, на средно 23 градуса и 60-65% влажност и резултата е да си е*е ма*ата..... ето това е перфектното мезе за мен благодарение на теб Коце

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Утре свалям метеостанцията в мазето и започвам да отброявам наобратно!

                              Междувременно проектирах една стойка за бидона със зелето на балкона!

                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Здравейте приятели,

                                попрочетох тук таме но рядко намирам някой да пояснява градуси и влажност на въздуха (разбира се, няма да ги меря). В София захладня, а от 1 месец гледам домашна пастърмица да висяща из форумите.
                                И гледам аз, че захладня та реших да засушавам и аз. Купих телешки шол 2 парченца около килограм и половина. Приличащи на 2 големи пържоли с около 2 см дебелина и дължки около 25 до 28 см и широчки около 10тина....
                                Имам денджера ( мязаща на гевгир с дупки ) сложих 2 пръста сол да покрие дупките осолих хубаво месето и сложих върху солта, отгоре още сол... Отиде близо 700-800 грама за 2те пържолки, които бяха хубааво заслани с солчица.
                                Та така 30тина часа.. Оставих да се оттича водичката в друга купа под тенджерката. Всичко това се случва на хладно в хладилника.
                                Етап едно завърши и пристъпихме към етап 2... Ако миех чинийте толкова старателно, приятелката нямаше да ми мрънка... Та, измих парчетата месце доста внимателно и ги сложих в друг съд с вода, която сменях през 30тина минути даже и по често в рамките на няколко часа ( горе долу от обяд до към вечерта ). Направих си богата смес от червен пипер, черен пипер, чубрица смляна ( домашна!!! ), малко сол. Без чимен, че нямах. Всичко това отиде в малка купа с малко вода да стане каша и почнах да мажа бъдещото мезе. Намазах аз ама ми се видя малко та направих 2ра доза подправки които нанесох сухи върху влажните намазани вече подправки. Стана супер. Окачих аз на балкона 2та мръфляка и зачаках, ама мина се 2 дни и времето взе да се стопля. Сигурно в града ще стане около 15-20 градуса през деня в обедните часове. Живея на 1вия етаж на сенчесто място на студен балкон са ( доста проветрив ) остъклен. Предполагаема температура 12-15 градуса в топлите часове.
                                Та така, притесних се аз за мръфките и ги шибнах в хладилника. Нямам скара, и ги сложих на рафта върху домакинска х-я, и обръщам мръфките сутрин, вечер, сутрин, вечер (като внимавам да не ми изпопзадат мерудийте).


                                Ако ги окача обратно на балкона, ще се развали ли месото или му е топличко?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X