Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Пръчката е армировка. Май е бамбук, че не поема течности. Доста време е висяло това месце!
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
      Добре изглежда. Сетих се да питам дали някой знае от къде мога да закупя благородна плесен? Много искам да направя бял мьхнат колбас)))
      Купуваш един суджук от по-истинските /например на Братя Къртеви/. Остъргваш го и заразяваш целта.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Пробвах ама не стана, направих разтвор сьс захар и прьсках с пулвелиратор. Пак ще пробвам

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Христос Воскресе!
          След тримесечно чакане резнах салама. Вкуса е уникален
          Обвивката е 60мм, много по-добре се получи отколкото е 40мм.Предстои да изпробвам Айцел премиум.
          Но първо трябва да оборудвам хладилника
          Последно редактирано от luboR; 16-04-17, 20:33.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Супер! Пращай мостра!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Ето)
              Рибицата е на 60 дена сьхна в колагеново фолио. Кашкавала е студено опушен. Хляба изпечен днес

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Да събудя темата с един въпрос. Може ли някой да сподели опит и рецепта, как се прави пастърма от пилешко или пуешко? Какво трябва да е времето на вън, сега подходящо ли е?
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  През деня е все още топло.

                  Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                    През деня е все още топло.

                    Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
                    Значи съм на прав път. Сега ще чакам някоя рецепта. В нета има много, но навсякъде пишат, че трябват да се осолят и да стоят така....ей точно с това не съм съгласен. Има хора ползвали такива рецепти, споделят, че става много солен продукта.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      След малко ще съм на компа и ще ти напиша


                      Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                        Значи съм на прав път. Сега ще чакам някоя рецепта. В нета има много, но навсякъде пишат, че трябват да се осолят и да стоят така....ей точно с това не съм съгласен. Има хора ползвали такива рецепти, споделят, че става много солен продукта.
                        Взимат се пилешки гърди. На кг месо се слагат 20гр.(ако се ползва нитритна сол, то 50/50 с обикновенна) сол, 4гр. захар(може и кафява), 50мл. коняк. Може да се овкуси и с черен пипер и малко куркума. Месото се слага в кутия, осолява се и се залива с коняка. На всеки 12 часа се преобръща в саламурата, която се е образувала от изпуснатия от месото сок, коняк. След 48часа се изважда подсушава и провесва да съхне и зрее. След 5-7 дни е готово за консумация.
                        Вариант 2:
                        Същото както съм написал по-горе само, че се добавят 0,5гр. стартерни култури и след осоляване месото се държи 24 часа при стайна температура 20 - 25оС. След което се премества за доосоляване в хладилника.
                        Относно сушенето и зреенето. Най-добрите условия са 12-15оС и влажност от 75%. Трудно се постигат без климатична камера. В момента може да се суши през ноща на балкона, сутрин да се мести в хладилника или ако терасата е сенчеста да се остави там. Важното е мухите да не го накацат. Аз съм си направил "клетка" с мрежа за прозорци и нямам вече проблеми. Ако имаш въпроси пиши ) Аз съм правил няколко пъти и съм много доволен от полученият продукт.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Ще го пробвам. Клетка съм направил перфектна, от едно малко шкафче(махнал съм му вратите и гърба и на тяхна място съм сложил мрежа). Вътре в терасата под ниво на парапета ми е външното тяло на климатика, а пък той е 20-ка и е голяма веялка. Така суших суджука стана идеален.
                          П.п. какво е стартерни култури? Извинявам се! И май ще трябва да хвърля коняка а?
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Добавят се за по бързо зреене, абе с две думи Гадинки

                            Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Онзи ден опитах купешка пастърма от патешко. Много вкусно!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Открих сезона. Тази вечер метнах първата порция филе да се вее навън.
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X