Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Мисля 24 часа са малко за осоляване
    Е хубаво де нали за сухо(то много сухо като пусна водата)осоляване говорим.
    Аз поне така разбрах.24 часа в сол после изкисване(по желание,като аз не смятам),подсушаване,подправки и на простора!?
    Ако трябва и 36 часа мога да му направя,че за 48 няма да съм вкъщи ама казвайте да не объркам партидата.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Е хубаво де нали за сухо(то много сухо като пусна водата)осоляване говорим.
      Аз поне така разбрах.24 часа в сол после изкисване(по желание,като аз не смятам),подсушаване,подправки и на простора!?
      Ако трябва и 36 часа мога да му направя,че за 48 няма да съм вкъщи ама казвайте да не объркам партидата.
      Моя грешка

      Това от преди малко



      Вече съм почти сигурен че потъмняването идва от слънцето
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Aaaa ще взема да мина към Пловдив да обменим накрая опит покрай тия снимки.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^71FDC6A1D4D1E0608343A4A8387906651841D7601AC00A861A^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5736746Това е моята първа реколта за този сезон. Днес ги свалих за да ги преплескам -вече са на една седмица-но единия се пукна. Щях да го давам на кучето ама докато претакам зелето. да си сипя винце и... жената го скрила във фурната. Сега цвърчи във фурната а след малко ще разбера става ли за вицето.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]894289[/ATTACH]Това е моята първа реколта за този сезон. Днес ги свалих за да ги преплескам -вече са на една седмица-но единия се пукна. Щях да го давам на кучето ама докато претакам зелето. да си сипя винце и... жената го скрила във фурната. Сега цвърчи във фурната а след малко ще разбера става ли за вицето.
            Добре изглежда суджука, остава и винцето да е арно )))

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5736772В ляво първата реколта от която не съм доволен и днес новата в дясно.От нея предстои да разбера.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Аз пък днес заложих нова порция контра филе.Нарязах го на 4 ленти и го бухнах в 1 кило морска сол.
                Пусна вода пущината.Излях я одеве и пак в хладилника.
                Утре 24 часа по-късно смятам да вадя и да омажа с червен пипер.Правилно ли действам или трябва още нещо да правя!?
                Относно другото месо дето го правих преди мнооого време още виси на простора едното парче.
                Другото днес го свалих тъй като ми се видя достатъчно твърдо.Е да ама е твърдо отвън,а отвътре е все още мммм да кажем съвсем леко меко.
                Не е баш камък както аз си го представях.Предполагам проблема е от няколко неща.Първо от това,че не го одрах до голо,а остана оная бяла ципа по контра филето.
                Второ от чубрицата.Трето и най-важно,че го бях проснал под навеса където баш в тоя ъгъл няма никакво течение.
                Сега е под стрехата и за няколко дни изсъхна доста повече от преди.Другият проблем е че го бях направил от 1 рибица 2 парчета което явно е дебело.
                Абе като за първи път толкова.Утре ще го снимам на светло,че сега с тоя телефон нищо няма да се види.
                Поздрави на всички и приятно мезене.
                Да не би да режеш месото надлъжно ? По посока на мускулните влакна ?
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Е то как да го режа иначе?Ей на снимката смятам става ясно от това как го продават контрафилето на парчета и това което аз съм направил.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Аз пробвах нов метод за обмазване. След осоляване го провесих без подправки и така 10 дни. Днес направих каша от подправки и бяло вино и обмазах. Тъй като месото е твърдо се получи добре.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Е то как да го режа иначе?Ей на снимката смятам става ясно от това как го продават контрафилето на парчета и това което аз съм направил.
                      Напречно колега,напречно.Аз го режа на две през средата.Така рискуваш да направиш каиши,особено ако го сушиш до твърдо.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Аз имам проблем с мекотата не с твърдостта.Нямам проблем и твърдичко да стане.Важното е да е узряло като хората.
                        Ще пробвам след седмица и ще доложа.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          И тази година - не се размина
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161210_221104.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5736814
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image001.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5736820
                          И това не знам дали ще е ефективно ама кърпежна проба за 3 мин.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image002.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5736821
                          Това от снощи - след седмица ще се пробва първото.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Тая година почнах късно, ама ще наваксам живот и здраве да е!
                            Първа серия - сужука е вече на 3 дена а свинското месце току що окачено:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161211_201848-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5736832

                            В хладилника в саламура отлежава и телешко, към петък ще го бесиме!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]894289[/ATTACH]Това е моята първа реколта за този сезон. Днес ги свалих за да ги преплескам -вече са на една седмица-но единия се пукна. Щях да го давам на кучето ама докато претакам зелето. да си сипя винце и... жената го скрила във фурната. Сега цвърчи във фурната а след малко ще разбера става ли за вицето.
                              Еленко, аз сега това как да го разбера какво е? Освен части за Кия - не пращаш ли по някоя петала по Еконт? Прилича ми на онази рецепта за Пуска - кълцано месо с праз и подправки, само, че пълнено в черво.

                              Струва ми се че е попресъхнало за приплескване. Една година така ги плесках попресъхнали и на половината им се отлепи червото после. Аз ги плескам веднага като завехне леко червото - на 4-5-тия ден. Един, максимум два пъти.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Да не би да режеш месото надлъжно ? По посока на мускулните влакна ?
                                Брадати, ми то тея свински вратове, те са едни огромни меса бре. Ако се не отрежат надлъжно стават ебаси и тучовете. И все пак при това рязане има парчета са супер, има и такива които са като дъвка и немат ядене.
                                Това ли е причината - рязането ?
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X