Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Предварително благодаря на всички отзовали се в каузата : "Да защитим ПРАНЕТО".
    После ще спомена конкретни личности на които ще досаждам и ЛИЧНО.
    За да не стават такива ексцесии - МОЛЯ ПРИЗНАЙТЕ СИ как го правите...
    След като изсуша каквато и да е мръвка/в черво или не/ прибирам в найлонови кесийки и във фризера. Ако дойдеш на сбирката в Шумен ще извадя от минало годишната пастърма за проба.

    Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
    А по предния проблем с въздуха в луканките да доложа резултата Набодох ги обаче резултат няма. Явно закъснях понеже във вънщната си част са изсъхнали и няма как да запълнят празнината при разточване. Така , че ако някой има въдух в луканките номера с боцкането с игла ще свърши работа първите два дена преди да са започнали да засъхват от вън.
    А защо не накисна проблемните парчета за 10 мин. във вода. Тогава червото омеква след което го пробиваш в края на балончето и когато притиснеш внимателно въздуха излиза а то прилепва към месото.
    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
    0896 846 246

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Аз слагам 120-130гр морска сол на литър вода, захар не слагам. Кисне около 48ч, стискам го за няколко часа да се отцеди от водата, въргалям в подправки и в кафеза

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Моето го прибрах във фризера, в найлонов плик, на парчета за по два-три дни. Вече извадих първото. След размразяване няма никаква разлика от преди замразяването.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Колеги, дайте моля Ви идея какво да го правя месото.
          Не ми се изхвърля, а не ми се и готви. Има ли начин пак да го поизкисна и да го осоля насухо да искара това което не е излезнало. Месото бая е засъхнало, но вътре е меко и лепкаво.
          Ако изрежа горния засъхнал слой и го накисна за денонощие във вода дали ще изпръхне.
          Мисля във водта да слоца малко лимонов сок или оцет. Ако се поразпъне и се освежи после мисля да го осоля и да го слоца на една скаричка в/у тавичка за 24 часа в хладилника да се отцеди и извлече гняста от месото.
          Дайте и Вие някакви предложения.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            пепел ...дървесна ...
            Ми аз боба го сварих и сега няма как да разбера ....
            Я обясни като за прости инджЕнери, аджаба ква пепел , колко от нея и кога се слага и кога се вади и други такива скришнотийки...
            А скришнотии, защо пък. Слагали са ги - практически заривали - в пепел, в качета. Пепел от домакинството, не нещо специално за случая. Пепелта, като поеме влага и мазнина, се получава плътна и направо непроницаема коричка. Това сиво-белезникавото, дето боядисват изкуствените обвивки на колбасите е имитация именно на традиционната пепел, а не на "благородни плесени". Ако колбасът е направен както трябва, не е нужно да е на студено. Солта, етеричните вещества в подправките, сушенето, недопускането наличие на въздух и т. н. - са все фактори за консервация.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от Georgi Filipov Преглед на мнение
              Колеги, дайте моля Ви идея какво да го правя месото. .
              Дайте и Вие някакви предложения.
              Опитай с едно парче да го свариш до 74 градуса, в сърцевината, в 100 гр. ракия на 1литър вода.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от Georgi Filipov Преглед на мнение
                Колеги, дайте моля Ви идея какво да го правя месото.
                Ако ти се влиза в токсикологията продължавай да го магериш. Аз бих го изхвърлил.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Ако ти се влиза в токсикологията продължавай да го магериш. Аз бих го изхвърлил.
                  Баш!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от Georgi Filipov Преглед на мнение
                    Колеги, дайте моля Ви идея какво да го правя месото.
                    Не ми се изхвърля, а не ми се и готви. Има ли начин пак да го поизкисна и да го осоля насухо да искара това което не е излезнало. Месото бая е засъхнало, но вътре е меко и лепкаво.
                    Дайте и Вие някакви предложения.
                    Обезсоляваш,сваряваш и даваш на кучето.
                    ТЕЛ:0886301378

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Абе прати ми го на мен това месо.
                      Аз за разлика от повечето хора не се вълнувам от модни страхове, и ще си го хапна с кеф.
                      Обещавам на всяка хапка да те благославям, а като свърши всяко парче-ще те хваля на познати и приятели.


                      Да ти давам ли адрес за доставка? Куриера е от мен.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Да не би осоляването да е било на топло
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Според мен е малко солта. 200гр на 5 кила месо няма как да се е осолило достатъчно и после си е тръгнало на разваляне. Аз бих го метнал в кофата или по куриер на Кольо пък той като има мерак да пробва какво ще стане.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Аз пък днес заложих нова порция контра филе.Нарязах го на 4 ленти и го бухнах в 1 кило морска сол.
                            Пусна вода пущината.Излях я одеве и пак в хладилника.
                            Утре 24 часа по-късно смятам да вадя и да омажа с червен пипер.Правилно ли действам или трябва още нещо да правя!?
                            Относно другото месо дето го правих преди мнооого време още виси на простора едното парче.
                            Другото днес го свалих тъй като ми се видя достатъчно твърдо.Е да ама е твърдо отвън,а отвътре е все още мммм да кажем съвсем леко меко.
                            Не е баш камък както аз си го представях.Предполагам проблема е от няколко неща.Първо от това,че не го одрах до голо,а остана оная бяла ципа по контра филето.
                            Второ от чубрицата.Трето и най-важно,че го бях проснал под навеса където баш в тоя ъгъл няма никакво течение.
                            Сега е под стрехата и за няколко дни изсъхна доста повече от преди.Другият проблем е че го бях направил от 1 рибица 2 парчета което явно е дебело.
                            Абе като за първи път толкова.Утре ще го снимам на светло,че сега с тоя телефон нищо няма да се види.
                            Поздрави на всички и приятно мезене.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Мисля 24 часа са малко за осоляване
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Абе прати ми го на мен това месо...
                                Наборе, недей така. Аз съм човек, който основателно може да претендира, че яде месо колкото неандерталец, като между четвърт и една трета от всичкото - сурово. Но в края на краищата сме бозайници (кучетата и прасетата - също), "тръгнало" месо, само на кокошки.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X