Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Рецептата е "офроуд България":
    четеш темата, зимаш мръвка от супера и мешаш подправките на око.
    Суши се на балкона, в момента мисля устройство - кутия с вентилатори.

    ПП: Благодаря за чимена!!! Не намерих по магазините.
    Последно редактирано от jumboframe; 11-02-13, 20:21.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Да знаете - чимен (баш тоя арменския, дето е "истинския") го има за дребни стотинки в Карфур.
      Златна ти уста!До сега ползвах само сминдух , че пустия чимен не са го и чували,където съм питал. Млян ли е?Не че и само със сминдух е лошо...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Млян. И аз замествах със сминдух, ама с чист късмет го намерих чимена при подправките в Карфура на София Мол. Не вярвах, че са различни, обаче факт - различни са на вкус.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
          .... в момента мисля устройство - кутия с вентилатори.
          Идея някаква за това.
          Нещо ми се върти в главата кутия 60/60/60 см(такива готови плоскости имам под ръка) и няколко вентилатора от комп.- дали ще стане????
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Ще ви издам една рецепта .Взема се рибица (свинска) чисти се от мазнотии и ципи ,после се поръсва със сол 22гр. на килограм ситна сол, и 2гр. захар на килограм .След като се усолят с е слагат в здрава найлонова торбичка ,изкарва се въздуха и торбата се овива около месото ,после се остава в плодника на хладилника за 20 дена (температура около 2/3градуса) ,като на всеки два три дена торбата се развива и рибиците се превъртат лице с лице и на следващата врътка гръб с гръб .На двайстия ден се вадят подсушават се (ако са си пуснали чорбица) и се овалват в червен пипер и чубрика (който желае и други подправки) и се слагат да се сушат за десетина дена .След като станат готови по ваша преценка (както ги предпочитате на вкус )и не сте ги изпапали ги прибирате във фризера с цел да не съхнат повече а от там да станат и по солени .Не знам дали не съм се повторил с някой колега ,ама на дали ,тази рецепта е директно от кухнята ,така месото зрее в хладилника и запазва уникален вкус .Остана ми само една в фризера ,предпоследната излетя на страозагорската среща .

            пп Съжалявам че не видях по рано темата ,защото технологията изисква цял месец ,но все още не е късно за една серия . За мярка на солта може да използвате кибритена кутия ,като я напълните със сол изравнена ,събира около 22гр ,а за захарта една кафяна лъжичка извършена или от пакетираните захарчета за кафе ,те са също по 2гр . Да ви е сладко !
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
              Идея някаква за това.
              Нещо ми се върти в главата кутия 60/60/60 см(такива готови плоскости имам под ръка) и няколко вентилатора от комп.- дали ще стане????
              Ами аз съм го намислил тъй, с материали от темата:
              паралелепипед с дългите страни от ламиниран паркет, а "страничните" - ситна мрежа и вентилатори от 12cm вентилатори - баш за компютър.
              Имаше и идеи за силика гел на входа на вентилаторите, но нещо отпаднаха защото на пакетчетата пише "do not eat" и май ефекта от него ще е минимален.
              Има и планове за поумняване на устройството с датчик за влажност.. ама само си го мисля май няма да се стигне до там. Все пак идеята на домашното е да го измайстоиш, не да тъпчеш с електроника.
              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                По повод мазното месо и, че не ти е станало баш как трябва. Аз скоро пробвах със свински врат /виж назад по темата/ и стана повече от отлично!
                Тайната е в самото сушене - влагата на въздуха и температурата. Ти казваш, че си сушул на балкона. Това е бил според мен проблема. Навън е много влажно в момента и няма как да знаеш при какво условия си го сушил. Защото те са били променливи. Аз суша в мазето - 15-16 градуса и сух въздух. И знам с голяма точност какво да очаквам на 5-я или 7-я ден от сушенето. Винаги става едно и също.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  ...Аз суша в мазето...
                  Там не е ли много застоял въздуха?

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Там не е ли много застоял въздуха?
                    Не, има проветряване. Но е сух. За което допълнително спомага и бетона.
                    Слагайте по един влагомер където сушите и всичко ще Ви се избистри, защо и как.
                    Давам пример - в спалнята преди да си легна е 60% влажност. Сутрин е 75-80% влажност. Представете си какво е навън, на балкона, през деня и през ноща.
                    Аз преди да почна да го суша в мазето, също го кичех на балкона, резултатите обаче са коренно различни. Имал съм случай 2 седмици да не може да изсъхне на балкона...
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Не, има проветряване. Но е сух. За което допълнително спомага и бетона.
                      Слагайте по един влагомер където сушите и всичко ще Ви се избистри, защо и как.
                      Давам пример - в спалнята преди да си легна е 60% влажност. Сутрин е 75-80% влажност. Представете си какво е навън, на балкона, през деня и през ноща.
                      Аз преди да почна да го суша в мазето, също го кичех на балкона, резултатите обаче са коренно различни. Имал съм случай 2 седмици да не може да изсъхне на балкона...
                      Еех, за съжаление моето мазе няма прозорец за проветрение.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Еех, за съжаление моето мазе няма прозорец за проветрение.
                        Споко. И моето няма. Като цяло е проветриво.
                        Дали ти е влажно се усеща бързо - пипни стените, помириши въздуха, остави един вестник вътре и го провери след 2-3 дни. Ако си е сух, действай с месото! Проба му е майката!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Колко време се киснеше във бяло вино. Месото е стояло 48 часа в морска сол. Месото е свинско контра филе и е малко повече от кило.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Айде сега и обещаните снимки....След 15 дена 'вратните наденици' е няма такъв вкус.......мммммммммммммм чаталче -литър вино;-)))))))))и така;-))))))))))))пуууууу пак се оплюх;-)))))))))))))))))))който има въпроси одговарям....Давам снимков матерялНатиснете снимката за да я уголемите

Име:13022013300.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5453794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13022013297.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5453793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06022013296.jpg
Прегледи:1
Размер:221.2 КБ
ID:5453792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06022013294.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5453791Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13022013301.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5453795 а и да добавя не е по темата ама;-))))))))))))) да покажа майсторскиат резач;-)))))))))))))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13022013302.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5453796 Да сте ми живи и здрави;-))))))))))))))))))Айде сега налейте
                            За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
                              Айде сега и обещаните снимки....След 15 дена 'вратните наденици' е няма такъв вкус.......мммммммммммммм чаталче -литър вино;-)))))))))и така;-))))))))))))пуууууу пак се оплюх;-)))))))))))))))))))който има въпроси одговарям....Давам снимков матерял[ATTACH=CONFIG]548801[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]548800[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]548799[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]548798[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]548802[/ATTACH] а и да добавя не е по темата ама;-))))))))))))) да покажа майсторскиат резач;-)))))))))))))[ATTACH=CONFIG]548805[/ATTACH] Да сте ми живи и здрави;-))))))))))))))))))Айде сега налейте
                              Арни изглеждат! Кажи нещо за анджара.

                              П.П.Благодарско за пожеланията, жив и здрав и ти!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                                Арни изглеждат! Кажи нещо за анджара.

                                П.П.Благодарско за пожеланията, жив и здрав и ти!
                                Извини ме за невежествотоанджара ножа ли е?
                                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X