Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Ще се пробва!
    Различно е от това, което сме свикнали да представлява една наденица, но пък ни хареса!
    Ще върви много запечена в тавичка със зеленце /с бира и малко захар, може и стафиди/!
    Горчицата е задължителна!
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Колеги помагайте,
      Малко обърках рецептата. Свинска плешка, парчетата са по 6-7см дебели, в саламура 250гр. сол на 1л. вода, ама видях, че съм прекалил със солта. Като гледам единствения начин е обезсоляване.
      Накратко, моля дайте идея за време за обезсоляване в чиста вода.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
        Колеги помагайте,
        Малко обърках рецептата. Свинска плешка, парчетата са по 6-7см дебели, в саламура 250гр. сол на 1л. вода, ама видях, че съм прекалил със солта. Като гледам единствения начин е обезсоляване.
        Накратко, моля дайте идея за време за обезсоляване в чиста вода.
        Малко се въздебелички ...
        Колко време ги кисна в саламурата?
        Принципно трудно е някой да ти даде точно време, но моя съвет е: изкисваш 1-2 часа, като периодично сменяш водата, вадиш едно парче и го оставяш хубаво да се оцеди от водата, но така, че да позавехне малко по краищата. После близваш, трябва почти да не се усеща сол, то после като изсъхне ще си му дойде соления вкус.
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
          Малко се въздебелички ...
          Колко време ги кисна в саламурата?.
          Пфу, аз най важното не съм писал - времето!

          Довечера като се прибера от работа ще станат 52 часа в саламура.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Аз лично бих разредил саламурата до желаната концентрация с доливане на сладка вода и бих оставил за още 2 денонощия. Иначе със кисненето и плакненето в сладка вода само с повече опит може да знаеш точно колко солено и колко равномерно осолено ще стане. Иначе след това едно съвсем леко изплакване преди сушенето, колкото да не избива сол отгоре не е лошо.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Няма им нищо на мръвките, споко . А ако станат по-солени, пий повече
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Абе обичам солено, ама като разбрах колко съм прекалил май ще е свръх, та го измислих. След малко се прибирам, поплаквам ги 4-5 часа в чисто вода и каквото излезе!
                Благодаря на всички отзовали се! Пожелавам Ви много вкусни мръвки и достатъчно пиене.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Абе и на мен не ми се вярва да станат чаааак толкова солени, ама все пак.
                  Пробвай теста, който ти казах, аз така си ги опитвам - като позавехнат като близнеш, ако се усеща съвсем малко солено, или почти хич, значи ще са върха на сладоледа после
                  Имай предвид, че свинското и телешкото поемат различно сол - тази година са супер, солих ги и после изкисвах за едно и също време, обаче телешкото е малко по-солено, но пак е супер де, и без това повече ходи на винцето
                  Миналата година направих две кофи (свинско и телешко), имах доста работа тогава, и киснаха много в морска сол (не помня колко, ама може и седмица да отиде), после изкисвах изкисвах, ама накрая така солени станаха, че не можах да насмогна на вино, и пак не можеха да се ядат - сега имам сигурно 10-ина парчета останали, и понеже някой ги беше извадил от фризера без да знам, вече хем са солени, хем твърди, абсолютно не могат да се ядат, дори и Iron Man ще се затрудни доста с дъвкането

                  Тъкмо да питам - дайте акъл какво да ги правя?
                  Мислех си за готвене на някакви по-чорбаливи манджи с тях. Пробвах, нарязах няколко пастърми на средноголеми кубчета, жената ги вари вари, сега вече не са солени, но са доста твърдички (няма как иначе, тя солта им е изпила всичките сокове), та ще пробвам няква яхнийка нещо да сътворим (а защо не и супичка някаква), да видим ще стават ли, жал ми е да ги изхвърля, колко труд положих по тях ...
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Ако са много солени нищо няма да можеш да сготвиш. Кисни във вода, ако не стане към кофата.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Ако са много солени нищо няма да можеш да сготвиш. ...
                      Като стар фасул с пастърма ли ?
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Като стар фасул с пастърма ли ?
                        Точно за едно постно бобче с пастърма си мислех
                        Солени са, но като се посварят и се обезсоляват доста (т.е. ок са на сол, пък и им сменяме водата 1-2 пъти докато врат), проблема е само, че остават доста твърди, ама ще ги нарежа по-на ситно и пак ще ги ручаме жабетата, надявам се
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          То май се гонеше в занятието да хапнем нещо вкусно , и на практика което не може да си купиш в магазина ( домашно приготвено ) . Ама май стана - не стават за ядене , ама ще ги ям . Хвърляй ги на кучето и не ги мисли .

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Да бе ,да умори кучето!

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                              Абе обичам солено, ама като разбрах колко съм прекалил май ще е свръх, та го измислих. След малко се прибирам, поплаквам ги 4-5 часа в чисто вода и каквото излезе!
                              Благодаря на всички отзовали се! Пожелавам Ви много вкусни мръвки и достатъчно пиене.
                              Държиш на течаща вода. Режеш едно парче и го обработваш термично. Така ще разбереш кога трябва да спреш с обезсоляването!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                По жетва ги киснат нощес, утре ги готвят или чак вечерта мезят.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X