Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    написах едно и също 2 пъти...

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Колега, ще ти препоръчам да направиш следното - суши ги 2-3 дни и ги метни на скарата! Преди това го обезсоли малко.
      От това месо няма да излезе това, което си мислиш. Има прекалено много сланина изложена на кислород и ще започне да се разваля. Сланината не поема солта както месото. А ти надали ще му сложиш антиоксидант. Точно поради това се махат всички сланинки от месото преди да се суши. Всичко това го говоря от личен опит при сушенето на врат. Както ти каза Дочев, купи един цял врат и го разрежи по дължина на мускула. Или шол или контра филе.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Колега, ще ти препоръчам да направиш следното - суши ги 2-3 дни и ги метни на скарата! Преди това го обезсоли малко.
        От това месо няма да излезе това, което си мислиш. Има прекалено много сланина изложена на кислород и ще започне да се разваля. Сланината не поема солта както месото. А ти надали ще му сложиш антиоксидант. Точно поради това се махат всички сланинки от месото преди да се суши. Всичко това го говоря от личен опит при сушенето на врат. Както ти каза Дочев, купи един цял врат и го разрежи по дължина на мускула. Или шол или контра филе.

        Кофти, ама разбирам!! Ако не става, не става... Ще го сготвим, няма страшно.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Вчера ми хрумна...писна ми да им плащам на тези иззедници от месопреработвателните компании и пройзводители на пастърма, при положение, че можело
          Въпреки, че съм на 26 години си обичам домашното - все пак цял живот по селата съм изкарал - зимнината не ми е чужда. Та, първо да благодаря, че тази тема е тук, и второ да благодаря на един приятел, без който нямаше да се заема, защото въобще не ми беше хрумнало в София да се занимавам да правя пастърма.

          Ето снимките - днес я заложих

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1492.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5554580

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            О, забравих. Ето я рецептата на този мой приятел, която използвах за пастърмата:

            * 20 часа в тенджера с морска сол:
            - На дъното начупени клечки за суши, за да не се допира месото в метала
            - Първи ред сол, втори ред месо, трети ред сол, четвърти ред месо и така докато не запълните тенджерата

            * След 20-те часа изплакване от солта
            * Предварително подготвена една купа с микс от подрапвки
            - Бял пипер, червен пипер, мащерка, сминдух, лют червен пипер (малко), черен пипер

            И това е...чакам сега 10-14 дена да видим какво ще се получи

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              А, ми какво да се получи, най-много да стане супер

              Като цяло не виждам смисъл от начупените клечки под месото, тъй като като сложиш първи ред сол, то месото няма как да контактува с метала
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                забравил си най-важната подправка - чимен, което са май семената на сминдуха, въпреки това дават неповторим аромат на месото

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Нямаше чимен - бързах за мое съжаление, но се надявам, че все пак ще стане хубава и крехка

                  Поздрави !

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Браво колега!
                    Всяко парче на простора - пирон в гумите на месопреработвателите!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1503448_566892066734187_1648348545_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5554747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1545766_566878113402249_1941128847_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5554748
                      А това е моята продукция
                      Едното е телешки шол, другото свинско филенце.
                      Уви мъглата им такова таковата... от 2ри Януари седяха на простора и чак преди няколко дни започнаха да стягат а от вчера ги мезя .
                      Преди това пробвах със свински сърца, но нещо не успях да се отърва от вкуса на кръв и затова вече само филенце ще простирам . Сутринта заложих още половин кило филе, пък в събота ще метна и една половинка телешко. Така се надявам да имам постоянно мезенце

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        И аз си правя от миналата година редовно домашна пастърмица. Получава се много добре.
                        Лошото е, че бързо свършва
                        До сега винаги я правя със суха смес подправки (червен пипер, черен пипер, чубрица и чимен). Обаче докато съхне на терасата става чудо, поръсвам навсякъде подправки (вкл. в/у изпраните дрехи) и жената ме гледа накриво Може ли някой който е опитвал да ги маже с " каша" (мисля се прави с бяло вино + подправките) да каже за сравнение дали вкуса е по-добре от сухите подправки?
                        Тези дни ще слагам новата партида и се чудя дали да не пробвам този път така.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          А сети ли се да ги завиеш небрежно с вестник или марля?
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Колегата предполагам има предвид самия процес на овалване в подправките - аз също имам подобен проблем с подправките и миризмата в апартамента... или с жената...

                            Абе ако може да се маже ще е екстра - четох за някакъв вариант с яйце в подправките, явно за да лепне?!?

                            п.п. първия път разбърках подправките с миксер, като сложих и малко вино, с цел да стане нещо като каша, но резултата не беше задоволителен - нямаше адхезия. Втората партида само овалвах, но пак нещо не бях доволен от покритието....
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Слагаш смления чимен в бяло вино да се кисне поне една нощ, сетне добавяш другите подправки до гъстота на "рядка каша". Сетне с една нова, чиста четка намазваш мръвките, и на ченгела. Тази метОда позволява да сложиш най-лесно и счукан чесън.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Аз няма такъв проблем. Месото го овалвам в подправки, с лек натиск. След това го изтръсквам леко и за 7 дни нищо не пада.
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X