Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

    Привет колеги!Проблема е следния-независимо от времето(само през летния сезон не се потят чак толкова) и при двете коли,стъклата се потят,а през зимата гадното е,че през нощта като я оставя на паркинга и стъклото е замръзнало до сутринта отвътре.Четох навсякъде за този проблем и разбрах,че е нужна смяна на филтъра на купето.Въпросите са ми,къде се намират тези филтри при двата модела,понеже преди това мазах стъклата с някакъв препарат против изпотяване,но не подейства и реших да се допитам до вас.И евентуално,от къде могат да се закупят тези филтри,дали ще ги има в магазините в града или от интернетБлагодаря Ви,предварително!Поздрави,Момчил!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

  • #2
    От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

    http://www.auto-zone.by/f-salon/rasp...bilya-opel-co/

    Коментар


    • #3
      От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

      http://www.youtube.com/watch?v=UEEN2TnC2is

      Коментар


      • #4
        От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

        Огромни благодарности колега! Намерих ги и двата филтъра в кварталния магазин на цена 12лв.,утре се подхващам да ги сменям.Може би при астрата,ще се наложи да мазна малко със силикон над уплътнението на пластмасата на чистачките,защото не е прилепнало плътно към стъклото,а в двата края има дупки,от които вероятно влиза вода!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

          Здравей, проблема ти е а уплътнението между прозореца и пластмасата, която се отваря с времето и ти тече в краката през парното а не филтъра. Нищо , че си го сменил филтъра пак ще го прави. На бившата я оправих , като сложих уплътнение от гума за стъклопакети , те са 4 размера избираш такова, като за тебе и го слагаш. Това важи и за други модели коли, на колегата от работата на голф 3 се беше разпарчетосало и по този начин се оправи. Друг вариант е да сложиш някакъв капак имаше снимка от пластмасов поднос над филтъра и така да спираш водата падаща върху филтъра, разбира се оставяйки отвор да влиза въздух.

          Коментар


          • #6
            От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

            Да,точно че и на мен това уплътнение се е разпаднало,а в двата края,е по късо и от там вероятно влиза вода.Ще пробвам да го уплътня с обикновен санитарен прозрачен силикон,дано има ефект,ако пак се потят,ще пиша тук,за да видим какво да правим.
            Последно редактирано от Driftacha; 08-12-12, 20:23. Причина: Изпускане на букви!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #7
              От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

              Днес си поиграх с астрата,вкарах я в гаража,изчаках да поизсъхне от снега и започнах да разглобявам.Махнах уплътнението,корите и стигнах до филтъра.Освен боклуци по филтъра,имаше и под корите също много боклуци и при това бяха влажни,което ме светна че най вероятно както каза по-горе колегата уплътнението пропуска вода.Почистих наслояваната мръсотия покрай филтъра,сложих филтъра и закачих корите.Първо,минах един пласт с безцветния силикон,преди да положа уплътнението,сложих самото уплътнение и минах още един пласт силикон,над самото уплътнение.Сега ще изчакам,да видя какво ще стане,надявам се да не се изпотяват повече.
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                Здравей колега и на мен ми предстой същата операция тия дни на астрата Ф понеже се поти доста стъклото,парното на четвърта степен бучи и нищо не прави.
                На каква марка си зе филтърчето?.
                Предполагам,че няма разлика с климатик и без в разположението на филтъра?
                Въпросното уплатнениние доста хора в нета казват,че става от стъклопакет,трябва и него да го погледна.
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #9
                  От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                  Уплътнението и на мен ми казаха,от друг форум,че от стъклопакет ставало,но като погледнах на моя у нас,ми се стори,че е много малко.Ако има,по голямо може и да стане.Друг проблем,забелязах,че и резбата на единия болт е превъртяла и е освободила пластмасата и това е причината да не прилепва към прозореца,затова прегледай и на теб как са ти,ако е превъртяла някоя,сложи по дълъг болт,или видия,с малко по голям размер Филтър още не съм си взел,продухах на компресора стария,защото собственик на същата астра ми каза,само да го продухам и да уплътня отгоре между прозореца и кората,защото при него минал номера,та рекох да видя,какво ще стане.
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                    Здравеите, при мен имаше същия проблем с Корсата оказа се спукано радиаторче на прарното

                    Коментар


                    • #11
                      От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                      Ако филтъра е мокрен,няма да минеш без смяна.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                        Здравеите колеги преди малко се хванах да видя какво става с този филтър.При мен гуменото уплатнение е на нищо и е за смяна филтъра си е замърсен но не чак толкова да е запушен.По-голям проблем при мен е,че духа много слабо и няма сила да издуха изпотеното.Нямам много опит но баща ми каза,че наистина духа слабо и на никоя друга кола която е имал не е духало толкова слабо.Махнах филтъра и пак същата работа.Според вас къде може да е проблема?
                        Весели празници
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #13
                          От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                          Днес,се хванах и го смених,само са на тиграта.Стария филтър,не само,че беше задръстен с боклуци,ами и ватата беше изламбена(чудя се дали не е някоя мишка?) Ето и снимка:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB030682.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5437640
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #14
                            От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                            Здравей колега,при мен проблема с изпотяването се реши като смених гуменото уплатнение на стъклото с такова от дограма(съседа ми подари понеже се занимава с това)Филтъра при мен не беше чак толкова зле,доста по добре от твоя явно е сменян скоро.И така реших проблема с изпотяването сега чакам някои по як дъжд или сняг да видиме.Остава слабото духане но вече нз.И открих как се пуска реотана на задното стъкло -издърпва се ключа за степените на вентилатора на парното.
                            Поздрави
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #15
                              От: Opel Astra F и Opel Tigra-изпотяване на стъклата

                              Дам,и аз още разучавам по колата,за някакви щракалки и копчета.От Опел форум,научих,че имало някаква клапа,някъде в краката ли,къде беше,която била за свеж въздух,та утре,ще ровя да я търся,ако я намеря,ще пиша.Причината за слабото духане,може да е:Електромотора или задръстен въздухопровод!Ако си още със махнат филтър,по-добре го сложи,за да не влизат боклуци във кожуха електромотора
                              П.П Така и така сме на вълна нови щракалки,наскоро научих,че чрез издърпване на бутона за фаровете,лампата в купето свети и при затворена врата Иначе,това за реотаните,при по новите модели е с реле и като подгрее,се спира само.
                              Последно редактирано от Driftacha; 27-12-12, 23:36. Причина: Редактиране на изречението!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X