Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

    винаги ми е било интересно това колко тежи...цялата система...?

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

      А какво представлява кутията с "подредени" скорости? Този термин съм го чувал при коментари на автомобилни състезания.

      И ако мод.-а счете за необходимо да обособи нова тема за ръчната автоматична или там как беше скоростна кутия.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
        винаги ми е било интересно това колко тежи...цялата система...?
        Всичките елементи по хидравликата,не повече от 2-3 кг.

        Коментар


        • #64
          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Всичките елементи по хидравликата,не повече от 2-3 кг.
          хм...компютъра отделен ли е? Имаш ли налична система да се види? ...па и си ми близо..хахах!

          Коментар


          • #65
            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

            Компютъра поне при мене е отделен- стои някъде под жабката.
            Ето това е цялата система:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hydroblock-01.jpg
Прегледи:1
Размер:208.6 КБ
ID:5499676

            Монтирана върху скоростната кутия изглежда така:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4_f.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5499680
            Ники

            Коментар


            • #66
              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              хм...компютъра отделен ли е? Имаш ли налична система да се види? ...па и си ми близо..хахах!
              Налична цяла система нямам,но имам една кутия с отделни елементи.Доста по компактна е от Алфата и по лека.Не знам колко съм ти близо но се намирам на Гара Искър.

              Коментар


              • #67
                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                А какво представлява кутията с "подредени" скорости? Този термин съм го чувал при коментари на автомобилни състезания.

                И ако мод.-а счете за необходимо да обособи нова тема за ръчната автоматична или там как беше скоростна кутия.
                Това не е точно ръчна автоматична, а т. нар. Sequential manual transmission. Различното при нея е, че няма съединител, и съответно е много по-бърза при смяна на предавки, както и по-проста(но не евтина), лека, малка. Затова и основно се използва при спортните коли. А "подредена" се нарича, защото предавките могат да се сменят само във възходящ или низходящ ред. Не може да се избира предавка. Може +1 или -1 само.
                Лаишкото обяснение е, че предавките са подредени на една ос, и смяната става като се приплъзва синхронизатора напред/назад. Има пример тук(примера с барабана):

                http://auto.howstuffworks.com/sequential-gearbox1.htm
                Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                Коментар


                • #68
                  От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                  Нещо 'омеша' много работите. Има съединител естествено. Секвенционална в повечето случай се отнася за системата на 'шифтъра/селектора'. Почти всички мотоциклети са със секвенционална кутия...даже и правозъба и 'дог бокс'.

                  За серийни автомобили секвенционални кутии не съм виждал и чувал да се слагат.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                    Идиотско малко звучи " автоматична ръчна кутия". Ония ден един бакшиш ме вози в един Опел Мерива с такъв автомат и през целия път не спря да реве, че му е разкатал фамилията ,а на всичко отгоре и съединител сменяваш!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #70
                      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                      Идеята е да се постигне по-добро КПД от автомата...колко успешно е, не е ясно!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                        http://www.youtube.com/watch?v=6EJFD9sdQwA

                        иначе нагледен и назвуков пример за секвенционална, правозъба,дог бокс кутия.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Нещо 'омеша' много работите. Има съединител естествено. Секвенционална в повечето случай се отнася за системата на 'шифтъра/селектора'. Почти всички мотоциклети са със секвенционална кутия...даже и правозъба и 'дог бокс'.

                          За серийни автомобили секвенционални кутии не съм виждал и чувал да се слагат.
                          А какви са предимствата на правозъбите, и какво е това "кучешка кутия"?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                            На теория е по-здрава..колелата са с нарязани прави зъби и не предизвикват аксиален товар като наклонените зъби...недостатъци...гледай клипа за какво квичене става въпрос...а и не са много дълговечни...при по-тежки превозни средства като хавтомобили примерно.
                            http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...q6oeDOHQ6uDWZN

                            Дог бокс е 'почти' всяка мотоциклетна кутия..няма синхронизатори... колелото и муфата се куплират посредством едри зъби (3 или 5) или наречени 'кучета'..разбираш ли . Основните и предимства са безпроблемно и дори без съединител , превключване при обороти до 10-15 хил...примерно повечето 'нормални кутии' трудно включват над 8000хил...а пък без съединител на тия обороти да не говорим вобще...салата.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                              Всъщност именно на теория не е по-здрава правозъбата. Но на практика това не е от значение, щото се изчислява според необходимостта, и здравината не е проблема. Проблема е, че с наклонените зъби, КПД пада с нек'ъв малък процент, а за състезания това е важно. Освен това, изгубената енергия се превръща в топлина за кутията. Изработката на различните зъбни колела също има особености, кривозъбите освен че се изработват по-трудно, имат чисто теоритични конструктивни ограничения, различни от правозъбите и съответно предимства за първите при търсене на максимална компактност. Казано на български, ако имаш достатъчно здрав материал за изработка(спрямо проектните натоварвания) и целиш минимални размери и тегло, плюс максимален КПД правозъбите кутии са правилния избор. Още по-на български, при достатъчно "тесни" зъбни колела, наклона на зъбите се обезсмисля, щото трябва да е много малък или пък осевите сили да станат прекалено големи, а и двете неща нЕмат смисъл(освен това и размера на самите зъби може да се преизчислява при "стесняване" на зъбните колела, промяна на материала и пр).

                              ПП: А че коментаторите на състезания, често не им разбира главата и си говорят наизуст, не можем да им се сърдим.
                              "Подредената" кутия си има предимства и недостатъци, като повечето неща на този свят. На състезанията също - в моменти когато се стигне до някакво необичайно събитие(нек'ъв вид катастрофа) изискващо смяна от последната предавка на първа или дори задна, се губи време за преминаване през всички междинни предавки(което понякога води и до изгасване на двигателя в резултат на допълнителни грешки на пилота). Но останалите им предимства надделяват за самото състезание и затова се ползват. После, има вариант и описания недостатък да бъде заобиколен ако правилника на съответните състезания го позволява, и в зависимост на конкретния вид изпълнение на системата.

                              ПП2: А роботизираните кутии(може би не всички) освен по-голям КПД от автомата, са и по-умни от средния шофЕр, и много по-неуморни от него, което като резултат пести гориво и щади автомобила като цяло. И именно затова там където са предвидени огромни пробези, при комерсиалните превозни средства(камиони, автобуси и пр), тези кутии вече не са опция а стандарт. Имат изключително усложнена логика на управление, взимаща под внимание все повече фактори. В последните версии, GPS-а следи къде се намира превозното средство, как точно преминава, наклони на пътя, натоварване, и "запомня" тези данни за конкретното място за да се налице при(и още преди) следващо минаване от там за да може да се подбере най-подходящ режим на движение. Фантастика, ма вече го има(не помня дали е опция или стандарт но се предлага). А още преди няколко години, системи в камиона оценяваха стила на шофиране, че даже нЕкои имаха опция да изпращат данните(и не само за него де) на някой заинтересован... Времената се менят, екология, икономичност сега излизат пред всичко.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                                Да ,ше ми се нагажда по карането,като се кача на жената на колата и поне час не вьрви,замислен се движи един такьв.Я да си лепна 500 да видиш как отлепя веднага,не мисли дали сьм му дал всичката газ и дали точно това искам.Разликата им е 60 коня,точно колко разликата межди шестака и тоя на жената които вьрвят почти еднакво / ако го е карала тя,ако скоростите са ми свикнали на мен ммммммм друго казва /.


                                Тоя номер им го мразя на тия кутии,но пьк за сметка на това бутат 15 годишни коли по 2 тона и половина и ти харчи 11 на магистрала.Градско вклюбено в моето каране поне двойно.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X