Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Какво е "ръчен автоматик"? Звучи ми като квадратно кръгче...
    Скоростна кутия със съединител,зъбни колела,синхронизатори ,централен изключвател и хидравлика която натиска съединителя и вкрючва скоростите.
    В италианския вариант е Селеспиид а в немския Sequentronic.

    Коментар


    • #47
      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Какво е "ръчен автоматик"? Звучи ми като квадратно кръгче...
      Ти не си ли чувал за шестокрил петохуй?

      На албански се превежда като "бЕЕЕЕЕгай"

      като се върна на компютър с интернет, ще ти разправям и за албанскиот, и за бЕгането..

      Там е интересно, между другото, и в последругата седмица ще спретна едно репортажче от там и околностите - Шиптерия - парт 2

      ама сега съм на компа за минути само, от телефона ми се нащърби маникюра да пиша лс само, и затова - като се върна от почивка... то една такава е... мани..

      Коментар


      • #48
        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        За Субару още един глас... Но да е преди 2003-та...
        Защо преди 2003-та?

        Коментар


        • #49
          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

          Ясно, мерси за обяснението! Звучи ми като прекалено напудрена ръчна скоростна куия, само дето не натискаш съединител. А това като измяука, как се прави?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #50
            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

            При баш Майстора с пари в задния джоб.

            Такива изг*зици на такива като нас дето караме колите с 3те лъча не ни трябват
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #51
              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Ясно, мерси за обяснението! Звучи ми като прекалено напудрена ръчна скоростна куия, само дето не натискаш съединител. А това като измяука, как се прави?
              Като всичко друго. Четеш грешки, гледаш диагностика, сменяш части. Като не стане, мамата и сменяш други части. Механиката му е като на обикновена ръчка.

              Такава измислица съм карал. Освен че може да се кара лежерно (поне по-лежерно от ръчката) и е икономично приблизително като ръчка, е отвратително в момента в който искаш да направиш нещо различно и няма общо нито с класическия автомат с хидротрансформатор, нито с ръчката.

              Коментар


              • #52
                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                Абе не знам. За мене няма по лошо от миксер със 100 коня и автоматик. За малки моторетки-ръчката, за по-големи - автоматик. Карал съм същата Хонда като моята /115 коня/ с автоматик. Ами мъка някаква, само бръмчи и се прави, че ще тръгне. Големия мотор, като ти потрябва да се случи нещо, автомат или не, риташ и тръгва. Ама автомата трябва да е прост за да може да се прави.
                Както и да е де. Имало и ръчен автоматик. Какво ли не измислят хората...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #53
                  От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                  Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение

                  Такива изг*зици на такива като нас дето караме колите с 3те лъча не ни трябват
                  Уточнявайте за кои 3 лъча става въпрос защото има едни 3 лъча С 716.6.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                    Тези ръчни роботизирани кутии са огромно недоразумение при леките автомобили. В сервиза казват, че ММТ кутия било съкратено от МаМата си Трака кутия.

                    Гадно за каране, троши се често и е по скъпо за ремонт от нормален автоматик.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Тези ръчни роботизирани кутии са огромно недоразумение при леките автомобили. В сервиза казват, че ММТ кутия било съкратено от МаМата си Трака кутия.

                      Гадно за каране, троши се често и е по скъпо за ремонт от нормален автоматик.

                      Е тука не съм съгласен.
                      Кое му е по скъпо за ремонт?

                      Ето това е целия "автомат" който стой върху съвсем нормална ръчна скоростна кутия : http://gydrus.com/cars/selespeed

                      Състои се от един алуминиев блок, 5 ел. магнитни клапана, 3 потенциометъра с която вижда на коя предавка си, и една сфера като ситроенските.
                      В алуминиевия блок има 3 хидроцилиндъра- единия бута вилката на съединителя, останалите 2 въртят избирача на скоростите.

                      Поне стои от горе на кутията и може да го разчекнеш пред блока и го смениш сам ако нещо се скапе. А нормалния автоматик няма как сам.
                      Ники

                      Коментар


                      • #56
                        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Абе не знам. За мене няма по лошо от миксер със 100 коня и автоматик. За малки моторетки-ръчката, за по-големи - автоматик. Карал съм същата Хонда като моята /115 коня/ с автоматик. Ами мъка някаква, само бръмчи и се прави, че ще тръгне. Големия мотор, като ти потрябва да се случи нещо, автомат или не, риташ и тръгва.
                        И аз съм достигнал до абсолютно същото заключение.
                        В страните от Залива няма смисъл да казвам че кола с ръчни скорости е изключение, въпреки,че навремето в Дубай шофьорският изпит( те не признаваха тогава нито европейски нити американски книжки) беше задължително на ръчка. После всеки си сяда на автоматик - то при огромен трафик автомата си е блаженство. Обаче,при мотор под 2 литра по добре да не му слагат автомат, като се включи и климатика това с 1.6/1.8 мотор да се преустроиш в ляво/дясно между 6 и 8 цилиндровите чудовища си е направо "колелото на късмета". Преди време в Доха взех кола под наем 1.6 автоматик за по евтинко, ужас някакъв корейски шевролет нямаше и 3000 км а при ускорение шумът в купето беше като в АН 24 ( който се е возил на това). В един момент колата почна да гасне и когато отидох да я върна във фирмата взеха да притъпкват на едно място, нямали подобна в момента освен една с ръчни скорости. Колата нямаше и 500 км а лоста за скоростите се въртеше във всички посоки без ограничение, ама нали знаем кво е ГАЗ, ВАЗ и москвич отпраших с нея. Изпреварвания и смяна на лентата - много по лесно вече. То много пъти ми се е налагало да карам кво ли не, но в този случай падна голям смях. Та същата вечер се прибирам след работа и понеже бях едва от няколко дни в града, бях настанен в Мариот. Редът беше, спираш пред входа и даваш ключовете да ти паркират някъде колата. Сприрам,давам ключовете и се качих в стаята да взема душ на бързо, после слизам обратно щото един колега трябваше да дойде да пием по едно и какво да видя- огромно задръстване и суетня. Излизам аз, фарове в две ленти се наредили, клаксони от всякъде, моето шери пред входа а до него застанала една огромна лимузина която няма как мине, а отзад броня до боря поне 100 коли нервно чакат. Пичовете дето паркират и малки самолети, продължаваха да ръчкат ръчката..викам си тези съвсем ще потрошат колата а утре съм на работа. Та седнах аз зад волана и я преместих на ВИП паркинга колкото да освободя пътя.. После докато се пием с колегата идва едно пиколо и ми подава ми една сгъната салфетка, викам си стига -писна ми с тази кола, отварям салфетката - банкнота от 1000 дирхама ( около 200евро)
                        Последно редактирано от Жоро Байкушев; 08-07-13, 08:58.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #57
                          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                          ....може да го разчекнеш пред блока и го смениш сам ако нещо се скапе. А нормалния автоматик няма как сам.
                          Пробвай!

                          А, виж и цените на тия дреболии.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                            Ла Паз,Мексико.Резервирам примиьм или по нашенски супердупер,появявам се там с надеждата да е Крайслер 300 или някой голям Додж или някой от новите Фордове Фюжън ли беше,едно такова синичко мигащо вътре.
                            Спира един Фият 500 пред офисчето и преди да си завърши изречението мадамата аз се хилех като луд,научиха какво е на Български Ташак ли си правиш........Това харчи като откачено и трудно решава на коя скорост да стои,не на мене тия,аз си искам осмака.

                            Това скопен мотор с автоматични скорости е като летни кънки с вериги,идея има ма каква е не мога да я схвана.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                              Селеспийд е същото като и БМВ М3 СМГ...мисля че изначалния дизайн си е Магнети Марели. Селеспийд не съм карал, М3 с такава да...даже има и лънч функция. Не ме кефи определено...а и бавно сменя.

                              ДСГ-то има нереален шифт 8мсек (поне Митцу ЕВО 10)...ама вътре у кутията има сензор за обороти срещу всяко зъбно колело, 2 мокри съединителя, помпи чудесии....забравих и маслото за 500лв и компютър за скоростите по-голем от тоя за колата.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                .................. троши се често и е по скъпо за ремонт от нормален автоматик.
                                Ей с това не съм съгласен. Единственото което дава проблеми много често е помпата,по точно свършили четки.
                                От седем години на главата ми висят 14 бр. от тези 716.6 та имам някакъв поглед върху слабите места.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X