Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

    Момчета 5 пъти ме върнахте на тази страница Все пак и аз искам да получа отговор на вопрос автора

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

      Гаранция за нищо няма. Все пак вземаме коли които едва ли не са изхвърлени от "белия" свят. Всичко е божа работа. И най-надеждният автомат може при теб да се скапе. Така че не се съобразявай със скоростната кутия, а вземи тази кола, която ти харесва.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

        Ами те хубавите кутии ги слагат на хубавите коли - тия, дето не се произвеждат вече..
        ( Това за Мерседес, де ) за другите - не знам.

        Един прост 4-степенен автомат, дето иска масло и филтри на 120 000 км ( е, у нас - на 60 000, щото тука е така ), дето единствените жици по него са за лампата за заден ход ( то това е отделен модул, дето не е в кутията ), и единственото управление са ваккум и едно жило..

        И дето, ако предишния собственик не се е вживявал в ролята на Емерсон Фитипалди като пилот, и като Ганьо Балкански като поддръжка ( а, че то туй масло сменя ли се, брей, че и филтър иска, гарнитура - тцъ, нивгиш..) та една такава кутия е вечна!!!

        А обслужването и ремонта се правят с гаечни ключове, а не с компютър и поялник, и за пари, дето не са сравними с външния дълг на Еритрея, например..

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          ... Един прост 4-степенен автомат, дето иска масло и филтри на 120 000 км ( е, у нас - на 60 000, щото тука е така ), дето единствените жици по него са за лампата за заден ход ( то това е отделен модул, дето не е в кутията ), и единственото управление са ваккум и едно жило..

          И дето, ако предишния собственик не се е вживявал в ролята на Емерсон Фитипалди като пилот, и като Ганьо Балкански като поддръжка ( а, че то туй масло сменя ли се, брей, че и филтър иска, гарнитура - тцъ, нивгиш..) та една такава кутия е вечна!!!...
          Много точно казано, за разлика от DSG-то на VW (понеже някъде по-нагоре в темата се спомена) - изключително приятен за каране, но като направи проблеми (наблюденията са ми по приятел, който смени два Сюпърба заради проблем в кутията) се иска добър ИТ специалист а не добър механик. То оттук насетне така ще е...

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Още един глас за френска кола Пежо 406 2 ХДИ турбо дизел. Самата колата 406 е здрава, двигателя е страхотен, цените са някъде около 3 бона за 2000-2002 година, според екстрите и километрите.

            Няколко месеца карам такова с автоматик, японска кутия АЙСИН, само ще вметна, че на Чероки има подобна 4 скростна АЙСИН.

            Страхотна кутия ако е подържана, хубаво е да се смени маслото на всеки поне 60 000 км.

            Минуси, 4 скорости, до около 100-110 км/ч разхода е добър, след това наближава 3000 оборота и разхода се качва.

            Има спортен режим, режим за сняг и принудително ограничаване на превключването, стои само на 1ва скорост, кутията е умна, сменя плавно и има овърдрайв.

            В грешка си , преди време за малко да взема такова 2001-ва 2.0 хди, обаче peugeot servicebox изкара че е с кутия AL4 и се отказах.
            Значи ще загледам мондеотата. 124 ките са ми малко доста стари, пък държат цени като за кола на 10 години а са на над 20.
            Ники

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

              Разгледай и всичко 722.6 или електронната на Мерцедес след 98ма,че идва с лагер,а не втулка,подобрена е електронната платка и не прави проблеми.Да речем 210ка 2000 година.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                Грешка
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                  Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                  В грешка си , преди време за малко да взема такова 2001-ва 2.0 хди, обаче peugeot servicebox изкара че е с кутия AL4 и се отказах.
                  Значи ще загледам мондеотата. 124 ките са ми малко доста стари, пък държат цени като за кола на 10 години а са на над 20.
                  Грешка
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                    Още не мога да си избера кола автоматик.
                    Почти всички френски коли автоматици от годините които искам да взема 99- 2003 са с AL4.

                    Почва да ми се иска автоматика да е вариаторен.
                    Вариаторите по надеждни ли са от класическия автомат?
                    Как е реализиран съдинителя при тях? Четох че бил прахов, какво значи това?
                    Ники

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                      Кфо им се плашите толкоз на тея автоматици, аз вече година карам без 2ра на автомата, а уж трябваше да е умряла... Съединители и валове и какво ли не, все едно не се сменят и чупят при нормалните кутии...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                        Мерцедес-ц-класа с автомат 722.6 за сега съм доволен .Никакви проблеми,макар че в началото докато си нагодя стила на каране ме дразнеше малко.И задължително по-голям мотор.Моята е ц-240 и се събужда като и сриташ кикдауна.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                          Още не мога да си избера кола автоматик.
                          Почти всички френски коли автоматици от годините които искам да взема 99- 2003 са с AL4.

                          Почва да ми се иска автоматика да е вариаторен.
                          Вариаторите по надеждни ли са от класическия автомат?
                          Как е реализиран съдинителя при тях? Четох че бил прахов, какво значи това?
                          Не всички френски са с AL4, Ситроен С5 е със ZF.Вариатора е с по малък ресурс и не всички вариаторни кутии са с прахов съединител.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                            Купих си вече автоматик, начесах си крастата и ми мина мерака.
                            Всъщност си е ръчен автоматик- роботизирана скоростна кутия - селеспийд алфа 147

                            Много ме наплашиха тези хидро трансформатори, фрикциони и прочие анджаклами в обикновения автоматик.
                            Ники

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                              Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                              Купих си вече автоматик, начесах си крастата и ми мина мерака.
                              Всъщност си е ръчен автоматик- роботизирана скоростна кутия - селеспийд алфа 147

                              Много ме наплашиха тези хидро трансформатори, фрикциони и прочие анджаклами в обикновения автоматик.
                              Ти пък си намерил с какво да сравниш автоматик с това дърво на Алфата...

                              Алфата като натиснеш спирачка в движение и изключва от скорост, има съединител, строши ли се да ти е як джоба а Алфите не се славят с надежността си.

                              Личното ми мнение е, че това на алфата е недоразумение между скапан маркетинг и "албански технологии", хем не е автоматик хем се троши често ама е евтино за покупка.

                              Дано си късметлия и поне го покараш достатъчно за да си избиеш парите...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                                Какво е "ръчен автоматик"? Звучи ми като квадратно кръгче...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X