Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след повдигане на 4RUNNER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след повдигане на 4RUNNER

    Колеги, нуждая се от помощ, или по скоро компетентно мнение. След като повдигнах джипа с пружини от hdj80 сложих новите гуми и го пуснах на земята установих че задния мост е избягал с 1,5/2см в дясно, предполагам че това е в следствие на по голямото растояние между моста и шасито. Щангата която е разположена зад него успоредно и фиксира местоположвнието му (не знам как се казва тази щанга) май остава къса и сега не знам как да я удължа, обаче не съм 100% сигурен че е от това. Може ли някои да ми помогне. Има ли проблем в момента джипа да се кара така?

  • #2
    От: Проблем след повдигане на 4RUNNER

    Мисля, че напречната (панхард) щанга трябва да стои в хоризонтално положение! И да в момента идва къса, по принцип се удължава щангата или захвата и за шасито с толкова, колкото е лифта! Рзагледай из форума има поне 5 теми в които е разяснен надълго и на широко този въпрос!
    0877 83 30 90 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след повдигане на 4RUNNER

      За каране може,но ще изглежда като изметната сетра,коригирай щангата.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след повдигане на 4RUNNER

        Благодаря, значи съм на прав път. Измятане не се вижда с просто око тъй като изместването реално е само с 1.5 см. обаче метъра показва разликата. Все още не съм търсил информация тук, но след като вече знам как се казва щангата ще потърся. Основния ми проблем обаче е че живея в Испания и тук всяка преработка трябва да се узакони и това струва мноооого пари ще търся вариант в който щангата да изглежда като фабрична. По принцип се бях спрял на варианта регалируема щанга, но......в случая няма как или всеки път преди да мина преглед трябва да я сменям. За сега обмислям хомологация само на пружини гуми и джанти.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след повдигане на 4RUNNER

          Ето и малко снимки:

          преди

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Imagen 104.jpg
Прегледи:2
Размер:87.9 КБ
ID:5433116
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Imagen 131.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5433117сега
          разликата дясно и ляво колело Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Imagen 128.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5433118Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Imagen 129.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5433119
          въпросната щангаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Imagen 130.jpg
Прегледи:2
Размер:100.0 КБ
ID:5433120

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X