Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъбовете на Галопер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъбовете на Галопер.

    Здравейте, имам проблем с Галопера. Джипът е 98г. 2.5 с автоматични хъбове. Когато включа двойното, независимо бързи или бавни, при завой, а и след някакво разстояние по права линия, започва да щрака много неприятно отдолу и да прескача. Първата ми мисъл е за блокажа, но той трябва да се включи само на бавните. Цяло лято бях по горите и не сък имал такъв проблем. Извинявам се ако темата ми не е за тук.

    Поздрави!
    Калта за UAZ-a е като водата за водолаза!

  • #2
    От: Проблем с хъбовете на Галопер.

    Колега и при мен беше така,това се получава от раздатъчната кутия!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хъбовете на Галопер.

      Ами то май не трябва да го включвате на сух асфалт, на сняг щрака ли ? Автоматичните хъбове още като ги видиш трябва да ги смениш с ръчни )
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хъбовете на Галопер.

        Ако блокажа е LSD вероятно,то той действа независимо от бавни-бързи.При преплъзване на едното колело, то другото автоматично се блокира.Прещракване е типично за хъбовете,и аз съм с автоматични,обаче си действат,днес поради невнимание се набих в една дупка,потъна повече от половината галопер,в първия момент щях да търся някой да ме вади,а се оказа че не си познавам съвсем възможностите на джипа !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          [QUOTE=krasi_bomb;2018120]Здравейте, имам проблем с Галопера. Джипът е 98г. 2.5 с автоматични хъбове. Когато включа двойното, независимо бързи или бавни, при завой, а и след някакво разстояние по права линия, започва да щрака много неприятно отдолу и да прескача. Първата ми мисъл е за блокажа, но той трябва да се включи само на бавните. Цяло лято бях по горите и не сък имал такъв проблем. Извинявам се ако темата ми не е за тук.


          и аз имах такъв проблем и мислех че е от раздатката както си вървеше в една мокра трева по един баир изведнъж спря и започна да ми щрака нещо от ляво. закарах го на маистор и ми каза че ми е хлабав лагера на главината и от това ми изключва .после го карах два пъти като първия нямаше ядове ама на втория пат на един сняг с лед ми изключи бях с детето .започна да ми се свлича по един наклон в една урва за малко не се обърнах едвам го свалих с заден .и на другия ден вече бях с нови хъбове ръчни авм. изключи ли ти веднъж автоматичния не чакаи добро от него. сега се катеря като дебела катерица мен още като го взех ми казаха да ги сменя ама аз си исках автоматични че са по удобни ама като ти се прецакат на такова място като при мен започваш да се проклинаш че не си ги сменил по рано.
          съсипаха ми уикенда и изкараха акъла на детето .между впрочем се оказа че моите стари хъбове са се поизносили и при по голям зор изключват.провери от къде ти е проблема ако е от тях според мен е по добре да ги смениш за да ти е спокойно.

          Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
          Ами то май не трябва да го включвате на сух асфалт, на сняг щрака ли ? Автоматичните хъбове още като ги видиш трябва да ги смениш с ръчни )
          на асвалт е забранено даже да се кара .а почне ли да ти щракат само ядове чакаи докато не ги смениш с ръчни.някои път зависи от проблема ги оправят временно и когато най малко очакваш се прецакват .на мои приятел 4/5 пъти му ги правят и накрая ги смени с ръчни.и една торба пари похарчи а нервите и разходките до сервиза нали се сещаш .едни ръчни са около 300лв даже са малко по евтини и забравяш за този проблем а и си спокоен след това. аз съжалявам че веднага не ги смених ама пусти пари
          Последно редактирано от CarTest™; 15-01-13, 14:09.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хъбовете на Галопер.

            Здравейте колеги
            Ще сменям автоматичните хъбове с ръчни, та в тоя ред на мисли моля да ми препоръчате някой добър майстор(сервиз) в или около Бургас
            Благодаря предварително на всички отзовали се

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хъбовете на Галопер.

              Първоначално публикуван от Azul Преглед на мнение
              Здравейте колеги
              Ще сменям автоматичните хъбове с ръчни, та в тоя ред на мисли моля да ми препоръчате някой добър майстор(сервиз) в или около Бургас
              Благодаря предварително на всички отзовали се
              Vromos.com
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хъбовете на Галопер.

                Благодаря колега

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хъбовете на Галопер.

                  Вече са сменени и тествани.
                  Благодаря на колегата Roninn.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X