Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

    Здравейте,
    имам проблем с отварянето на 2 от вратите на диското: едната (предна дясна) не се отваря винаги с лостчето отвътре, а другата (задна) се отваря само с него (с дръжката отвън се може). Разглобих ги, чистих, пръсках, смазвах, но няма ефект. Имал ли е някой такъв проблем и как се е преборил?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

    Вчера моята задна дясна отказа да се отваря отвън и отвътре....
    Няма ли някой препатил вече?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

      Отиди при ключар (ама на топло време) - оправя се лесно (ако е читав ключаря). Важното е да се хване точната причина.
      Обикновенно натягане на шишовете помагат.
      Навремето много ги правих, ма не съм в бизнеса над десетилетие.
      Незнам вече и при кой да те пратя.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

        И аз преди време имах проблеми с механизма за отваряне на задната врата и се оказа, че четките на един от двата малки мотора са износени. Как го реших - случайно споделих с приятел за проблема а той се оказа, че е имал същия този проблем, но на Рено Канго. Купил си нов механизъм за 25 лв. и си решил проблема, но запазил стария. Поисках да ми го даде, разглобих го и видях същото моторче като моето, но с обратно завъртяна ос и изводи за захранване. Взех от него само капачката с четкодържателите, беше същата 1:1 а и неговите четки бяха доста по-запазени от моите и така вече 2 години нямам проблем. Оказва се, че моторчетата вътре в механизмите са еднакви на някой модели колици. Та проблема най-вероятно и на Вашите е в моторчетата и четките им. Приложено снимка на моторчето донор. Другото е от друга ключалка, подобно е на оригиналното, но е някакъв китайски аналог с малки, но съществени разлики от друга неизвестна ключалка в моргата.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_motor4e.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5432984
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

          Мойта дясна също понякога не се отваря отвътре. Според мен причината е провисване. Аз засега я оправям с рязко дръпване навътре - след това се отваря безпроблемно. Не мога обаче да измисля как точно да я върна в правилната позиция - болтовете на пантите са така завряни, че достъп до тях има само при напълно отворено положение, в което пък ще е много трудно да се уцели правилната позиция. Вероятно с половин ден играчка ще стане, ама точно с това и точно сега не ми се захваща особено.

          Моторчетата имат отношение към отключването на вратите, а в случая проблемът при трапера и при мен е в механичното им отваряне. Вариантът с натягане на шишовете също е възможен, ама трябва да сваля кората за да видя как точно може да се изпълни.
          Последно редактирано от stargazer; 07-12-12, 15:18.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Мойта дясна също понякога не се отваря отвътре. Според мен причината е провисване. Аз засега я оправям с рязко дръпване навътре - след това се отваря безпроблемно. Не мога обаче да измисля как точно да я върна в правилната позиция - болтовете на пантите са така завряни, че достъп до тях има само при напълно отворено положение, в което пък ще е много трудно да се уцели правилната позиция. Вероятно с половин ден играчка ще стане, ама точно с това и точно сега не ми се захваща особено.
            Има мегдан от малки корекции при игра със скобата/опората дето е на колонката ... мисля, че беше фиксирано с Torx ...
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
              Има мегдан от малки корекции при игра със скобата/опората дето е на колонката ... мисля, че беше фиксирано с Torx ...
              Знам, но това го оставям като последен вариант, ако не измисля нищо по-добро. Преди съм го правил на други коли и изводът ми е, че веднъж развиеш ли я тая скоба, вече никога не може да се стегне така, както е била фабрично, което води до ежемесечно повтаряне на операцията.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Мойта дясна също понякога не се отваря отвътре. Според мен причината е провисване. Аз засега я оправям с рязко дръпване навътре - след това се отваря безпроблемно...
                Мойта дясна лесно се отваря отвън, но отвътре - не винаги (обикновено - не). От 1 седмица същото се случи и на зеленото Диско.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Мойта дясна лесно се отваря отвън, но отвътре - не винаги (обикновено - не). От 1 седмица същото се случи и на зеленото Диско.
                  Отварянето на вратата се осъществява от едни шишове (виждали сте ги явно). По тях има завои (конструктивни). Тези завой се изправят с времето. Връщането им в правило попожение оправя отварянето на вратата.
                  Сваляш кората, виждаш шиша на дръжката - избираш най-острият S-образен завой (или два последователни - срещуположни) и им увеличаваш ъгъла... Така скъсяваш разстоянието между краищата му и дефакто вратата почва да се отваря...
                  Баси обяснението...
                  Дано си разбрал...

                  ЕДИТ
                  Те:

                  Ако на 27 завоя се УВЕЛИЧИ - няма да бута достатъчно фтулката 28, която да отваря вратата. Значи намаляваш завойте, че да бута повече...
                  Това след като се убедиш, че 28 е само шайба и тя си е на мястото (ако е гайка - начи се регулира, ако е изпуснала шайба - начи тва ти е проблема и не кривиш нищо).
                  Последно редактирано от PinMaster; 07-12-12, 17:27.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    ..Баси обяснението...Дано си разбрал...
                    Дано! Разпечатах схемата и утре ще се правя на майстор. Благодаря.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                      Сега гледам, че таз схема е за 1... Двайката е това:

                      Доколкото отбирам отварянето на бравата е с жило (13) - чини ми се, че има и реглаж... Ако е така - просто пристягане ще помогне
                      Я виж тук има снимки отблизо: http://www.ebay.com/itm/LAND-ROVER-D...-/160861048855
                      Не съветвам работа в тоз студ с нищо, дето има копчета...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                        При Диско 1 се чупят едни пружинки в самата ключалка.
                        Ако вратата може да се отваря само с държане на бутона за заключване нагоре, независимо отвътре или отвън, проблемът е в тях.
                        Решава се с читав ключар - да свали ключалката, да я разглоби, да изработи нова пружинка и да сглоби обратно.
                        В ибей се продават тези пружинки на баснословни цени. ЛР не ги предлагат като резервна част.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          При Диско 1 се чупят едни пружинки в самата ключалка.
                          Ако вратата може да се отваря само с държане на бутона за заключване нагоре, независимо отвътре или отвън, проблемът е в тях.
                          Решава се с читав ключар - да свали ключалката, да я разглоби, да изработи нова пружинка и да сглоби обратно.
                          В ибей се продават тези пружинки на баснословни цени. ЛР не ги предлагат като резервна част.
                          Ей това точно ме мъчи на дясната врата. Имаш ли идея къде да разгледам снимки или схеми на ключалката, че да реша дали мога да си сменя сам пружината без да се налага после да си търся ключалка? Ще черпя бира, обещавам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                            Пружини в ключалката? Няма такива, които да са незаменими (от други марки и модели ключалки).
                            Ключалките за коли се произвеждат от няколко световни марки, нямайки (принципно) никакви връзки в марките.
                            Доколкото си спомням ЛР работят с HUF, които произвеждат и за почти всички немски автомобили. После като стават БМВ - пак са те.

                            Нали не бъркаме понятията...
                            Ключалка - това, което отключва/заключва вратата (няма връзка с отварянето).
                            Брава - това, което отваря/затваря вратата.
                            Дръжка - служи за отваряне (не отключване) на вратата.

                            Ключалката разрешава/забранява на бравата да се отваря. Дръжката казва на бравата да се отвори (ако е позволено от ключалката).
                            Копчето отвътре за заключване на вратата го считайте за аналог на ключалката.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение


                              Копчето отвътре за заключване на вратата го считайте за аналог на ключалката.
                              Когато дръпна лоста на бравата, въпросното копче потъва няколко милиметра надолу и няма отваряне, ако не го дърпам едновременно с това нагоре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X