Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Искър - На Леда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Язовир Искър - На Леда

    Колеги кога замръзва язовир искър , че да е подходящ за риболов . от коя страна е най подходящо за навлизане в леда . Има ли къде да се пренощува близо до брега . ходил съм купон на една вила там но няма контактите . имаше и каравани но за тях е студено. и бунгала но вече ги нямало .

  • #2
    От: Язовир Искър - На Леда

    Хм, нямам идея кога/дали замръзва язовир Искър, то замръзването си зависи от температурата/големината/дълбочината на водоема. За риболов ти трябват поне 10 см лед.
    Не забравяй, че леда е различни видове(като снега) и няма точна рецепта. Освен това може да не е с еднаква дебелина навсякъде.
    Аз лично дупча близко до брега за да видя дебелината и тогава решавам какво да правя. И винаги имам едно на ум.

    Пресен пример от вчера(Канада, 49 с.ш., надморска височина около 1350 м): при проверка до брега леда беше 10см. Решавам, че е ОК. Да, ама както си ходех изскърца под мен. Оказа се, че се е получил "сандвич". 10 см лед после навалял сняг, пекнало слънце и снега почнал да се топи. Събрала се вода/киша върху леда и през нощта замръзнала отгоре. Още малко сняг навалял и запазил тая киша като в термос. Аз си ходя спокойно, и изведнъж горният слой на сандвича казва кръц и аз изтръпвам. Не пропадам, защото отдолу е солиден 10 см лед, но самият звук/усещане е много неприятно-поне докато не разбереш какво се случва. Подобен "сандвич" се получава и когато снега около басейна на замръзналия водоем се топи и стича върху леда.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #3
      От: Язовир Искър - На Леда

      Разходи се до Щъркелово гнездо, там ще ти кажат има ли място за спане. Ако мислиш да ходиш по леда, внимавай особено в зоната на течението на реката - там ледът е по-тънък.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X