Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Българско" термобельо от Мерино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Българско" термобельо от Мерино

    Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
    Не се заблуждавайте ...
    В условията на "тотално ментелизиране" има някакъв резон тази мисъл, но от рационална гледна точка е абсурд, защото памука не е по-евтин от вълната, дори напротив...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: "Българско" термобельо от Мерино

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      Нещо прекалено стегната ми идва около раменете и е някак дискомфортна при повече движение (хем съм няма и 70 кила). В същото време на дължина с едно коланче може да мине и за рокля. Яката също ми се вижда странна - направо на перверзно разголена гръд бие...

      А снимки имаш ли?


      За топленето в солена вода сьм сьгласен та и за това на едни екшьни сме с едни гащи,а на други сьс синтетиката на Армьра.Обикновенно лягам ли си в синтетичен спален чувал сьм с вьлнените гащи,че много мокро вьн
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: "Българско" термобельо от Мерино

        Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
        Имам от въпросните - тениска с къс ръкав. Купих я преди 2-3 години от халите. Смешни пари беше, не помня вече колко точно.
        Че топли - топли. Дори рядко я обличам, че на закрито не се трае с нея. Ама лично аз имам забележки към кройката. Нещо прекалено стегната ми идва около раменете и е някак дискомфортна при повече движение (хем съм няма и 70 кила). В същото време на дължина с едно коланче може да мине и за рокля. Яката също ми се вижда странна - направо на перверзно разголена гръд бие...
        Та така. Вълната хубава, ама иначе...За тия пари толкова.
        Малко на обратно да отговоря. Значи си едър в раменете, трябва ти един номер по-голям. поради спецификата на спорта който съм практикувал, моята в раменете ми е добре, в бицепсите ми хлопа и ми стяга в предмишниците. Но си върши работа. Относно дължината е добре, идеята е да не се вади от гащите. Аз на времето се състезавах с една, която стигаше под средата на бедрото. Голям комфорт, да не обяснявам какво е като ти се оплете около главата една обикновена тениска. Аха, Бос-а да ме навие да си взема и ти ми потвърди наблюденията.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #19
          От: "Българско" термобельо от Мерино

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          А що се отнася до бельото, наистина си струва. Оптималния вариант на състава е към 80% вълна + 20% други съставки, които правят бельото по-меко и финно. От 7г. нося интензивно в студените месеци едно такова боди, което освен че е много финно и красиво, е адски топло и здраво.
          Това е така, ако след всяко носене се пере, но мериното го ползват на експедиции и не го събличат по десетина дена. Ако си със синтетика се вмирисваш, та ти не се траеш. А мериното не мирише, а и мокро топли. Макар и синтетиката да топли, до сега имам опит само със синтетика. Че до скоро цената на мериното беше " Кач пара?....А боли глава!"
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #20
            От: "Българско" термобельо от Мерино

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            В условията на "тотално ментелизиране" има някакъв резон тази мисъл, но от рационална гледна точка е абсурд, защото памука не е по-евтин от вълната, дори напротив...
            Не коментирам цената на памука. Просто не е вълна 100% като на баба. И определено има абсолютно различни свойства от вълната. За зимна дреха/бельо не ми пробутвайте памук. При изпотяване остава мокро дълго време и вместо да топли, направо замръзваш. Вълната работи идеално точно при минусови температури.

            Коментар


            • #21
              От: "Българско" термобельо от Мерино

              Зависи от синтетиката - някоя е прьскана с химикал / грубо казано,и по-грубо мога /а друга има сьставка в самата тькан която не позволява да се вьдят гадинки / още по-грубо мога /.Пьрвата мирише повечко от тьпата синтетика без нищо,последната ухае на маргаритки и може да се сравнява с мериното и като цена и като ухание.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: "Българско" термобельо от Мерино

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Не коментирам цената на памука. Просто не е вълна 100% като на баба...
                А тогава защо ще си правят труда (и особено разхода)! Скъпо би им излязло удоволствието само заради ментето...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: "Българско" термобельо от Мерино

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  А тогава защо ще си правят труда (и особено разхода)! Скъпо би им излязло удоволствието само заради ментето...
                  Вижам, че не си наясно...
                  Има машини за "разбиванен"а на стари парцали във вид на удобен за тъкане материал. Този материал може да се разбие още веднъж с вълна н някакво съотношение и да се изпреде в подфодяща като дебелина нишка за плетене. Хем е вълна, хем не съвсем Даже и чист памук не е.
                  Но, дай да не се отклоняваме от темата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Българско" термобельо от Мерино

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Зависи от синтетиката - някоя е прьскана с химикал / грубо казано,и по-грубо мога /а друга има сьставка в самата тькан която не позволява да се вьдят гадинки / още по-грубо мога /.Първата мирише повечко от тъпата синтетика без нищо,последната ухае на маргаритки и може да се сравнява с мериното и като цена и като ухание.
                    Чел съм мнение на хора, които носят синтетика със сребърни нишки и пак се вмирисва. Но при две налични и пране на едната вечер може да изкараш доста голям период. Относно Мериното на гореспоменатата фирма, добро-лошо е 60-40%.
                    Като оплакванията са лоша кройка от някой. Повечето оплаквания са от пране, като най-малкото е 20 цикъла. Което е аха, аха един сезон. Раздърпвали се и увисвали. Най-големия споменат такъв пък беше около 50 цикъла. Като мненията за по малките цикли са повече.
                    П.С. Да се има в предвид, че едва ли и хората ползващи ги спазват препоръките за пране и дали си водят статистика. Или карат по спомен.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Българско" термобельо от Мерино

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Вижам, че не си наясно...
                      Не дотам "виждаш" - колкото така си мислиш. Това са индустриални методи и технологии, далеч от житието-битието и приоритетите на бабките из пазарите. Виж, за лъскавите витрини с гръмки заглавия и масова реклама - е "...като въздуха и водата...".
                      И вярно няма защо да се отклонява темата.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Българско" термобельо от Мерино

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        Чел съм мнение на хора, които носят синтетика със сребърни нишки и пак се вмирисва. Но при две налични и пране на едната вечер може да изкараш доста голям период. Относно Мериното на гореспоменатата фирма, добро-лошо е 60-40%.
                        Като оплакванията са лоша кройка от някой. Повечето оплаквания са от пране, като най-малкото е 20 цикъла. Което е аха, аха един сезон. Раздърпвали се и увисвали. Най-големия споменат такъв пък беше около 50 цикъла. Като мненията за по малките цикли са повече.
                        П.С. Да се има в предвид, че едва ли и хората ползващи ги спазват препоръките за пране и дали си водят статистика. Или карат по спомен.
                        Сигурно ги бухат в пералнята с останалите дрехи, но това е друга тема. Мисля да пробвам с едно горнище от по-ниския клас (75%) и ако ми хареса ще видим. Иначе мисля да ги ползвам основно вкъщи, из града, малко за ски и кратки излети в планината. В по-студени дни може и да бягам с тях.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Българско" термобельо от Мерино

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Сигурно ги бухат в пералнята с останалите дрехи, но това е друга тема. Мисля да пробвам с едно горнище от по-ниския клас (75%) и ако ми хареса ще видим. Иначе мисля да ги ползвам основно вкъщи, из града, малко за ски и кратки излети в планината. В по-студени дни може и да бягам с тях.
                          Според това,за което го искаш/както и аз преди време/,може да си вземеш и Барс.Аз съм с такъв ,за тези цели.Жена ми има и Барс и мерино на 80%.Мериното е по-добро,определено има по-добра дишаемост,ако се движиш/изпотяваш много активно.Преди два дни катерихме по Витоша здраво около 2000 м. и с двете материи.Тя нямаше никакъв проблем,аз усетих съвсем леко задържане на влага.Разбира се , с полари и мембранни якета.
                          Относно комфорта-с Барса няма проблем.Мериното вече е друга тема.Субективното усещане е различно за всеки,но при всяко положение,трябва да се изтърпи начален период-1-2 дни на привикване към боцкането или "финосване" на материята ,не знам кое точно.След това преценяваш.Има хора,които не го издържат,и го зарязват. Ако ще взимаш долно бельо мерино,не е желателно да го слагаш върху памучни гащи.Демек -без гащи.
                          Магазина,където съм взимал и двете материи,го знаеш-където са и Бъфчетата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Българско" термобельо от Мерино

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Не дотам "виждаш" - колкото така си мислиш. Това са индустриални методи и технологии, далеч от житието-битието и приоритетите на бабките из пазарите. Виж, за лъскавите витрини с гръмки заглавия и масова реклама - е "...като въздуха и водата...".
                            И вярно няма защо да се отклонява темата.
                            Ама много си теоретичен...Такава машина в най-прост вариант /дарак/ имаше дори миналия век в едно от софийските села, по времето на моята баба. Дори тя ползваше услугите и. Носеше там стари черги, одеала и какви ли не още парцали, отделно изпраната от овцете вълна. На същото това място предлагаха боядисване и изпридане на прежда. Та не подценявай бабите, не са толкова прости колкото си мислиш.

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Българско" термобельо от Мерино

                              Моля Ви, стига с бабите ... Темата е сериозна и мисля, че за някои дори полезна (не само за мен)
                              Александър

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Българско" термобельо от Мерино

                                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                                За нея си говорим, тя е самоковската. На мен ми е интересно регулирането на температурата при промяна на активността при еднаква температура.
                                Облеклата на Барс са от полиамид. Приложими са за активен динамичен спорт, защото отвеждат по-интензивно влагата. За лов на пусия, откровено не стават, както и за зимен риболов-проверено. За тези и подобни спортове си трябва вълнено бельо /не случайно се нарича егерско бельо/.
                                Провери в подлеза на България и Емил Марков. Има някакъв магазин с "немски" стоки и в него продават вълнено термобельо. Цените бяха съвсем ниски - 30-тина лева за горна блуза с дълъг ръкав.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X