Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Българско" термобельо от Мерино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Българско" термобельо от Мерино

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Облеклата на Барс са от полиамид. Приложими са за активен динамичен спорт, защото отвеждат по-интензивно влагата. За лов на пусия, откровено не стават, както и за зимен риболов-проверено. За тези и подобни спортове си трябва вълнено бельо /не случайно се нарича егерско бельо/.
    Провери в подлеза на България и Емил Марков. Има някакъв магазин с "немски" стоки и в него продават вълнено термобельо. Цените бяха съвсем ниски - 30-тина лева за горна блуза с дълъг ръкав.
    Дай по точен адрес , ако обичаш .

    Коментар


    • #32
      От: "Българско" термобельо от Мерино

      От две зими съм с вълнено бельо от Халите. Много съм доволен - препоръчвам. От сайта им май не става ясно, но на етикета пише, че е турско.

      Коментар


      • #33
        От: "Българско" термобельо от Мерино

        Преди 2 години си купих "егерско бельо" фанелка и дълги гащи, 100% австралийско мерино. Отначало в студа ходех на лов с него и беше много топло - голям кеф. След първото пране, докато го обличах, беше меко и приятно, но при първото изпотяване почна да боцка като стъклен памук, едвам изръгах, докато се прибера.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: "Българско" термобельо от Мерино

          Вижте и термо бельо на Зайо. В момента е намалено. Иначе - Ортовокс или Смаруул, ама цените са други.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #35
            От: "Българско" термобельо от Мерино

            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Дай по точен адрес , ако обичаш .
            Близо до северозападния вход, в ляво /ако още съществува магазинът/. Преди година си беше там.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #36
              От: "Българско" термобельо от Мерино

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Преди 2 години си купих "егерско бельо" фанелка и дълги гащи, 100% австралийско мерино. Отначало в студа ходех на лов с него и беше много топло - голям кеф. След първото пране, докато го обличах, беше меко и приятно, но при първото изпотяване почна да боцка като стъклен памук, едвам изръгах, докато се прибера.
              Може би нещо с прането? Вълна не се пере на повече от 30 градуса.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: "Българско" термобельо от Мерино

                Прах го с Канди на програма за вълна, но се скапа. Много ме е яд. По-добре да си го носех кирливо, на лов няма коя да ме души, а ако се найде все-пак некоя - още по-добре.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: "Българско" термобельо от Мерино

                  Трябвало е да си го переш на ръчица.
                  Асоциацията ми за вълнено бельо е свързана с тоникът на Мълинър.
                  За тези които не са го чели цък

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Българско" термобельо от Мерино

                    Потвърждавам за качествата на бельото на Zajo - днес си взех и излязох само с бельо и тънък анцуг + ски чорапи от мерино и летни маратонки. Държи топло, а като се раздвижиш може и да стане горещо, но дори и като се изпотих се чувствах добре.
                    Александър

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Българско" термобельо от Мерино

                      И аз ще пробвам в скоро време мериносово бельо. Но от синтетиката имам поне три случая дето прегрявам с нея. Гони ме на жажда и е супер дискомфортно. Направо ми идва да го съблека, но добре гони потта. Карал съм само с него и яке на -11 градуса при умерен вятър и няма проблем. Но това докато спра, понякога ми е добре с него при слабо раздвижване, като ходене и на място. Говоря за дебелото на Барс.
                      Със 100% мерино не би трябвало да се вмирисва, синтетиката след 3-4 цикъла на пране започва да си се вмирисва, защото се изпира заводското антибактериално покритие.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Българско" термобельо от Мерино

                        Имам три чифта синтетично термобельо, мисля да си купя и мерино.
                        Чудя се само дали да е с къс или дълъг ръкав. Искам да е "лятно", не очаквам бельото да ме топли, а го ползвам и в топлите месеци. Основно карам мотор в гората и се потя яко.

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Българско" термобельо от Мерино

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Имам три чифта синтетично термобельо, мисля да си купя и мерино.
                          Чудя се само дали да е с къс или дълъг ръкав. Искам да е "лятно", не очаквам бельото да ме топли, а го ползвам и в топлите месеци. Основно карам мотор в гората и се потя яко.
                          Само като съвет - лично мнение - вълненото бельо е несравнимо през зимата, но през лятото синтетиката е много по-комфортна. Т.е. по добре си избери вълненото така, че да върши работа през зимата, а не го мисли за лятото.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Българско" термобельо от Мерино

                            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                            Трябвало е да си го переш на ръчица.
                            Дайте съвети с какво да го изпера, за да се оправи, са престане да боде.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Българско" термобельо от Мерино

                              Дьльг и вьзможно най-дебело за зимата.

                              Лятото прегледай за нещо от рода на
                              Under Armour HeatGear
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Българско" термобельо от Мерино

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Дайте съвети с какво да го изпера, за да се оправи, са престане да боде.

                                Переш сьс студена вода като прибавяш вьтре 2-3 чаши бял оцет и никакви препарати,идеята е да омекне.
                                Ако не стане пробвай сьщия номер с балсам за коса и гореща вода.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X