Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патронник на настолна бормашина Б12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патронник на настолна бормашина Б12

    Значи купих си такова старо желязо щото ми писна да топя бургиите с ръчните дрелки. След лека ревизия (боя, преработка към монофазна ) се налага да сменя патронника. Немога да го видя конусен ли е или резба...или пък е 'заедно с конусна опашка. В шпиндела има отвор за клин за избиване на опашката. Трябва ли ми специален клин за избиване или нещо подръчно ще свърши работа?

  • #2
    От: Патронник на настолна бормашина Б12

    той е обикновено желязо.
    А патрон найвероятно на конус .

    Коментар


    • #3
      От: Патронник на настолна бормашина Б12

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      Значи купих си такова старо желязо щото ми писна да топя бургиите с ръчните дрелки. След лека ревизия (боя, преработка към монофазна ) се налага да сменя патронника. Немога да го видя конусен ли е или резба...или пък е 'заедно с конусна опашка. В шпиндела има отвор за клин за избиване на опашката. Трябва ли ми специален клин за избиване или нещо подръчно ще свърши работа?
      Ако в отвора на шпиндела се вижда вътре да стърчи малко от опашката на патронника, ще си пригодиш едно клинче. Може да си го изрежеш с флекса и го заобляш по едната дължина, но ако не стърчи вътре нищо, слагаш точно там едно малко метално парченце да ти опре в опашката и пак с клина избиваш. тези опашки са конусни и са с морз 1. Подръчното е това, направа на клин и то не кой знае какъв защото оригиналните са закалени, но на теб може и сурав да ти свърши работа.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: Патронник на настолна бормашина Б12

        пуснах машината и патроника сам изпадна....сосе опашката. Набих го на ръка, пробих пробно с 10ммм бургия в 8мм стомана...става...после го треснах леко отгоре и той изпадна. Толко ли лесно изпада това нещо??? иначе държи и не превърта!

        Коментар


        • #5
          От: Патронник на настолна бормашина Б12

          А и това с какъв ремък е? Тоя дето е сложен е дълъг и май е голям 12мм...пък като меря канала е 10мм.???

          Коментар


          • #6
            От: Патронник на настолна бормашина Б12

            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
            пуснах машината и патроника сам изпадна....сосе опашката. Набих го на ръка, пробих пробно с 10ммм бургия в 8мм стомана...става...после го треснах леко отгоре и той изпадна. Толко ли лесно изпада това нещо??? иначе държи и не превърта!
            Не трябва да изпада,или опашката е правена и градусът и не отговаря,или е износена.Другият вариянт е да е задрано вътре във шпиндела и конусът да не ляга плътно.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Патронник на настолна бормашина Б12

              аха...на това нещо може ли да се сложи няква глава с палец...разстъргваща за по-големи отвори в ламарина...до 5мм с Морз 1 при тва

              Коментар


              • #8
                От: Патронник на настолна бормашина Б12

                Клина се прави от лист от ресор

                Коментар


                • #9
                  От: Патронник на настолна бормашина Б12

                  купих си патронник...набих го добре и сичко е ОК. Обаче нещо кондензатора грее. Двигателя е 0,55kW а кондензатора 280В и 156-180мФ или нещо такова.

                  Кво не съм уцелил???

                  Коментар


                  • #10
                    От: Патронник на настолна бормашина Б12

                    Електромотора се свързва в триъгълник.
                    Слага се по около 73µF на киловат, в случая трябва да е към 40-50µF на 400v

                    Коментар


                    • #11
                      От: Патронник на настолна бормашина Б12

                      Такааа....преди малко кондензатора се взриви....яко пушек и сичко стана на конфети. Маааа му стара...от къде в София да си купя нужния кондензатор????

                      Коментар


                      • #12
                        От: Патронник на настолна бормашина Б12

                        Здравейте колеги,имам настолна бормашина БМ12 търся пружината която връща вретеното нагоре.Кажете откъде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Патронник на настолна бормашина Б12

                          хм...аз нямам такава

                          Коментар


                          • #14
                            От: Патронник на настолна бормашина Б12

                            Използвай лента от банциг

                            Коментар


                            • #15
                              От: Патронник на настолна бормашина Б12

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Другият вариянт е да е задрано вътре във шпиндела и конусът да не ляга плътно.
                              Здравейте колеги,
                              имам същата бормашина с гореописания проблем.
                              Има ли някакъв лек,или трябва да се търси нов?
                              Продават ли се някъде части за подобни машини,или трябва да търся,кой да изработи нов шпиндел?
                              И не на последно място,как се сваля?От долу се вижда че има резба с две кръгли гайки,но предполагам,че те са за обиране на луфт.


                              Поздрави!!!
                              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X