Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патронник на настолна бормашина Б12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Патронник на настолна бормашина Б12

    В Полимета има универсали на морзов конус:

    https://www.polymeta.bg/?page=newmach&id=16

    Коментар


    • #32
      От: Патронник на настолна бормашина Б12

      Здравейте, моля за извинение за елементарните въпроси. За морза разбрах че до 18мм е М2, бормашината е по-масивна от тази на снимката, големия диаметър на конуса на вретеното е 18мм, може ли да се сложи патронник универсален. Във форума имаше залепена тема за металорежещи инструменти но не я намерих, магазин който бихте ми препоръча ли. Бях при колега да ми прави едни дупки 25мм свредлото затегна и му изкривих вретеното и свредлото , а шината не беше много дълга около 20см., или съм много як��, или материала на вретенато е маалко мек, надявам се да е второто.

      Коментар


      • #33
        От: Патронник на настолна бормашина Б12

        25 е сериозен диаметър. Пускай си проход 8-10 примерно и после 25. Няма смисъл да се рискува здравето или машината заради спестени 2 минути. Първо е по-безрисково, второ-отворът се получава значително по-точен на размер.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Патронник на настолна бормашина Б12

          Здравейте, 80мм универсален патронник ще може ли да се сложи на колонна бормашина българска?

          Коментар


          • #35
            От: Патронник на настолна бормашина Б12

            За слагането и 315милиметров може,но друг е въпроса дали е удачно.
            Един стандартен нов 6мм до 20мм е напълно достатъчен.Трифлашковият не стяга по-добре от посоченият,напротив превъртането е почти задължително при свредла над 16мм.За големи отвори си вземи свредла със конусни опашки и подходящи преходни втулки.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Патронник на настолна бормашина Б12

              М-даааа, дело много тънко е металообработването. Благодаря за отговора, няма да се напрягам излишно.

              Коментар


              • #37
                От: Патронник на настолна бормашина Б12

                Не е много мястото тук на моето питане, но не намерих по-подходящо място, а въпроса не е за нова тема:

                Как се сваля патронника на стара ръчна бормашина Елтос? Поизносен е доста и искам да го сменя. И без това в момента съм я разглобил за смяна на лагер.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #38
                  От: Патронник на настолна бормашина Б12

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Не е много мястото тук на моето питане, но не намерих по-подходящо място, а въпроса не е за нова тема:

                  Как се сваля патронника на стара ръчна бормашина Елтос? Поизносен е доста и искам да го сменя. И без това в момента съм я разглобил за смяна на лагер.
                  Коя е бормашината? Аз имам BZ16A и патроика е на резба. До колкото знам обаче има и на конус. Провери и за стопорен винт вътре в патронника, ако има е с обратна резба.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #39
                    От: Патронник на настолна бормашина Б12

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Коя е бормашината? Аз имам BZ16A и патроика е на резба. До колкото знам обаче има и на конус. Провери и за стопорен винт вътре в патронника, ако има е с обратна резба.
                    За да го видиш стопорния винт (ако е на резба, и има такъв), трябва да отвориш челюстите на патронника докрай. И евентуално да светиш с нещо вътре, ако е по-тъмно и не се вижда добре.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Патронник на настолна бормашина Б12

                      Стопора го слагат на тия патронници с резба и дрелката има реверс.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Патронник на настолна бормашина Б12

                        Няма винт. Няма и двуграм на оста?!?!
                        Ей такава е дрелката:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171030_194447.jpg
Прегледи:1
Размер:304.3 КБ
ID:5771729
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #42
                          От: Патронник на настолна бормашина Б12

                          Правиш си клин и го избиваш.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Патронник на настолна бормашина Б12

                            Можеш да ползваш и вилица (вилка) за избиване на ябълковидни болтове (шарнири , кормилни накрайници).
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Патронник на настолна бормашина Б12

                              Аз имам такава и при мен патронника е на резба. Но има и такива на конус. Тоя патронник стяга ли? стегни един върток или шестогран и пробвай на удар да го развиеш, ако не - вилица за шарнири и бой.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #45
                                От: Патронник на настолна бормашина Б12

                                Ако е на резба,оста зад него трябва да има двугран за контра.Ако е само на конус,едно бронзче отзат,веднъж с чука и е долу.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X