Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

    ZaBulgaria.org са наши приятели, които са направили една много хубава платформа за благотворителни акции и за събиране на пари за различни интересни начинания.
    Струва ми се, че тя ще бъде особено полезна за пътешествениците и фотографите във Форума, които могат през нея да набират средства за свои проекти.
    Платформата е удобна и за набиране на средства в наши акции, стига да искаме да стават явни извън форума.
    Какво представлява платформата на "За България" накратко?
    Измисляш някаква идея, която ти се струва полезна, благородна или поне интересна. Решаваш колко пари ще ти трябват за осъществяването й. После се обръщаш към световния интернет да те подкрепи. Ако за определеното от теб време се съберат определените от теб пари, значи има интерес и ти получаваш парите.
    Ако идеята ти не намери достатъчно подкрепа, набраните по нея пари се връщат на спонсорите или по-скоро изобщо не се теглят от техните сметки.
    "За България" е съвсем нов сайт и досега в него са се набирали пари за 3 проекта.
    Единият е свързан със сайта "Българска история", които са наши партньори и водят историческото предаване по OFFRoad Radio. Те решиха, че искат да отидат в Родопите и да снимат филм за полковник Владимир Серафимов.
    През 1912 г. този позабравен герой получава заповед да отстъпи сегашната Кърджалийска област и да се оттегли. Полк. Серафимов отказва да изпълни заповедта и да отстъпи селата, които преди дни са го посрещнали като освободител. Благодарение на това неподчинение Кърджали и районът му до ден днешен са в България.
    Момчетата от "Българска история" сметнаха, че заснемането на такъв филм ще им струва 160 евро - главно за бензин и нощувки и обявиха кампанията в "За България". За около 2 седмици парите бяха набрани.
    Другата идея, която вече набра пари, бе за закупуване на печка за един кучешки приют.
    В момента се набират пари за обучение на кучета-водачи на слепи.
    Предполагам, че самите ние бихме могли да ползваме платформата за набиране на средства за състезания, за финансиране на пътешествия и др.
    Също така предполагам, че ще има много технически въпроси, на които аз няма да мога да отговоря, затова помолих, създателите на платформата да се включат с отговори и по-подробни обяснения.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

    Интересна идея.
    Разгледах сайта. За сега стои леко празен.
    Успех желая.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

      Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
      Ако за определеното от теб време се съберат определените от теб пари, значи има интерес и ти получаваш парите.
      Ако идеята ти не намери достатъчно подкрепа, набраните по нея пари се връщат на спонсорите или по-скоро изобщо не се теглят от техните сметки.
      Ей този механизъм, ако можем да използваме без неприятни последици, цена няма да имат.

      Коментар


      • #4
        От: ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

        Здравейте, ние сме от екипа на www.ZaBulgaria.org и искаме да благодарим за създадената тема във форума от страна на Владо!

        Създали сме платформата на ЗаБългария напълно безплатно и ни се иска чрез нея и чрез вас, всички потенциални създатели и съмишленици на идеи, да се случат повече положителни неща и инициативи в България. Надеждата ни е да се получи масовост и голям брой хора да свикнат да подкрепят всяка положителна идея (било то и лична или бизнес ориентирана) дори и с по 1 лев. Според нас най-важното е броят на подкрепилите съмишленици, а не сумите.

        Постарали сме се да автоматизираме процеса максимално и затова използваме най-голямата разплащателна онлайн система в света Paypal. Само чрез нея можем да изпълним условието да се теглят пари от съмишлениците само ако е набран бюджетът на проекта на 100%. Процесът по регистрация отнема минути, особено ако разполагате с активна VISA карта - http://zabulgaria.org/paypal.html .

        Скоро приключиха успешно 2 проекта и набраха нужните им суми, като сега създателите на проектите работят върху реалзирането им - http://zabulgaria.org/tr/project/successful .

        В момента се подготвят още няколко проекта и в следващите дни началната страница ще е запълнена с по-голям избор от проекти. За пълна информация за платформата четете тук - http://zabulgaria.org/tr/help/faq/%D...80%D0%B8%D1%8F

        Ще очакваме вашата активност и въпроси относно платформата, както и на самия сайт с реални проекти и подкрепа.

        Коментар


        • #5
          От: ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

          Четох, четох и не разбрах кой ще тегли парите от PayPal сметката. Кой следи за 100% набрани средства и как дарителят ще разбере това?
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: ZaBulgaria.org - платформа за благотворителни акции

            Ще го обясня с пример, че ми е по-лесно.
            Решаваш ти, че трябва да вдигнеш паметник на създателя на ВЕФ-а и това ще струва 100 евро. Определеш си време да ги събереш - например 1 месец. Аз ти вярвам и ти обещавам 1 евро. Обаче втори луд не се намира и проектът не може да набере нужната сума. Моето 1 евро така и не е изтеглено - то си стои в моя пейпал, а твоят проект е обявен за неуспешен.
            Обаче решава Димо примерно, че иска да ходи в Памир. И обявява, че му трябват 100 евро да си вземе спот и всички да го гледат. Аз пак му обещавам 1 евро. но освен мен и други му обещават и стоте евро се събират. Тогава моето, както и всички обещани евра, се дърпат от сметките.
            Софтуерът следи кога се събират обещаните средства. А как се следи софтуерът - не знам. Не вярвам да иска да лъже нарочно.
            Така описаната система има един бъг - какво става, ако аз съм обещал 1 евро, но в сметката ми няма толкова. Момчетата от "За България" си го знаят и са решили с техни средства да покриват този бъг, ако очевидно не е злоумишлен и е малка сума.
            www.offnews.bg

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X