Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    Да!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #92
      От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      И как го точиш на камък?

      Коментар


      • #93
        От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        Колега, както от столетия поколения точилари са точели самурайските мечове да речем, които са конвекс, с малки изключения... Нищо трудно (за мен) просто бавно и спокойно се сменя ъгъла и така дълго време... Иска се търпение, точна ръка и умение все пак... Не случайно за 1см. от острието при точилар който е от световна класа струва да бъде заточено качествено от 100 до 300 долара...

        Виждам че не сте съвсем наясно щом такива проблеми още ви вълнуват, препоръчвам да прегледате по-стари теми тук. Още преди години съм писал и за конвекс и за камъни и за методи за точене... и не само аз... И дайте пробвайте нещо реално, препоръчвам с по прости форми да започнете и питайте нещо практично да може да помагаме с колегите... Че с въпроси дали знам какво е конвекс, не виждам къде ви е ползата...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #94
          От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          Достатъчно съм "пробвал" да разбера кога се разтягат локуми без нищо конкретно.
          За това са елементарните въпроси на които се затрудняваш да отговориш.

          Коментар


          • #95
            От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            Достатъчно съм "пробвал" да разбера кога се разтягат локуми без нищо конкретно.
            За това са елементарните въпроси на които се затрудняваш да отговориш.
            Не бе колега, не си... Нито пробвал достатъчно,нито разбрал.Опитах се в началото да приемам на майтап подобни писания,но тонът ти става заядлив.Това не води до нищо градивно... Разни термини - конвекс,кайдекс,дроп пойнт,мач поинт,хоум рън...остави си ги за ножарските форуми.Като ми кажеш "острие с бузи" или "касапско точене" на английски мислиш ли,че си вече дълбоко в света на този занаят..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #96
              От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Гледам, че тука задълбавате много в посока изкуство, а аз съм на ниво ежедневна практичност. Ето един практически казус: Аз използвам едно правено стативче за точене с фиксиран ъгъл, като за заточване ползвам водна шкурка на дървени летвички. Последното минаване е на едрина 2000, но първо целия процес става супер бавно, второ подозирам, че може да се постигне и по-добра острота от моята, която се изразява в сравнително лесно и гладко рязане на принтерска хартия 80 гр, не толкова гладко на касова бележка и трудно бръснене... Та мисълта ми е възможно ли е с комплект от 2 камъка, и евентуално стропване да постигна малко по-добър резултат и да не ми отнема един час за възстановяващо наточване...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #97
                От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Не,не изкуство,а правилно и грешно и остро и - не.И аз съм на ниво ежедневна практичност,просто имам други изисквания...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #98
                  От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Не бе колега, не си... Нито пробвал достатъчно,нито разбрал.Опитах се в началото да приемам на майтап подобни писания,но тонът ти става заядлив.Това не води до нищо градивно... Разни термини - конвекс,кайдекс,дроп пойнт,мач поинт,хоум рън...остави си ги за ножарските форуми.Като ми кажеш "острие с бузи" или "касапско точене" на английски мислиш ли,че си вече дълбоко в света на този занаят..?
                  Не разбирам защо те плашат термините, явно си имаш причини.
                  Правенето на по-по-най с камъни за хиляди евро градивно ли е? Или е по важно да се изтъкнем с лъскавите играчки и колко сме над нещата вместо да се даде някой съвет?
                  Можеш да ми кажеш дали съм пробвал достатъчно ако си ки светил, а нямам такъв спомен.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Е убуу де - нема ли да ви е по-густо, вместо да се ръфате, да кажете на профаните като мен - земете тия и тия камъни и тая паста и си жулкай колко ти е кеф?!?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      Ръфа един.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        Колега Бушидо, и аз съм пълен лайк и по съвети на колеги, а и от това, което прочетох по ножарските форуми - като за начинаещи, доста е подходящ, комбиниран воден камък Церакс, грит 1000/6000. Да ти кажа, аз лично съм доволен. За хабни ножки имам диамантина на ДМТ и после на церакса. Като цяло, не си оставам ножовете да стават хабни като теслЪ, а като забележа спад в остротата ги прекарвам през церакса набързо и се заточват криво ляво добре. Режещият ръб след 6000 грит също се полира добре. Пълен аматьор съм и се мъча да науча нещо. Та те така. За сега съм на това ниво - по скалата от 1-10 минус 2
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 28-02-18, 23:19.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Е убуу де - нема ли да ви е по-густо, вместо да се ръфате, да кажете на профаните като мен - земете тия и тия камъни и тая паста и си жулкай колко ти е кеф?!?
                          Чакай сега,излиза,че напразно съм се хабил ли..?! Точно и изчерпателно отговарях на всяко твое питане,а ти се назначи "профан" и ме заподозря в ръфане с някакъв геймър със автоматски аватар..?!?! Е,ако така ще отговаряш на съветите които търсиш - защо,аджеба,питаш въобще?!
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Не разбирам защо те плашат термините, явно си имаш причини.
                            Правенето на по-по-най с камъни за хиляди евро градивно ли е? Или е по важно да се изтъкнем с лъскавите играчки и колко сме над нещата вместо да се даде някой съвет?
                            Можеш да ми кажеш дали съм пробвал достатъчно ако си ки светил, а нямам такъв спомен.
                            Мога да ти кажа много неща,изхождайки само от начинът ти на мислене,реакциите ти и разни други действия,издаващи високите нива на естрогени и последствията от това... Не ме цитирай повече и не пиши под мненията ми.
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Не разбирам защо те плашат термините, явно си имаш причини.
                              Правенето на по-по-най с камъни за хиляди евро градивно ли е? Или е по важно да се изтъкнем с лъскавите играчки и колко сме над нещата вместо да се даде някой съвет?
                              Можеш да ми кажеш дали съм пробвал достатъчно ако си ки светил, а нямам такъв спомен.
                              Колега, явно в този раздел и с въпросите трудно се справяте! За месец два се въздържайте от писане тук за да не се наложи да ви осигуря време да се успокоите...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Колега Бушидо, и аз съм пълен лайк и по съвети на колеги, а и от това, което прочетох по ножарските форуми - като за начинаещи, доста е подходящ, комбиниран воден камък Церакс, грит 1000/6000. Да ти кажа, аз лично съм доволен. За хабни ножки имам диамантина на ДМТ и после на церакса. Като цяло, не си оставам ножовете да стават хабни като теслЪ, а като забележа спад в остротата ги прекарвам през церакса набързо и се заточват криво ляво добре. Режещият ръб след 6000 грит също се полира добре. Пълен аматьор съм и се мъча да науча нещо. Та те така. За сега съм на това ниво - по скалата от 1-10 минус 2
                                Аз често изпадам в подобни казуси когато ме пита някой как да се научи някак да си поддържа ножа без обаче да е склонен много да инвестира в камъни и най-вече време... Конкретно шкурки не харесвам по принципни съображения заради меката им основа, чиито ефекти не може да бъдат избегнати. В интерес на истината такъв беше и казуса с жена ми. Много искаше да се научи горе-долу да може нож за кухнята да го държи прилично остър. Пробвахме разни техники и камъни но уви, някои хора просто не могат да усвоят правилните движения по камъка и общо взето е загуба на време. И решението беше TRI-ANGLE SHARPMAKER®

                                Няма нищо общо с точенето на камъни но всеки разбира как за 2 минути да го ползва и върши работи за ежедневни приложения... И освен на Спайдерко има и още много подобни решения на Лански и т.н. по-евтини, по-скъпи и т.н.

                                Колкото до камъните които бих препоръчал ако нямате никакво намерение да инвестирате много време и усилия но държите на камъни, по-добре примерно нещо подобно: https://arms-bg.com/component/virtue....html?Itemid=0

                                Не са скъпи (за качеството което са) много са равни, нещо което е проблем за други производители. Примерно едни Лански купих и то за не малко пари преди време - криви, износват се бързо и диамантите сякаш са лепени с лепило за картон... DMT то е с много равна повърхност, ако не го насилвате, т.е. не натискате ще ви изкара сигурно десетки години...

                                Ако все пак смятате да се научите наистина да работите с камъни и сте готови да инвестирате достатъчно време и усилия, препоръчвам Shapton glass сигурен съм и Bat Pepo ще даде същата препоръка... Но си трябва време и желание...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X