Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране при зимни условия с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране при зимни условия с автоматик

    Пък аз си мисля, че е до гуми. С три пръста сняг всеки шофьор би трябвало да се справи, ако има подходящи гуми разбира се.
    Не искам да подценявам Алекс(не се познаваме), а и не се вижда какъв е наклона, гумите също не знам какви са, но с по-агресивни гуми(кални разбира се) си мисля, че не би трябвало да има проблем.
    Ама на видео изобщо не може да се придобие представа за терена, особено пък нощем и снимано отвътре, та да не приказваме напразно.

    @Търтьо-в харда е истината, ама все още си жалят джипките
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Каране при зимни условия с автоматик

      Ами то си пише:зимни цвички.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Каране при зимни условия с автоматик

        Коле, гумите са Michelin Alpin Latitude - чудесна зимна асфалтова гума. Справят се прекрасно със задачите си: да не вляза в нечий багажник карайки из София, да ме прекарат през Искърското дефиле до вилата ми без задницата да се врътка на всеки завой и да всява ужас у жената, която се вози на задната седалка с малкия, а там лашканията се усещат по друг начин.
        Подходящи гуми имам - BFGoodrich MT. Карам с тях през останалите сезони. Лятото на сухо съм качвал въпросното баирче само на задно - за идеята - да видя дали може. Ако сега бях с тях, щях да го кача без проблем. Така че правилните гуми за това баирче (250 метра) са МТ, но уви правилните гуми от София до въпросното баирче (50 километра) са зимни асфалтови.

        П.П. Дано поне някаква част от коментарите ни да са полезни на колежката, пуснала темата. Тя не дойде в събота на полигона на деди да си поиграе и да се научи. Аз пък си тествах Мишелинките - баирчето баш пред деди го качиха 2-3 пъти без да се замислят:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4715.JPG
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5433396

        Разбира се не можаха да се справят с нещо по-сериозно като това (не съм аз на снимката - пускам я само за илюстрация):
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4661.JPG
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5433379

        Но това си е в реда на нещата. Все пак това си е зимна асфалтова гума.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Каране при зимни условия с автоматик

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Т Аз пък си тествах Мишелинките - баирчето баш пред деди го качиха 2-3 пъти без да се замислят:
          [ATTACH=CONFIG]523414[/ATTACH]
          Синята Грандюха за буфер ли сте я наместили там
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Каране при зимни условия с автоматик

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Синята Грандюха за буфер ли сте я наместили там
            Не, тя е трупен донор, и това и е последния паркинг преди "Надин"
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Каране при зимни условия с автоматик

              Май не е за тука ама вижте:http://fakti.bg/avto/57822-220-km-na...aign=firstpage

              Коментар


              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                .....ама вижте:...
                Това си е обикновен пожар, който според пораженията най-вероятно е предизвикан от изтичане на гориво оклоло инжекторите, няма общо с автомата и/или карането на 1-ва....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Каране при зимни условия с автоматик

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ако ледът е такъв, че да не може да удържи прав човек, почти сигурно е, че и кола ще се плъзне надолу - независимо от техниката на шофиране.
                  Ако все пак е възможно колата да бъде удържана, това е програмата-максимум. Първа, бавни и 4х4 включено. Според конкретния лед и ако Паджерото го може (не всички го могат) това 4х4 може да е по-добре да е с изключен блокаж - или не. Това се установява опитно.
                  Имах един подобен случай с Кашкая. Първа зима, Кашкая нов 4х4, гумите нови зимни Bridgestone.
                  Баира дълъг със завои и страничен наклон.
                  Качих се изключително лесно. Усеща се че е заледено, но никаква драма. Колата върви. Управляема е при доста добра (може би не особено разумна) скорост.

                  Слизане след 15 - 20 минути по същия баир.
                  При първите два опита да намаля скороста Кашкая тръгна странично да се плъзга неуправляемо. Единствено с натискане на газта успях да го вкарам в желаната траектория. Само че натискането на газта увеличава скороста и пак в един момент става неуправляем а аз исках да спра в началото на баира поради определени обстоятелства. Е успях някак да спра с моментни натискания на спирачките и отпускане за да мога да я държа в пътя, но значително по-далеч от мястото където исках.

                  След това като тръгнах отново да се спускам, скороста на движение само и единствено нарастваше. Използвах спирачките единствено да огранича бързината на нарастване на скороста, но не и да намалявам самата скорост. Иначе рискувах да стане неуправляема.

                  След случката отчетох следната грешка. Скороста на приближаване към баира беше прекалено висока (30-40 км/ч) за пътните условия. Движейки се преди баира с тази скорост по сравнително равен макар и грапав участък, нямаше особени проблеми. Навлизайки в района където започва самото спускане обаче, грапавините изчезват. Баира е излъскан от вятъра. Няма почти никакво сцепление.

                  Според мен, за успешно спускане в такива условия, в началото трябва да се подходи с изключително ниска скорост на първа предавка и след това да не се допуска бързо покачване на скоростта като се помага внимателно със спирачките.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X