Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране при зимни условия с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране при зимни условия с автоматик

    На мен ми се случи подобен случай миналата зима. Спирам на стръмна улица, Включвам на паркинг и слизам, без да опъна ръчната. Джипа тръгна леко назад като едното колело, което беше стъпило на лед се въртеше напред а другото назад.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • От: Каране при зимни условия с автоматик

      Колеги това за круиз контрола и автоматичната СК при спускане го забравете.Тази тема направо ме шокира,хора които са капацитети в форума разсъждават 5-6 страници като изводите им са само от опита с техните коли.Имам 3 коли автоматик и с круиз контрол.МП 2 ,3000 бензин,ТЛК120.МБ 124 АМГ 4матик. И ако някои успее да им задейства круиза под 40км/ч съм готов да му я подаря съответната кола.Ако бяхме вложили енергията за написването на толкова страници,тя щеше да стигне някои от нас да отиде до дамата с паджерото да мине няколко пъти този наклон и да демонстрира най-подходящия начин на спускане.

      Коментар


      • От: Каране при зимни условия с автоматик

        За темпомата с автомат нямам лични впечатления, но предполагам че различните системи имат различни възможни функции. Например на камион Волво с копчето на темпомата, можеш да си вдигнеш оборотите на празен ход, нещо като ръчна газ. После в движение с ниска скорост също можеш да фиксираш някакви обороти, нещо като описвания тук пример.
        За паджерото не знам как е темпомата.
        Но пък знам, че задния диференциал се блокира само при включени бавни(което значи и блокиран централен диф) и до определена скорост на движение.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Каране при зимни условия с автоматик

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Отворен диф върти само едно колело- по- малко натовареното. Заради микропрофила на пътя и завоите работи ту едното - ту другото. Не съм казал че ги сменя стриктно по някаква схема или честота.
          В случай на спускане нямаме "диф върти колело" а имаме "диф върти кардан" - там е принципната разлика.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Каране при зимни условия с автоматик

            Тцъ, тцъ... Аз предлагам на всеки, на който му хрумне да спуска хлъзгав наклон със спирачка да иде да си върне книжката и да си иска агнето... Немах нерви да изчета всички дивотии от 7 страници, ама като виден софт с хард баркекю-офроудаджия бих препоръчал такъв наклон да се спуска на подходяща предавка с газ.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Каране при зимни условия с автоматик

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              В случай на спускане нямаме "диф върти колело" а имаме "диф върти кардан" - там е принципната разлика.
              A kato си на двойно и спускаш и предно колело приплъзне дали задните не предават движението на преден кардан, диф и колела?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Тцъ, тцъ... Аз предлагам на всеки, на който му хрумне да спуска хлъзгав наклон със спирачка да иде да си върне книжката и да си иска агнето... Немах нерви да изчета всички дивотии от 7 страници, ама като виден софт с хард баркекю-офроудаджия бих препоръчал такъв наклон да се спуска на подходяща предавка с газ.
              Кой както иска да разсъждава. Както казах по- горе няколко пъти пробвах всичко. Открих варианта а пред клавиатурите ми обяснявате че не става.
              Обичам да пиша само когато съм сигурен. В момента не питам.
              Една моя съвсем проста сметка показа че съм навъртял за 2 зими м/у 400 и 600км на бавни(1-2) скорости по същият участък. А по конкретният наклон съм преминал около 200-300 пъти само върху сняг и лед.
              Спирам да пиша по темата.

              П.П. Просто като взех фронтерата и прекалено много ме наплашихте че предният диф е много кекав, че ми се наложи да почета доста за да не го чупя.
              Може да е кекав за състезания, но си върши работа. Миналата зима се надърпах на джипове с по- здрави трансмисии. В една тема преди няколко месеца съм писал.
              Последно редактирано от //Радо//; 06-12-12, 08:43.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                Ако бяхме вложили енергията за написването на толкова страници,тя щеше да стигне някои от нас да отиде до дамата с паджерото да мине няколко пъти този наклон и да демонстрира най-подходящия начин на спускане.
                А пък аз ще му подаря бутилка DIMPLE, ако преди това не съм влязла вече в нечий двор с 3-тонната машина. Добре, че времето е топло и все още не е замръзнало. Сега стръмната улица е все още безопасна.

                Коментар


                • От: Каране при зимни условия с автоматик

                  Добре, де, к`ва е тая улица, `дето не можете съседите, живеещи там да сберат нЕкой леФ да си я наръсят със сгурия, пясък, сол и т.н. като тръгне да се заледява ? Хората така правят по местата с такива улици.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Каране при зимни условия с автоматик

                    Майтапа си е майтап, но е вярно, че от клавиатурата всеки може да даде акъл от неговия си опит и гледна точка. За конкретното място трябва да си се изработи конкретен подход. Общото правило е, че на хлъзгаво спирачка се ползва много, ама много предпазливо (по възможност - хич). При спускане е добре да се предвиди ситуацията така, че да имаш запас от разстояние за спиране след наклона, за да се избегнат трепетите "ще спре ли, няма ли...?". Използва се мотора за спирачка (при автоматите задължително спускане на 1-ва или 2-ра примерно) и ако вземе да поднася се коригира посоката с малко газ. Ама за това си трябва опит и познаване на колата и никой не може да научи никого как да го прави, особено от компа.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Каране при зимни условия с автоматик

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Добре, де, к`ва е тая улица, `дето не можете съседите, живеещи там да сберат нЕкой леФ да си я наръсят със сгурия, пясък, сол и т.н. като тръгне да се заледява ? Хората така правят по местата с такива улици.
                      Правят, ако са хора на място ......

                      Коментар


                      • От: Каране при зимни условия с автоматик

                        Къде е въпросната улица?
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Каране при зимни условия с автоматик

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Къде е въпросната улица?
                          Във Владая ....

                          Коментар


                          • От: Каране при зимни условия с автоматик

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            ... при автоматите задължително спускане на 1-ва или 2-ра примерно ...
                            Е, там е работата, че някои автомати дори и на 1-а имат навик да си се засилват по надолнището.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Каране при зимни условия с автоматик

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Е, там е работата, че някои автомати дори и на 1-а имат навик да си се засилват по надолнището.
                              Те, на подходящо надолнище и ръчките така правят. Макар че, определено има разлика.

                              Автомобилните автомати, поради особености на класическия хидротрансформатор, изпитват известни трудности да прехвърлят въртящ момент в посока към двигателя. От съображения за ефективност, конструкторите много-много не се силят да усъвършенстват тази способност.

                              Функцията Hill Descend, доколкото аз зная, е нещо като ретардер - там вдигателят не участва много. Ама може и да съм се заблудил.

                              Коментар


                              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                                Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
                                А пък аз ще му подаря бутилка DIMPLE, ако преди това не съм влязла вече в нечий двор с 3-тонната машина. Добре, че времето е топло и все още не е замръзнало. Сега стръмната улица е все още безопасна.
                                Разходки около София Виж на последна страница какво се заформя, ела, донеси я бутилчицата, ъъъъъъ тук огради няма ...и "Паджеро" 3 тона също
                                П.П. Може да си водиш и подкрепа, роднини, приятели.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X