Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

    Почна да свети ABSa и спирачката стана много силна в смисъл веднага кове,някакви причини да е светнал?

  • #2
    От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

    Най-бързо и лесно е да се прочете, каква е грешката. За съжаление трябва скенер-четец.
    Правена ли е интервенция по спирачната система, ходовата част или електрическата система?
    Пишете къде се намирате за да ви насочим.
    YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
    XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
    WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
    KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

    Коментар


    • #3
      От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

      Здравейте,а три бързи завъртания на контактния ключ в положение on-off и след третото завъртане ключа остава в пложение on
      и тогава на дисплея където са километрите се появяват грешките като P2222 или съответната такава.

      Успех!



      Jeep Cherokee 2.8 CRD 2004 automat

      Коментар


      • #4
        От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

        кове защото абс не работи. първо проверете бушона на абс.
        не бързам за никъде...
        XJ 2.5TD '98

        Коментар


        • #5
          От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

          Има и друго, което можеш да направиш, да си измериш съпротивлението на датчиците.
          Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
          0886/872-646

          Коментар


          • #6
            От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

            Имах такъв проблем. От писаното по форуми, като най-често срещана причина са датчиците на задните колела. А и те са най-лесни за проверка. Конекторът към АBS-а и датчиците на задните колела е под задната седалка. Пробвай да го разкачиш и да измериш съпротивленията на датчиците. Мисля че трябваше да е около 1.5Ко. Може и да греша . Най-важното е да е еднакво или поне близко по стойност. В сервизното ръководство е описано доста подробно. При мен, след почистване на единия датчик (заден) нещата се оправиха.

            Коментар


            • #7
              От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

              Съпротивлението трябва да е между 1.3-1.7 Ако е в тези норми всичко е ОК
              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
              0886/872-646

              Коментар


              • #8
                От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                Това за ABS-а не е добре. Моят също се лигави чат-пат. Пробвай да изчистиш гребена на сензора, почисти около самият сензор. Аз моя бИшон на системата съм го махнал. Сега спира като тухла!
                It's a JEEP thing, something you won't understand!

                Коментар


                • #9
                  От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                  Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
                  Това за ABS-а не е добре. Моят също се лигави чат-пат. Пробвай да изчистиш гребена на сензора, почисти около самият сензор. Аз моя бИшон на системата съм го махнал. Сега спира като тухла!
                  колега, спира като тухла защото няма абс. това е опасно, особено за такъв автомобил.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                    Да използвам темата ,на мен ми свети освен абс лампата и тази която светва и при ползване на ръчната някакви предположения?Колата е гранд 3.1
                    Jeep Гранд Чероки 3.1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                      Добре я използваш,ма да беше и я прочел по нагоре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                        Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                        Добре я използваш,ма да беше и я прочел по нагоре.
                        Прочел съм я колега ,но никъде не видях на някой да свети ЧЕРВЕНАТА лампа,за това питам
                        Jeep Гранд Чероки 3.1

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                          Лампата за ръчната и на мен и светкаше, само когато дам рязко газ. Допълних спирачна течност и спре да свети.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                            Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                            колега, спира като тухла защото няма абс. това е опасно, особено за такъв автомобил.
                            Знам, че е МАЛКО опасно. Изчисти гребена и сензорите на АБС-то и ако продължава да светка, означава че сензорите са заминали или има някаква повреда с помпата...вариантите заповредата може да са доста.Но в момента карам без АБС и съм доволен.
                            It's a JEEP thing, something you won't understand!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свети ABS-а на Jeep Cherokee 2.5 TD 1998г. -причини?

                              И кое му е опасното без АБС? Аз от мързел карах гранда един месец без АБС, заради скъсан кабел на предно ляво колело и дори при агресивния ми стил не имало проблем. С добра техника на каране и без АБС се постига повече, отколкото само с АБС. А ако Ви се случва да се включва често АБС-а трябва да се запитате защо.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X