Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

    Здравейте колеги, искам да ви представя едно онлайн приложение, което разработвам от две години - самостоятелно, като хоби . Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама (до някъде знам, че така излиза). Както след малко ще разкажа - това е напълно безплатна система (която ще остане ЗАВИНАГИ такава), имаща за цел да помага на всички шофьори.


    Нека да се цитирам от друг форум (Honda), където съм писал по-подробно за системата:


    Става дума за сайт за следене на разходите по МПС-то, напълно интернационализиран, но и напълно българизиран. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво (между пълни зареждания - дори между тях да има частични - пак го смята правилно) според различни условия като гуми, стил на шофиране, градско/извънградско. Целта на системате да позволи на потребителите да предложи следното:


    - Лесна за използване онлайн сервизна книжка на грижовния собственик
    - Енциклопедия от статистики за всяка марка/модел МПС + възможност за сравнение на разход и най-чести ремонти между различни модели
    - Да дава възможност на хората да обменят информация за местата които посещават - купили сте кола от кофти автокъща, заредили сте лошо гориво от някоя бензиностанция, направили сте ремонт, при който са си оставили ръцете или точно обратното - някой си е свършил работата както трябва? Можете да отбележите на карта къде е въпросния обект + да оставите коментар и рейтинг - скоро ще може всеки да намери информация за всички сервизи/бензиностанции/магазини/автокъщи/автомивки/тн, използвани някога от потребителите
    - Да ви напомня, когато предстои да правите обслужване, да подновявате застраховка и други


    Постоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено, обширно и тн. За сега всъщност могат да се правят записки за гориво, ремонти, обслужвания, покупки и тн, скоро тези функционалности ще се разширят и ще има още много.


    И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:
    http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending


    Това е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:
    http://www.carspending.com/bg/vehicl...ctdi-executive


    Самият сайт, разбира се е:
    http://www.carspending.com/


    Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.

    По настоящем в сайтчето има няколко по-големи 4x4 машини с редовно записвани разходи. Ще се радвам, ако намеря привържаници на идеята ред вас


    Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой

  • #2
    От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

    Харесва ми! Много прегледно и много по-удобно от воденето на хартиен дневник
    А хондата ще я продаваш ли скоро?

    Коментар


    • #3
      От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

      Мерси за коментара

      Хондата не мисля да я продавам - до преди няколко седмици си играх с интерфейсите на фабричната навигация, за да подкарам компютър на нейния екран (ето го и резултата: http://imgur.com/a/Kj49X#0). Бих се разделил с тази кола само за нещо друго японско, но с атмосферен V6. Като гледам няма да е прекалено скоро

      Коментар


      • #4
        От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

        Хубу де, аз не вдявам какъв е смисъла да си водиш записките по колата в нета.
        Същата работа е и на хартия, или ако човек е почитател на електрониката-на домашния компютър.
        Ако целта на сайта е да се прави сравнение между отделни марки и модели коли като по-надеждни или по-евтини за експлоатация-разбирам, има смисъл, но само за лична информация-
        Иначе поздравления за труда и резултата, добре изглежда.

        Аз лично никога не си водя такава статистика. Първо поради мързел и мърлящина, и второ, че ще се уплаша от тотала на разходите.
        По-добре е да не знам колко съм дал за части и горива. По-леко ми е на душата
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

          Записките онлайн имат няколко предимства. Първо, хартията се губи, онлайн дневникът не - винаги можеш да го принтираш. А аз използвам агрегираните данни от различните потребители, за да показвам на всеки който се интересува какво може да очаква от дадено мпс.

          Парите за колата така и така си дал, по-добре да имаш представа какво даваш, за да можеш да си направиш сметка, от колкото да стоиш на сляпо

          Коментар


          • #6
            От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

            От преди няколко минути конкретно бензиностанциите могат да се избират чрез поле за търсене Искрено се надявам това да помогне повече хора да избират бензиностанцията, в която са заредили и да добавят нови такива! Вече се е събрала доста солидна база, работи се по интерфейс да могат лесно да се търсят.


            http://grab.by/i5q6

            Коментар


            • #7
              От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

              Тъй като виждам, че в темата никой не пише, повече няма да досаждам (стига някой да не се активизира)


              CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.
              http://grab.by/kqV4

              Коментар


              • #8
                От: CarSpending: система за следене на разходите по МПС-то правена от мен

                Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:
                1) API, така че да направим мобилни приложения
                2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...
                3) Пълен редизайн с мобилна версия!


                Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта.


                Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X