Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda xl600 шпилка за главата ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda xl600 шпилка за главата ?

    Колеги от къде мога да намеря шпилка която ще издържи на топлината и напрежението в главата.Един от болтовете които държи главата за цилиндъра изпуска и ми трябва шпилка 10мм за да занеса двигателя на стругар,да направи ново легло на цилиндъра и да направи шпилката.В Добрич има един магазин в който уж могат да поръчат шпилки от термоустойчива стомана но ми казаха че за 1 няма да се занимават.

  • #2
    От: Honda xl600 шпилка за главата ?

    Нещо не мога да вдяна точния замисъл. От това което разбрах ти трябва ремонтна резба /пружинка/ М10 заедно с метчик някъде около Добрич..... ????
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Honda xl600 шпилка за главата ?

      Трябва ми шпилка М10 термоустойчива стомана.

      Коментар


      • #4
        От: Honda xl600 шпилка за главата ?

        На първият ми ХЛ бяха изтървали 3 болта от 6 възможни! Единият който е отпред към генерацията го оправих с пружинка, както пише колегата Нешев, другите два бяха откъм агренажа и там стените са тънки и няма място за толкова голям размер, затова си купих автомобилни шпилки 9 от една морга и стана перфектно - само трудно намерих метчик този размер!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Honda xl600 шпилка за главата ?

          има ги вече тези метчици парите станаха кът .
          Съвет на колега да намери майстро или поне някой да помага със съвет .
          А шпилка с искана от теб якост можеш да поръчаш в ИТТ например .Става и по куриер ,не знам при вас защо търговци бягат от пари ,и половинка ще си поръчвам щом иска клиент

          Коментар


          • #6
            От: Honda xl600 шпилка за главата ?

            На моя xl 4 болта са направени на шпилки. Тези откъм ангренажа са м10 явно майстора е преценил че има място този който искам да направя на шпилка е от лявата страна .Ремонта няма да го правя аз а някакъв майстор от съседното село който много го хвалят че правил точно такива работи.А магазина до който ходих беше точно ИТТ но на продавача явно не му се занимаваше.

            Коментар


            • #7
              От: Honda xl600 шпилка за главата ?

              Не се занимаваи сглупости,ами си намери болтове от доминатор.Те са 9мм сменяш ги и шесте и забравяш.
              Polaris Magnum 500
              Mercedes ml320

              Коментар


              • #8
                От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                Бих ги сменил ако леглата на цилиндъра бяха наред.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                  Точно от Итт магазина в Добрич ме върнаха , незнам и аз защо.Писах им на мейла още не са ми отговорили.А ремонта ще го прави стругар не искам аз да си дупча цилиндъра.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                    Благодаря на всички за отговорите.Двигателят е при стругар в момента, утре трябва да е готов, дано да няма повече проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                      Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
                      Не се занимаваи сглупости,ами си намери болтове от доминатор.Те са 9мм сменяш ги и шесте и забравяш.
                      Колега от къде може да се намерят тези болтове,че моя в момента е разглобен и хвърлих око на един болт на главата.Главата му е много зле едва го развих и не ми се иска да го връщам там,че след мене много ще псуват пък току виж се наложи на мен пак да развивам там.Мисля че е 9 x 90мм за стъпка ще ви излъжа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                        Може да потърсиш по авто моргите, много коли са със същият размер. Ако нямат същата дебелина или стъпка може да си я направиш при стругар. Преди малко си взех главата от стругаря, за работата и материала за шпилките ми взе 15 лева.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                          Там е работата ,че обикновен болт няма работа там.Ще трябва да намеря болт от глава и да се преработи-а и друго се питам защо резбата е 9мм а стъблото на болта е около 7мм?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                            Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                            Там е работата ,че обикновен болт няма работа там.Ще трябва да намеря болт от глава и да се преработи-а и друго се питам защо резбата е 9мм а стъблото на болта е около 7мм?
                            Тънък намек от производителя- да идеш да си купиш оригинални бурми. Щото не им е случаен материала и не са предвидени за повторен монтаж например.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda xl600 шпилка за главата ?

                              Юри ,защо не даваш динамометрични ключове под наем ?
                              -Ами защото ще му таковаш майката ,и следващия ще изреве ,а може и не само той а и аз да го отнеса.
                              -ми плащам ,ела да стегнеш главата .
                              -болтове нови ли са ?
                              -не ,много скъпи са 6 лв болт
                              -да ида аз да ти ги купя ,след като отроша някой ,барабар с нова след това гарнитура?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X