Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахово боядисване -въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахово боядисване -въпроси

    Здравейте!
    Имам няклолко детайла, които трябва да се почистят и боядисат.
    Мисля да ги почистя на пясъкоструй и да ги покрия с прахов грунд.
    Доколкото разбирам праховата боя е на епоксидна или полимерна основа.
    Имам следния въпрос - Може ли върху прахов грунд да се нанесе друго покритие - шприц кит, изолиращ груд,
    кит или нещо друго? Идеята ми е да предпазя детайла с прахов грунд след пясъкоструенето и след време да го дообработя - да го изгладя и боядисам.
    Става въпрос за рама на мотор, която искам да бъде в цвета на самия мотор, но цветът е доста специфичен...

  • #2
    От: Прахово боядисване -въпроси

    Не си мисли, че праховото покритие е по-здраво - просто е по-технологично и по-екологично при масово производство.
    Като се получи шупла на самото покритие от някакво чукване, камъче или друго ръждата плъзва отдолу и боята се отделя на люспи.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Прахово боядисване -въпроси

      Проблемът е, че от момента на пясъкоструене до боядисването ще мине известно време -месец или два... А да стои гол детайл толкова време....

      Коментар


      • #4
        От: Прахово боядисване -въпроси

        Рамата стомана ли е или алуминий?
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Прахово боядисване -въпроси

          Стомана

          Коментар


          • #6
            От: Прахово боядисване -въпроси

            Изчисти я добре /може и на пескоструй/ и и нанеси някакъв шприцкит- 3+1 , 4+1 , 5+1 - каквото имаш. С нищо не е по-зле от праховото.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Прахово боядисване -въпроси

              Първоначално публикуван от seemann Преглед на мнение
              .....

              Идеята ми е да предпазя детайла с прахов грунд след пясъкоструенето и след време да го дообработя - да го изгладя и боядисам.
              ...
              Какво значи да го "дообработиш" ? Ако идеята е да нанесеш прахов грунд за временна защита , а в последствие да го свалиш и да боядисваш с някакъв автоемайл - забрави !
              Обратното пак не е добра идея .
              Или покриваш с прахов грунд и впоследствие с прахова боя , или с грунд за метал и после с автоемайл .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Прахово боядисване -въпроси

                Фабрично се ползва двукомпонентен праймер съдържащ ортофосфорна киселина. По специализираните магазини за автобои го има. И мисля че не е измислен по-добър вариант. Тук не включвам поцинковането разбира се. Което също си е вариант впрочем. Стига да не предстоят и заварки.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: Прахово боядисване -въпроси

                  От чисто практическия ефект при праховото боядисване не съм доволен.
                  За проба занесох за почистване на пясъкоструй стойката на резервната гума и после - прахово.
                  Няколко години по-късно изглежда по-зле отколкото преди процедурата.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прахово боядисване -въпроси

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    От чисто практическия ефект при праховото боядисване не съм доволен.
                    За проба занесох за почистване на пясъкоструй стойката на резервната гума и после - прахово.
                    Няколко години по-късно изглежда по-зле отколкото преди процедурата.
                    Доколкото имам опит в праховото боядисване,мога да кажа,че не е спазена технологията за да се получи така.Основния проблем е в не доброто изпичане на праховото покритие.Особенно при боядисването на стоманени детайли.Температурата и времето на изпичане трябва да се отчитат на самия детайл,а не като цяло на пеща.Колкото е по масивен един детайл,толкова по бавно се нагрява.Боята се разлива повърхностно,но не се получава добра адхезия с метала,затова се отчупва на люспи.Почистването и обезмасляването също.Детайли от ГВ стомана задължително на пясъкоструй,заради окалината.
                    Последно редактирано от fill; 27-11-12, 08:20. Причина: правопис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прахово боядисване -въпроси

                      Песъкоструй и веднага след това -Майстор бояджия с предварително уточнения цвят.Технологията той трябва да я знае.Много по-здраво и по-добро е за целта.Личен опит.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X