Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

    Както някои от вас знаят имам три деца/момче и две момичета от които най малката на Никулден навършва годинка/Джипа ми вече отдавна се ползва само за хард емоции и не е удобен а леката кола с три деца си е мъка да се пътува.....та мисля че намерих 80 ка 4200 атмосферен дизел в мн.добро състояние!Но бъдейки Нисанаджия не съм много наясно с точно този модел Тойота!Долу горе 140 коня,голяма като параход,с много добър въртящ момент,цели мостове и това е което ми е известно за модела!Понеже е без турбо/което го има като готов КИТ и не е проблем да се сложи/ сигурно ще и липсва динамика но все пак ще е с тенденция за детевоз.......

    Та въпроса е къде са "бушоните" на тоя модел тоест слаби места......
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

    Па ако е и Хеви Дюти цена няма.

    Слабото място е,че струва повече от всичко друго в класа си.Някои сменят спирачки с по-добри и това е което сьм гледал,като цяло е чук без дрьжка.Няма такова тук,аз тьрсех за бебевоз ма няма.

    Следя темата с интерес и ти добавям една тема от миналото с полезно инфо вьтре.


    http://www.offroad-bulgaria.com/show...light=BENZBOSS
    Последно редактирано от BENZBOSS; 25-11-12, 19:51.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение

      Та въпроса е къде са "бушоните" на тоя модел тоест слаби места......
      Проблема е че се опитваме да купим,качествена стока за малко пари...иначе кусури ще извадим...
      От доста време го пробвам този варянт... и не става.
      За Немско става дума...
      Успех!
      .

      Коментар


      • #4
        От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

        Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
        Проблема е че се опитваме да купим,качествена стока за малко пари...иначе кусури ще извадим...
        От доста време го пробвам този варянт... и не става.
        За Немско става дума...
        Успех!
        .
        То без пари не става.....това на мен ми е известно!Но поне като ще е "кола"то да е здрава и непретенциозна,голяма и надеждна!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

          Аз по същата причина взех 80-тка и вярвай ми място за 3 деца, жена, куче барабар с къмпинг оборудване има.

          Иначе точно за този двигател Гошко-Лошко може да говори от първо лице.
          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
          BMW F650CS
          Радо о885 5о 59 5о

          Коментар


          • #6
            От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

            Наскоро ходихме до Рилския манастир да кръстим най малката и се наложи да пътуваме две коли една кола деца и една кола багаж А за четири дни с три деца си е мнооого багаж цяло приключение!Патрола ми както казах и по горе вече е тесничък а и доста мутира,на всичкото отгоре се местя да живея в двуетажна къща в едно близко село на 6 км. но зимата си е приключение!Има един участък дето миналата зима само аз успях да премина и то заобикаляйки три метрови преспи и минавайки през нивите Та основните ми мотиви са ...здравина и място в джипа!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

              И мойте 5 стинки Слабото и място е, че колкото повече я карам, толкова повече се влюбвам в нея И аз мислих да я турбинирам и какво ли не, но НЕ! Оставям си я чистичка- 4.2 чист дизел. Липса на динамика усещам само при изпреварване. Трябва да се мери три пъти и да се реже веднъж.От 3 месеца съм уволнил другите возила и си я ползвам за всекидневна. И то в София. Разхода ми е около 13/14л на 100км с 3 инча лифт и гуми 295/75/16. На дълго я смъквам до около 10/100. Слабо място е предния мост. Обезателно го ревизирай.Аз смених почти всичко в началото-карета,лагери,семеринги,кичета....пуснах полуоските на струг...цялата игра с труда беше около 700лв. Не всеки може да пипа преден мост на 80-ка. Имай го пред вид. Този мотор е идиото устойчив, ама много идиотоустойчив. Не го турбинирай(мое предпочитание). Бързо се свиква с чистия дизел. Кефа е голям.А в гората е скучна до безобразие.Карам само направо на места, на които с другите ми играчки до сега е било офроуд...Така мога да ти говоря до сутринта!....Смяна на масло на 5000км. няма значение от къде и каво гориво зареждаш. Не се усеща. Динамиката не се променя като е празна и натоварена в 1 кубик суров дъб.....1 кубик се губи в нея. Много е просторна и е по-висока(вътре) от Патрула.Абе с една дума - КЕФ!!!
              Последно редактирано от goshko-loshko; 25-11-12, 23:12.

              Коментар


              • #8
                От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                И мойте 5 стинки Слабото и място е, че колкото повече я карам, толкова повече се влюбвам в нея И аз мислих да я турбинирам и какво ли не, но НЕ! Оставям си я чистичка- 4.2 чист дизел. Липса на динамика усещам само при изпреварване. Трябва да се мери три пъти и да се реже веднъж.От 3 месеца съм уволнил другите возила и си я ползвам за всекидневна. И то в София. Разхода ми е около 13/14л на 100км с 3 инча лифт и гуми 295/75/16. На дълго я смъквам до около 10/100. Слабо място е предния мост. Обезателно го ревизирай.Аз смених почти всичко в началото-карета,лагери,семеринги,кичета....пуснах полуоските на струг...цялата игра с труда беше около 700лв. Не всеки може да пипа преден мост на 80-ка. Имай го пред вид. Този мотор е идиото устойчив до безобразие. Не го турбинирай(мое предпочитание). Бързо се свиква с чистия дизел. Кефа е голям.А в гората е скучна до безобразие.Карам само направо на места, на които с другите ми играчки до сега е било офроуд...Така мога да ти говоря до сутринта!....Смяна на масло на 5000км. няма значение от къде и каво гориво зареждаш. Не се усеща. Динамиката не се променя като е празна и натоварена в 1 кубик суров дъб.....1 кубик се губи в нея. Много е просторна и е по-висока(вътре) от Патрула.Абе с една дума - КЕФ!!!

                Е заради теб отивам тези дни да я капарирам....
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                  Не заради мен!..Заради 80-та Стискам палци да стане работата!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                    Избора ти е много добър! Имам опит с такива служебни автомобили /с Havy duty мотор/ Не се сещам нищо което да е правило проблем. Ако тази тема беше няколко години по назад щеше да ти кажа откъде да си вземеш такава на сносна цена. Сега съм виждал в Холандия доста от тези модели.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                      Всъщност може да се каже че съм намерил такава ...!Но не съм много запознат с модела който е без турбо та за това е питането!Но явно това е колата за мен
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                        Слаби места са предния мост, както писа Гошко, спирачки, и вече конкретната модификация (примерно след голям пробег - турбина при турбо дизела или глава при големия бензин, когато е с алуминиева глава). Криви хебел на кормилната кутия ако се зори с големи гуми, хидравлична помпа евентуално (на фейслифта са по-добри), реле за 24в при дизелите, сихронизатори на ръчните кутии, това е. Останалото е кеф, който никой друг в класа не го предоставя, според мен.

                        Успех с покупката!
                        Последно редактирано от Yaro; 26-11-12, 08:23. Причина: Допълнение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Избора ти е много добър! Имам опит с такива служебни автомобили /с Havy duty мотор/ Не се сещам нищо което да е правило проблем. Ако тази тема беше няколко години по назад щеше да ти кажа откъде да си вземеш такава на сносна цена. Сега съм виждал в Холандия доста от тези модели.
                          Наистина ги има доста в Холандия, но май повечето са направени на товарни ванове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                            4200 дизел парт тайм ръчна кутия що е то ?
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наумил съм да си купя Toyota Land Cruiser 80 4.2 diesel

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              4200 дизел парт тайм ръчна кутия що е то ?
                              Има ръчни хъбове и пускаш 4х4 с раздатката. Много е вероятно да има проблеми със синхронизаторите на скоростите, изреди ги и в двете посоки да видиш дали влизат. На моята не влиза от 3-та на 2-ра.

                              Продаваше се една в Добрич, ако тази е харесаната от теб според мен си заслужава, аз им се обаждах да ги разпитам (тя имала проблем с превключването от първа на втора докато загрее маслото).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X