Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

    Здравейте!

    Малко лаишки въпрос.

    Наскоро си взех Nikon D3100, но докато го разучавах съм преместил една от настройките на максимум "минус". На Shutter priority mode и Manual mode.

    От ръководството разбрах че това е "Exposure indicator"
    "+" I - - I - - 0 - - I - - I "-"

    И нe мога да разбера как да върна на 0. Снимките излизат абсолютно черни. Пробвах с Ресет на всички настройки, но това си стои там на минус и това е.
    Четох в ръководството за "това", но не разбрах как съм го променил и как да го възстановя.

    Моля за вашата помощ!

    Поздрави!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

    Извинявам се за отвратителното качество на снимката. Снимана е с телефона, не можах да я направя по-добра

    Коментар


    • #3
      Бутон "-+" някъде около бутона за снимане. Държиш натиснат, въртиш кнобката
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

        Да, това го пробвах, но това променя само +/- долу в дясно, докато
        "+" I - - I - - 0 - - I - - I "-" остава непроменено

        Пробвах, компенсацията на експозицията я направих на +3, +4, +5, резултата е един и същ = абсолютно тъмна снимка.

        /Както е видно и на снимката стойността е 0, а exposure compensation е минус докрая/

        Коментар


        • #5
          От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

          Зад бутона за снимане/между бутона и селектора на режимите/има две бутончета. на едното е означен черно-бял квадрат с +/-. Натискаш го и го задържаш а с палеца въртиш хоризонталното колелце. Видях, че си опитал, а какво става като включиш селектора на ауто/зеленото правоъгълниче?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

            Дай информация дали снимаш на автоматичен/ръчен режим, с какъв обектив и при какви условя снимаш.
            Причини за тъмна снимка има много и по дадената информация е трудно да с екаже коя е в твоя случай.
            Колега ти е казал как да върнеш стоп-а на нула. Ако не става с +/- може да си го локнал. За да го освободиш натисни спусъка наполовина (без да снимаш и после по описания начин го върни на нула.
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар


            • #7
              От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

              На ауто режима - включва се светкавицата, индикацията отново е на минус докрая, но със светкавицата става снимка, осветлението е луминисцентна лампа,

              Коментар


              • #8
                От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                На екрана се вижда едно голямо Ло - за по-ниско ли става въпрос или за заключване/работя с Канон, но попрочитам и други упътвания. Твоя апарат има запазване и показване на последните 20 настройки направени от теб. Ако не се отключи така както ти е казал колегата потърси в последните настройки какво и къде си барал.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                  Ами май няма запазване на последните 20 настройки, поне не съм прочел такова нещо досега.

                  Обектива е AF-S Nikkor 18-55

                  На режим Р и А - нормално работи, exposure indication нормално работи - променя се заедно с +/-

                  Но на режим S, M и Аuto си стои на минус. Както казва колегата Danvan явно съм го заключил. Пробвах с наполовина задържан спусък, натискане на бутона +/- и въртене на кнопката, но явно не е това.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24 17.33.52.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5428013

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                    Ами най-отгоре ти пише, че е много тъмно и апарата иска светлина - отвори блендата до край, сложи скоростта на 1/10 примерно и вдигни ИСО-то до 3200 и виж пак какво ще покаже. Всичко това в режим М. И прочети инструкцията буква по буква не по диагонал.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                      Прав си Коко! Когато промених скоростта до 2.5 сек, вдигнах ИСО-то, тогава нещата се нормализираха. Всичко си дойде на мястото. Утре ще пробвам на дневна светлина.
                      Но все пак аз съм едва в началото и DSLR е ново за мен. Прочетох всичко, но осмислянето и прилагането на практика са различни работи. Просто бях смутен, че не стават снимките, а то било нормална реакция на камерата за тези режими за този вид осветление. Досега снимах само в автоматични режими и не съм срещал проблеми.

                      Скоро ще публикувам някоя друга снимка.

                      Благодаря на всички!
                      Последно редактирано от rosicha; 24-11-12, 18:30. Причина: правопис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Бутон "-+" някъде около бутона за снимане. Държиш натиснат, въртиш кнобката
                        Хм, какво по-точно е кноПка и как се върти?
                        Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                        www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                          Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                          Хм, какво по-точно е кноПка и как се върти?

                          КноБката, от английското knob, е по дефиниция кръгла ръкохватка/бутон която/който се дърпа или върти.

                          Подарък на българския език взаимстван предполагам от английския, за всеки който не ползва врътка, колелце, колело, търкалце, копче, пръстен, шайба когато може да ползва кнобка за нещо което се върти.

                          В конкретния случай предполагам на тоя Никон ще има поне една, отзад за палеца.

                          КноПка ако не ме лъже паметта е бутон/копче (които се натискат, а не се въртят) на руски. Но може и да греша.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не мога да си оправя една настройка на Nikon D3100.

                            Напълно вярно за кноПката.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X