Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни големи тампони за смяна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задни големи тампони за смяна?

    Еми, аз съм доволен и затова ти го препоръчах, пък ти имаш глава на раменете и сам си прецени.
    За двата тампона на дифа пак ти казвам, че 99% не е от тях - дори и на ръка /без щанга/ да повдигаш дифа, пак ще има този луфт и с чисто нови тампони.Ако гумата им вътре, е много скапана или изядена, може да е от тях, но ме съмнява.Те са от две части и основната, по-важната част, мисля беше долната, на която лежи дифа, който е доста лек и много трудно може да скапе тези тампони.
    Провери си биалетките.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #47
      От: Задни големи тампони за смяна?

      Първо тръгнах от биалетките,едната почукваше и ги смених 555 уж сложих.Ми то друго не остана май...а си тропа яко.Освен двата въпросни тампона и тампона м/у моста и дифа друго няма какво?Съгласен съм,че де факто това им е ролята те трябва да мърдат,ама ако няма гума нормално е да чука.По празниците ще лягам и ще се пробвам да ги сменя на място и ще докладвам.

      Коментар


      • #48
        От: Задни големи тампони за смяна?

        Ето ти тема за тези тампони - може да ти е от полза.
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...43#post2741943

        Обаче преди да разглобяваш каквото и да е, накарай двама приятели да клатят колата здраво наляво/надясно, (може и нагоре/надолу) а ти легни под нея и слушай, оглеждай и опипвай - може и да забележиш виновника за тропането.
        Успех.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #49
          От: Задни големи тампони за смяна?

          Това с клатенето вече го играх...не се чува звук .Тропа колата, само по издатини и неравности по пътя т.е,когато моста се движи в посока нагоре ,респективно и дифа отива нагоре и двата тампона работят.Току що ме озари следната идея,ще вдигна цялата задница(колелата във въздуха) и с як лост или тръба някой ще ми клати моста към купето ,тогава мисля,че ще се покаже най-сетне причината за моите ядове.

          Коментар


          • #50
            От: Задни големи тампони за смяна?

            Чакай сега, тоя диференциал, колко се мести, когато колелата отиват нагоре?
            Нали е с независимо окачване и диф-а е закрепен към купето.
            Искаш да кажеш, че когато колелата отиват нагоре полуоските бутат и диф-а нагоре.
            По тази логика, когато предните гуми отиват нагоре, полуоските ще бутат нагоре и двигателя.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #51
              От: Задни големи тампони за смяна?

              Само с една година закъснение отговарям.Бяха прави Емича и адаша.Тампоните към купето бяха като нови.Оказа се ,че на единя амортисьор стеблото чукаше.Лошото е ,че другия тампон на носача вече е за смяна.През филма с рязянето на болтове и сваляне на целия носач не ми се минава пак.Ще пробвам да го избивам със стария тампон,който запазих и ще пиша.Чакам малко да се постопли и я почвам!

              Коментар


              • #52
                От: Задни големи тампони за смяна?

                Днес смених тампона,33лв. от Хонда.Много по лесно беше от миналия път.Нито един срязан болт,всичко ми отне 2-3 часа.Откачих носача ,само отзад,отпред не съм разкачал и не съм пипал регулацията.Стария тампон го избих лесно с чук отвътре навън,а новия малко му взех с шмиргела и посредством желязната черупка на стария го набих до положението,което бях белязал.Снимки в галерията ми.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X