Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни големи тампони за смяна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни големи тампони за смяна?

    Здравейте колеги, не намерих друга конкретна тема за тия тампони а само вмъкване в други. Днес използвах хубавото време да щракна големите тампони на задните носачи. Ето снимките:



    И левия и десния са в идентично състояние, видно поскъсани отгоре, а отдолу нямат видими цепки. Въпросът ми е освен, че чисто визуално не ме кефят, какво друго би следвало да се влоши от това им състояние и могат ли да се карат още така? Сякаш малко по твърда е задницата, ама не чувам скърцане. Възможно ли е и да е по ниска задницата от тях.
    Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 24-11-12, 15:17.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Задни големи тампони за смяна?

    При мен е скъсан зад пасажера.Утре смятам да го сменя(сам) и ще пиша за смяната.Приготвил съм си жокер.Смятам ,че ме чака добър сексуален живот.Колкото по-късно го смениш ,толкова повече тампони и части по задницата ще прецакаш.Цена китайски 23лв някъкъв друг беше 40+лв.
    CRV 1998г 128кс

    Коментар


    • #3
      От: Задни големи тампони за смяна?

      сменях ги и аз предната година за по 38 лв. бр. Сега не усещаш ли нещо като поднасяне като са скъсани, освен че подрусва трябва и да поклопват в това състояние.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #4
        От: Задни големи тампони за смяна?

        Интересно, че не усещам разлика като съм карал друга хонда освен ако и тя не е била със скъсани
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #5
          От: Задни големи тампони за смяна?

          В началото на тази година,при годишния технически преглед се установи,че двата тампона на задните носачи са скъсани.Не ми е тропала задницата,не е занасяля,т.е. по никакъв начин не е показвала,че има проблем.Смених ги,като ги поръчах от mimo13 - Марин,който ми ги достави много бързо и бяха марка MOOG /мисля,че така се казваше марката на тампоните/.Цената беше 35лв/бр.За сега всичко е ОК,доволен съм от тампоните.

          Коментар


          • #6
            От: Задни големи тампони за смяна?

            При офицЯлния вносител са по 49лв. на тампон. Това добре, ама да ги сменя къде/кой, че аман от мАЙСТОРИ!
            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

            Коментар


            • #7
              От: Задни големи тампони за смяна?

              Първоначално публикуван от kalintry Преглед на мнение
              При офицЯлния вносител са по 49лв. на тампон. Това добре, ама да ги сменя къде/кой, че аман от мАЙСТОРИ!
              Щом Вие писнало от маСтори,пробвай сам,не е трудно!

              П.П. трябва само да си направиш дорник за избиване на тампоните.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: Задни големи тампони за смяна?

                Вчера смених и аз голямия тампон на задния носач зад пасажера защото беше скъсан в долната част и прилопваше на дупките.Реших да щракна няколко снимки с телефона и да споделя задействията може да съм полезен на някой.Вариантите за смяна са два:единият със скоби ,втория на преса.Аз си направих две скоби от лагер №1 ,препоръчвам дазаварите по-дебели уши(10мм )защото ако са тънки като моите сепукат заварки и се огъват и ви спъват работата.Външен диаметър на малката 78-79мм,вътрешен на голямата 81-85мм.Тампона варира от 20-50лв №2.Та зареда на сваляне на частите може и да объркам реда на снимките .
                Вдигаме на клик,махаме гумата и потпираме на опора №13 и .Преместваме крика по средата на купето в задния край на гредата по средата на купето.№15.Откачваме щипките и скобите закрепващи кабела на АВС,жилото на ръчната и тръбата за спирачната течност за сп.цилиндърче №3 №5 №6 №9 №10.Отвиваме болта на педния край на носача (планка с два тампона)към купето,като бележим положението на което е била.Отвиваме болта на тампона в горния край на носача №7.Отвиваме двата болта държащи тампона към купето който ще сменяме №8 №11.Бележим положението в което е набит тампона в носача и измерваме дълбочината на която е набит.По нататък спирам да снимам ,че съм доста омазан С помоща на скобите и по голям чук и доооста м...а му вадите тампона.Монтажа на новия става по обратния път като внимавате да го монтирате в същото положение и дълбочина като стария.Най-болезненни са монтажа и демонтажа на самия тампон(точно там е сексуалният момент),иначе другите неща за по-малко от час се свалят.Всички болтове които са за отвиване съм се мъчил да заснема по средата на снимките.
                Втория начин с преса.
                Трябва да продължите със свалянето на:датчик АБС,спирачен барабан,накладки,жило ръчна,гайка полуоска,болт на долен тампон на носача,вадене на полуоска.И тогава вадене на носача и на пресата.
                Вие си избирате вариант.
                Пиша всичко това с идеята да помогна на някой като мен да не се чуди,трудно ли ще е и тн.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02568.jpg
Прегледи:1
Размер:250.7 КБ
ID:5429216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02569.jpg
Прегледи:1
Размер:224.8 КБ
ID:5429217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02571.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5429218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02572.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5429219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02574.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5429221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02573.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5429222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02575.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5429223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02576.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5429224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02579.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5429227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02578.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5429226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02577.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5429225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02578.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5429226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02580.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5429228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02581.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5429229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02582.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5429230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02583.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5429231
                CRV 1998г 128кс

                Коментар


                • #9
                  От: Задни големи тампони за смяна?

                  Сега разбирам що в Хонда взимат по 40лв. на тампон за смяна. А предполагам, че си имат и професионални инструменти и скоби с които тампона се сменя без да се сваля носача. Лошото е че тампона там е 79лв. разбира се оригинален/ предполагам английски/ и всичко материали и труд със стенда около 250 кинта общо за двата. Колега, беше добре да снимаш старите тампони преди да правиш любов с тях за да видя в какво състояние са. От снимките не е много ясно.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задни големи тампони за смяна?

                    Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                    А предполагам, че си имат и професионални инструменти и скоби с които тампона се сменя без да се сваля носача.
                    Снощи писах,че трябва само дорник и носача не се сваля!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задни големи тампони за смяна?

                      Аз чесно казано не съм привърженик на блъскането, предполагам че и монтажа на новия ще е с блъскане по дорника. Мен основния ми въпрос е не как се сменя, а дали е дошъл момента. Предполагам, че всеки сервиз в който ида ще ми каже, че е дошъл момента, все пак празници в криза идват, почивни дни... разходи... Трябва да захлебват хората.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задни големи тампони за смяна?

                        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                        Аз чесно казано не съм привърженик на блъскането, предполагам че и монтажа на новия ще е с блъскане по дорника. Мен основния ми въпрос е не как се сменя, а дали е дошъл момента. Предполагам, че всеки сервиз в който ида ще ми каже, че е дошъл момента, все пак празници в криза идват, почивни дни... разходи... Трябва да захлебват хората.
                        Вдигни колата на крик(от страната която те интересува).Ако тампона е скъсан при вдигането отваря и се вижда.
                        Без чукане става само с преса.
                        CRV 1998г 128кс

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задни големи тампони за смяна?

                          10 мин на тампон ми отнема на подемник. Без сваляне на носача. Нереално много работа е да я разпръснеш половината за тия тампони.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задни големи тампони за смяна?

                            Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                            Вдигни колата на крик(от страната която те интересува).Ако тампона е скъсан при вдигането отваря и се вижда.
                            Без чукане става само с преса.
                            Браво колега...,много полезни снимки..,само не разбрах приложението на този "дорник"(дори и думата ми е непозната), но да разбирам ли ..,че тампона се избива от вън на вътре(към кардана), и още нещо искам да попитам.., вместо този "дорник"...,не може ли да се използва чук и секач(едно желязо заострено в единия край...,дали го обясних правилно..). Като сменяш другия тампон.. направи някоя снимка на вече празното легло в носача.. и самия тампон от двете страни...!
                            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задни големи тампони за смяна?

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              10 мин на тампон ми отнема на подемник. Без сваляне на носача. Нереално много работа е да я разпръснеш половината за тия тампони.
                              Здравей колега.., какви инструменти(приспособления) ползваш при избиването на тампона....
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X