Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни големи тампони за смяна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задни големи тампони за смяна?

    Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
    Здравей колега.., какви инструменти(приспособления) ползваш при избиването на тампона....
    И на мен ми е интересно да разбера(за 10 минути).
    А тампона се избива навътре към кардана.
    CRV 1998г 128кс

    Коментар


    • #17
      От: Задни големи тампони за смяна?

      Чук
      И цилиндрично желязо 30 см 2 см дебело да бия по него.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: Задни големи тампони за смяна?

        Няма как да стане без сваляне на доста часте, защото нямаш достъп до него.Явно не си свалял затова така говориш.....
        CRV 1998г 128кс

        Коментар


        • #19
          От: Задни големи тампони за смяна?

          От червения форум форум ме посъветваха да направя тест като при оставена на скорост кола заставам до вратата и ритам назад или напред по гумата/ настъпвам я отгоре и лашкам/. Ако има скърцане или хлопане могат да бъдат заподозрени, щото може и да е друго. При мен няма гък и остава теста с повдигане на крик. Там ще светна с фенер да видя дали тампона е скъсан по цялото горно сечение или се държи. Предполагам, че ако беше скъсан в долната си част щеше по осезаемо да се усеща. Явно отгоре не е толкова чувствително.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #20
            От: Задни големи тампони за смяна?

            Както кажеш
            Повтарям,10 мин на тампон,па вие си сваляите носачите...
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Задни големи тампони за смяна?

              Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
              Няма как да стане без сваляне на доста часте, ...
              Има, имаааа

              Е, да кажем, че 10 мин. отнема само избиването на стария, и набиването на новия тампони.
              Отделно имаш 4-5 болта.
              Естествено, че понякога работата може да се закучи (веднъж, един тампон го млатих към 20-тина минути, докат'изпадне).

              Аааа, и желязото е желателно, даже задължително, да е цветно
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: Задни големи тампони за смяна?

                4-5 болта с гаиковерта...
                Винаги може да се закучи нещо...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #23
                  От: Задни големи тампони за смяна?

                  Днес вдигнах на крик задницата и бях очарован от цепнатините на тампоните този път отвън и отдолу и отгоре. Нормално не се виждаха при спусната кола. Явно се държат на минимална повърхнина не повече от 1-2 см. и затова не скърцат и тропат. Ще се сменят явно скоро, обаче ми възникна една питанка четейки една стара тема в един още по стар хондовски форум със син цвят. Ако били блокирали амортисьорите, новите тампони се късали удивително бързо. Смятам да не влизам и в тоя филм.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задни големи тампони за смяна?

                    Изрових тази стара тема, защото и при мен тези тампони са за смяна. Откакто съм взел колата отзад приклопва, смених биалетки и тампони на стабилизиращата щанга, но приклопването остана, вчера ходих да прегледат ходовата част и се оказа, че тези тампони са си отишли. Обаче тук вече ударих на камък, човека, който ми прави колите каза, че е голямо разглабяне за да се сменят тези тампони и не иска да се занимава, той също има Хонда Сивик и каза, че и неговите са скъсани, но не ги сменя. Има ли някаква специална скоба, която се ползва при смяната им. Сега се чудя кой да търся в Русе да ми ги смени тези пусти тампони?
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задни големи тампони за смяна?

                      Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                      Изрових тази стара тема, защото и при мен тези тампони са за смяна. Има ли някаква специална скоба, която се ползва при смяната им. Сега се чудя кой да търся в Русе да ми ги смени тези пусти тампони?
                      Здр.Ако беше из София щях да те пратя,ама нъц.Скоба има стига да са си я направили и със скоба се вади,но въпраки,че бях в сервиз и там ми ги смениха,след време забелязах по ръбовете на рамото,около тампона,засеци от чука дето е играл,та май и в сервиза са ги сменяли с бой с чука.Не зам дали са сваляли цялото рамо или замо са го откачили на мястото на тампона,виж в руското ръководство как го правят,че не ми се рови да ти го препратя има го и тука и в другия форум,па запретвай ръкави и свободно време.Ще се справиш българите сме изобретателни,ако не можеш да и намериш тампони казвай да ти взема от тука.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задни големи тампони за смяна?

                        Павле, ако не ти е проблем можеш ли да провериш какви са вариантите при теб за такива тампони и евентуалните им цени. Сега ме е яд, че бях събота и неделя около Карлово да знаех по-рано за тези тампони да звънна на колегата от Карлово дето ги е сменял.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задни големи тампони за смяна?

                          В Евро 07 тампони RBI 38 лв. бройката- цена проверена преди месец.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задни големи тампони за смяна?

                            Оригинални от представителство на Хонда/ Made UK/ около 70лв. Бих заложил на тях, въпреки че преди около 10000км сложих тампони на стабилизиращата щанга отпред на RBI за 2,5лв. парчето и не са мръднали. Смяната сам е сложна ако нямаш канал и по голям чук и още един човек който да държи носача или поне да го го подпреш с нещо. След това се прави и стенд. Това обясниха вещите в занаята и ме отказаха да се занимавам.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Задни големи тампони за смяна?

                              Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                              Павле, ако не ти е проблем можеш ли да провериш какви са вариантите при теб за такива тампони и евентуалните им цени. Сега ме е яд, че бях събота и неделя около Карлово да знаех по-рано за тези тампони да звънна на колегата от Карлово дето ги е сменял.
                              Мимо-о-о,веднага ти отговарям-оригинални тампони 48 лв.брайката,труд 35 лева за 2-3 часа си готов,значи 96 лв+35лв. равно на 135 лв и 60 лв.газ идване до София и обратно до Ресе грубо за 200 лв. си готов.Събота и неделя не работят!Да Знаеш!Тела мисля ти го давах на лични.Успех.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задни големи тампони за смяна?

                                Ако измериш няколко размера и спазиш ъгъла под който е монтиран тампона към рамото,не ти трябва никъкъв стенд.Ако нямаш скоба и не ти се блъска с големия чук,трябва ти преса и ваденето и монтирането става за минута,ако нямаш преса във всеки сервиз има и няма да ти откажат срещу 2-3лв(или бира).
                                CRV 1998г 128кс

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X