Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава WR450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на глава WR450

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

    Това с наваряването би било най голямата глупост която можете да сътворите,само ще се изакате на главата.

    Почистете ги повърхностно и газ.Мини на малко по гъсто масло Мотул 5100 15-50 .
    Само не разбрах защо наваряването да е най голямата глупост
    И като ги почисти повърхностно и хлабината стане голяма и от там се губи налягането......... какво правим
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на глава WR450

      nk_dimitrov за сезон и половина от този коктейл нищо не изпадна. Ако беше щях да се ориентирам малко по навреме.
      Последните няколко карания, установих, че маслото се качва в рамката чак след 15 мин. работа, и след спиране на двигателя изчезваше. През цялото време мислех, че е проблем с клапана на маслото.

      Като проверя хлабината, ще стане ясно дали ще се наварява или не. Ако е в норма няма да го пипам.
      Както казаха приятели с които караме "Твоя мотор изкара толко време в този вид, значи тази глава може би ще векува"

      П.С. С Мотул не бих си карал мотора, дори и без пари да ми го дават.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на глава WR450

        Бижо,колега,титаниевите клапани не се притриват,нито с нормална нито с каквато да било паста за клапани или някакви си вендузи.......От такива съветипознавам човек който хвърли нови клапани.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на глава WR450

          Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
          nk_dimitrov за сезон и половина от този коктейл нищо не изпадна. Ако беше щях да се ориентирам малко по навреме.
          Последните няколко карания, установих, че маслото се качва в рамката чак след 15 мин. работа, и след спиране на двигателя изчезваше. През цялото време мислех, че е проблем с клапана на маслото.

          Като проверя хлабината, ще стане ясно дали ще се наварява или не. Ако е в норма няма да го пипам.
          Както казаха приятели с които караме "Твоя мотор изкара толко време в този вид, значи тази глава може би ще векува"

          П.С. С Мотул не бих си карал мотора, дори и без пари да ми го дават.
          ..Виждам че темата нее за масла ,но невиждам и проблема и в маслото да е! Ако има сподели ,че съм се заредил с една 4л туба ако искаш и на лично ми пиши ,къде е вината на Мотула! Ще съм ти благодарен!!!
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на глава WR450

            Това за мотула си е мое лично мнение, от наблюдение. Всеки е свободен да си ползва каквото иска.
            Ще ти пиша на ЛС да не разводняваме темата.

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на глава WR450

              И аз не съм съгласен с наваряването , поради простата причина , че материала ще е различен. Но не е ли възможно да се шлайфа цялата горна част на главата , да се шлайфат и черупките , след което да се направят нови отвори по точният размер? Така наваряването отпада , а при обработката ще се премахне надраната повърхност.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на глава WR450

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Но не е ли възможно да се шлайфа цялата горна част на главата , да се шлайфат и черупките , след което да се направят нови отвори по точният размер? Така наваряването отпада , а при обработката ще се премахне надраната повърхност.
                Да за съжаление това е единственния и последен вариант за спасение.

                П.П. Гледам че има доста специалисти който смятам че ще помогнат за увеличаването на броя "Бангии"в България!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на глава WR450

                  По този начин се ремонтират тези отвори в които лагерува разпределителният вал , но не знам при ВР дали е възможно , трябва да видя главата. Важно е да се направят точните измервания , за да се види с колко да се шлайфат двете повърхности. След което се притягат една към друга , и се обработват всички отвори с едно позициониране , така няма да има никакво разминаване. При наваряването , няма как да мине без шлайфане , така , че наваряването ще е абсолютно вредно , ненужно и погрешно.
                  Последно редактирано от motor_men; 25-11-12, 09:18. Причина: правописна грешка
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на глава WR450

                    Няма проблем,залага се на Хонинг- машина,трябва просто да има нужния инструмент.Аз съм си ги чистил на ръка с фина шкурка-400,няма проблем ,светват.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на глава WR450

                      Шлайфането ще го отложа докато измеря хлабината. Ако е в норма няма да се пипа.

                      Продължавам на такък.

                      Това е главата почистена отдолу. Оставих я напълнена за 1 час с газ, като нивото се задържа почти без промяна. След махането на клапаните само един беше леко навлажнен. По нататък ще стигна и до него.



                      След свалянето на клапните започнах процедурата с чистене и полиране. Нагара беше ужасен. Голямо чистене падна.



                      Леглата на клапаните ми изглеждат перфектни.





                      Тук вече е почистена и полирана.





                      Започвам с клапаните:

                      Изпускателните ми изглеждат в добро здраве.




                      Всмукателните единият е в добро здраве:


                      Другият обаче си е изяден . Точно този беше малко увлажнен от газта.


                      Тук съм ги подредил, като вкопаното личи ясно. Леглото на главата обаче е добро, без следи от вкопано или износено



                      Може ли да взема само един всмукателен клапан и да го сменя. Така поне всички ще да горе долу еднакви.

                      П.С. В мануала пише клапаните да се притриват

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на глава WR450

                        Може ли да взема само един всмукателен клапан и да го сменя. Така поне всички ще да горе долу еднакви.
                        Може - само трябва да знаеш кой от трите ти трябва, защото двата са еднакви,а третият е различен от тях.
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на глава WR450

                          Не съм съгласен, че най добрият вариант е да се свали въпросният вал с няколко стотни. Още повече, че ако не се лъжа от началото на вала има лагер и този лагер също ще трябва да се обработва....... Защото търкалящият лагер ще е няколко стотни по високо от другите. Веригата също ще почне да идва под друг ъгъл...........................
                          Поинтересувай те се какви видове наваряване има....... никой не говори да се взима електрожен и да се наварява
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на глава WR450

                            Ами как мислите за полагането на циментация или са много дълбоки драскотините?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на глава WR450

                              Аз именно за това питах за притриването на клапаните защото в мануала пише става, а чувам от хора че не става, аз лично титан не съм обработвал, но стоманени съм правил доста пъти и там грижи няма, ама титана ?
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на глава WR450

                                Значи колега занеси главата с клапаните на майстор за напасването че тея титаниеви клапани са си цяла наука...иначе всмукателните клапани средния е по малък а за глава втора употреба не си ли мислил? не са такава цифра като новите и може да намериш някоя читава вместо да мислиш какви магии да и правиш на тая..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X