Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава WR450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на глава WR450

    Здравейте колеги,

    Казват, че с питане до Рим се стигало, и ако някой може, моля да помага.

    Мотора ми е разглобен за основен ремонт (за тези които още не са разбрали), обаче остана да реша казуса с главата.

    Лагерите на главата, които са на всмукателния вал са малко повлекли в следствие на слабо мазане.











    Според мен би могло да кара и така, ако луфта не е много голям. Ще го премеря надявам се другата седмица, но така и така се сменя наред, искам и това да стане като ново, за да няма изненади.

    Та въпроса е да ме насочите към някой от София, който би могъл да оправи тази боза, но качествено и с гаранция. Явно ще трябва да се понавари и шлайфа до размера на вала + луфта по каталог.

  • #2
    От: Ремонт на глава WR450

    Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение


    Лагерите на главата, които са на всмукателния вал са малко повлекли в следствие на слабо мазане.


    Според мен би могло да кара и така, ако луфта не е много голям.


    Явно ще трябва да се понавари и шлайфа до размера на вала + луфта по каталог.

    Много важно е да откриеш причината,най-вероятно моторчето е оставено без масло.
    Има голяма вероятност да е прегрявал жестоко,да е каран без вода.

    Ако се нормализира мазането смятам че ще кара много още.

    Това с наваряването би било най голямата глупост която можете да сътворите,само ще се изакате на главата.

    Почистете ги повърхностно и газ.Мини на малко по гъсто масло Мотул 5100 15-50 .

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на глава WR450

      Съгласен с Джартов. Никакво наваряване. Мери допуските. Ако превишава допустимите - тогава мисли. Дали по гъсто масло, дали нещо друго .... има вариант да се вземат съвсем леко местата на петите дето лягат на главата .... май най-добре всичко да се почисти и заглади хубаво, да се сглоби и да се мери налягане на маслото в системата. Това нали има съчмен лагер на вала от към веригата?
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на глава WR450

        Причината за мазането е локализирана , като така съм го карал сезон и половина.
        Мазането го нямаше никакво последните карания, понеже предишните собственици, спестиха да ми кажат, че мотора е размазал звездата. То пък е в следствие дефекта в стартерната система на модела от 2003 (Има тема как се оправя).

        Това беше като го отворих за планов ремонт.




        Веднага щом ми пристигне уреда за измерване, ще измеря и стискам палци.
        Ако хлабината е в допуск, това че е наранено, надявам се да не е проблем!!!

        Утре ще сваля клапаните за преглед и ако са ОК, мисля да ги претрия, и да кара така.


        П.С. Инструмента за измерване е Plastigauge, да не се чудите. Незнам в БГ дали го има някъде.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на глава WR450

          Титаниевите клапани как се притриват?
          С шлайф паста като стоманените, или има някаква специфика

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на глава WR450

            Титан дали може да се претрие на ръка или с вендуза, не би трябвало да има проблем с нормалната паста за клапани, но няма ли да е по добре да се закара до някоя база да видят леглата преди това
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на глава WR450

              Това с притриването е само питане за мое инфо.
              Ще се носи в база за щлайф, то е ясно. Аз нямам нито паста нито нерви да ги притривам

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на глава WR450

                Кхххмммм. Дали да не отвориш да огледаш маслената помпа при това мазало?
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на глава WR450

                  От чисто любопитство- Това другото при медните частици парчета от феродов диск на съединител ли са? Ако да, май ще трябва да се огледа и хубаво при скоростите и съединителя за наранени части...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на глава WR450

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Кхххмммм. Дали да не отвориш да огледаш маслената помпа при това мазало?
                    Помпата надали ,защото филтъра я пази,но цетката преди нея (ако има) ще е пълна и тя!
                    KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на глава WR450

                      Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
                      Помпата надали ,защото филтъра я пази,но цетката преди нея (ако има) ще е пълна и тя!
                      Миналата седмица приключих скъп ремонт на КФХ 700 с подобен проблем. Мрежичката не беше удържала натиска, скъсала се и парченце алуминий беше влязло в помпата, строшило я, от там колянов вал, глави, и кво ли не беше мазало. Та аз да кажа. Поне да провери дали върти на ръка мазно и дали изпомпва щотооо.....
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на глава WR450

                        Маслената помпа е на салата. Поръчана е нова.
                        Парчето е от феродов диск, понеже касетата си беше за смяна, но докато го разглобя се помля.

                        Както и да е всичко се сменя, както казах наред, с ново, независимо дали има още хляб в него.
                        Проблема ми е само с главата, че си е цифра нова, но като гледам ще я мъча да кара още.

                        Каквото е здраво след ремонта, ще отиде в раздел продава.

                        П.С. Ще направя отделна тема, като приключа. Така и така цяла зима няма какво да се прави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на глава WR450

                          Доколкото съм чувал, титаниеви клапани не се припасват със шлайф пасти.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на глава WR450

                            И аз това открих. Караш докато могат.
                            После обработка на леглото, или подмяна с ново и нови клапани.
                            Не се притриват понеже имат някакво покритие, което се наранява, и живота им спада с 60%.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на глава WR450

                              От чисто любопитсвто - при смяна на масло през този сезон нищо ли не е изпаднало от този коктейл от части? Поздрави!
                              09 YZ290F Athena BB

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X