Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на глава WR450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на глава WR450

    Големи глупости се пишат в тоя форум.....,средния клапан бил различен от другите два......не е различен клапана,а гърбицата на вала го отваря по рано,затова са три.......еднакви са,и на YZ и на WR са еднакви и съвместими,можеш да си вземеш втора ръка,може и нов за 220лв ....има мануали,който си прави мотора сам,нека това му е основния източник на информация!!!! затова производителят ги е направил,това е хоби,дали в сервиза или у вас,те ти дават пълна информация за всичко

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на глава WR450

      Колега явно не си свалял клапани на такъв двигател...но да не спамим темата той колега си ги е свалил и ги е видял!

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на глава WR450

        Средния клапан е различен - 5TA-12111-00-00, а двата крайни са 5TA-12112-00-00.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на глава WR450

          Защо по мануал тогава дават при замерване на клапаните само:изпусквателни и всмукателни,няма за всмукателнуте две мерки,ако има разлика между трите,не като номер а размер,не би ли трябвало той да е с други размери?
          Clearance (stem to guide):
          Intake:
          0.010 ~ 0.037 mm
          (0.0004 ~ 0.0015 in)
          <Limit>: 0.08 mm (0.003 in)
          Exhaust:
          0.025 ~ 0.052 mm
          (0.0010 ~ 0.0020 in)
          <Limit>: 0.10 mm (0.004 in)

          Margin thickness:
          Intake:
          0.8 mm (0.0315 in)
          Exhaust:
          0.7 mm (0.0276 in)

          Valve seat width:
          Intake:
          0.9 ~ 1.1 mm (0.0354 ~ 0.0433 in)
          <Limit>: 1.6 mm (0.0630 in)
          Exhaust:
          0.9 ~ 1.1 mm (0.0354 ~ 0.0433 in)
          <Limit>: 1.6 mm (0.0630 in)

          това виждам в мануала,славял съм на 250ки,там са еднакви,ако по сериен номер са различни,не знам защо е,не съм майстор специалист,но затова си гледам мануала като ровя и гледам това което ми е насреща

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на глава WR450

            Това че хлабината и геометрията на леглото са еднакви не значи че автоматично и клапаните също са еднакви.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на глава WR450

              Луфта при изпускателните и всмуквателните е различен , защото първите се нагряват много повече. При всмуквателнити няма нужда луфта да е различен , дори клапана да е различен , и трите работят при еднаква температура.
              При пет клапановите двигатели на Ямаха , средният всмуквателен е разположен под различен ъгъл спрямо другите два , от там идва разликата.
              Последно редактирано от motor_men; 28-11-12, 07:07.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на глава WR450

                Средния клапан е различен. Видимо има една окръжност на клапана, и се познава лесно.

                Shifta какъв е този клапан за 220лв бройката? Аман от спекуланти в БГ. Оригинален изпускателен титаниев клапан не би трябвало да е повече от 120лв с ДДС-то. Всмукателните са още по евтини.


                Ще говоря с няколко фирми, дали ще се наемат да сменят водачите и леглата на клапаните, и ако ме убедят може да я направя. Ако ли не ще сменя само единия клапан и ще я продам.

                Не ми се рискува целия труд и вложени пари да отиде на вятъра, заради някой пишман майстор.

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на глава WR450

                  Аман от спекуланти в БГ.
                  Това, май важи и за други марки мотоциклети с представителство в БГ. Например - оригинален всмукателен клапан за Хонда, струва 56$ в Щатите, а при официалния вносител и представител на марката в БГ, е 184,59лв/бр.
                  Valve, In. 14711-MEB-670 $55.98 2
                  Gas Gas ec 250

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на глава WR450

                    Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
                    Средния клапан е различен. Видимо има една окръжност на клапана, и се познава лесно.

                    Shifta какъв е този клапан за 220лв бройката? Аман от спекуланти в БГ. Оригинален изпускателен титаниев клапан не би трябвало да е повече от 120лв с ДДС-то. Всмукателните са още по евтини.


                    Ще говоря с няколко фирми, дали ще се наемат да сменят водачите и леглата на клапаните, и ако ме убедят може да я направя. Ако ли не ще сменя само единия клапан и ще я продам.

                    Не ми се рискува целия труд и вложени пари да отиде на вятъра, заради някой пишман майстор.
                    Ами цената е от магазина,от Макея в Търново 220лв,от Севлиево БобиМх 180лв,цената е от тази година и говоря за всмукателен титаниев клапан,имало вариант да се слагали обикновенни,но там пък трябвало Митко от Троян да ги олекотява и прочие.....аз имах проблем като твоя,но за 250 кубика,не знам за 450 цената

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на глава WR450

                      Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                      Ами цената е от магазина,от Макея в Търново 220лв,от Севлиево БобиМх 180лв,цената е от тази година и говоря за всмукателен титаниев клапан,имало вариант да се слагали обикновенни,но там пък трябвало Митко от Троян да ги олекотява и прочие.....аз имах проблем като твоя,но за 250 кубика,не знам за 450 цената
                      Нищо не се олекотява, като се минава от титаниеви към стоманени клапани,само се сменя пружината понеже титаниевия клапан е много лек и трябва по силна пружина за стоманения клапан.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на глава WR450

                        Няма абсолютно никакъв смисъл да се слагат стоманени клапани.При добра подръжка на ВР-а титаниевите ще векуват.Поне на моя 2004 последно беше на около 50 000 км и не бяха му сменяни клапани.Виж, пружините се сменят на всеки 2 сезона.Като цена тези 56$ в щатите в най-добрия случай до БГ ще станат 120 лв, ако въобще ги спедират дотук.Вариант е да ги пратиш на познат там и той да ти ги прати като подарък, за да няма мито и ДДС
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на глава WR450

                          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                          Вариант е да ги пратиш на познат там и той да ти ги прати като подарък, за да няма мито и ДДС
                          Айде сега! Дребни митнически нарушения. Дори като подарък трябва да имат обявена стойност за пред митница. Иначе става разправия.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на глава WR450

                            Смяната на титаниевите с стоманени клапани е голям минус, а ценово излиза колкото титаниевите.
                            Единствения плюс е че изкарват малко повече, но лично за мен и това не е обосновано.
                            Оригинална нова или качествено ремонтрана глава, при правилно и редовно обслужване, изкарва около от 30000 до 50000 км, което за нашето ендуро е равно на вечност.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на глава WR450

                              Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение

                              Ще говоря с няколко фирми, дали ще се наемат да сменят водачите и леглата на клапаните, и ако ме убедят може да я направя. Ако ли не ще сменя само единия клапан и ще я продам.
                              .
                              Браво,на това му се вика сериозен човек!!!
                              Ще я продам за перфектна и някой ще се навърви, да си чука главата с нея. Шопска ви работа !!! Браво ,поздравления!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на глава WR450

                                Джартов не си прав .

                                Шопска работа ще е ако я продам в този и вид за нова или за такава след цялостен ремонт.
                                Както писах ще сменя клапана, и тогава ще се продава, като използвана, а не нова. Всеки купувач гледа, мери и си преценява. Още повече ако искам да прееб... някой, няма да коментирам публично из форумите, където всички се познаваме. Мисля, че сме тук да си помагаме.
                                Това което съм продавал, винаги е било с подробно обяснение към купувача, какво и как е правено по него.

                                За съжаление много малко хора в БГ си поддържат моторите, да не говорим че ги продават технически "изправни".

                                Но за да не се отклоняваме от темата все пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X