Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 54

Тема: Ремонт на глава WR450

motor_men е онлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    1,196
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Ремонт на глава WR450

И аз не съм съгласен с наваряването , поради простата причина , че материала ще е различен. Но не е ли възможно да се шлайфа цялата горна част на главата , да се шлайфат и черупките , след което да се направят нови отвори по точният размер? Така наваряването отпада , а при обработката ще се премахне надраната повърхност.

Място
    Габрово
    Публикации
    4,391
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на motor_men Преглед на публикациите
    Но не е ли възможно да се шлайфа цялата горна част на главата , да се шлайфат и черупките , след което да се направят нови отвори по точният размер? Така наваряването отпада , а при обработката ще се премахне надраната повърхност.
    Да за съжаление това е единственния и последен вариант за спасение.

П.П. Гледам че има доста специалисти който смятам че ще помогнат за увеличаването на броя "Бангии"в България!!!

motor_men е онлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    1,196
    Точки (при гласуване)
    10

По този начин се ремонтират тези отвори в които лагерува разпределителният вал , но не знам при ВР дали е възможно , трябва да видя главата. Важно е да се направят точните измервания , за да се види с колко да се шлайфат двете повърхности. След което се притягат една към друга , и се обработват всички отвори с едно позициониране , така няма да има никакво разминаване. При наваряването , няма как да мине без шлайфане , така , че наваряването ще е абсолютно вредно , ненужно и погрешно.
    Последно редактиран от motor_men ; 25-11-12 в 10:18 Причина: правописна грешка

Място
    Габрово
    Публикации
    4,391
    Точки (при гласуване)
    16

Няма проблем,залага се на Хонинг- машина,трябва просто да има нужния инструмент.Аз съм си ги чистил на ръка с фина шкурка-400,няма проблем ,светват.

Място
    София
    Публикации
    390
    Точки (при гласуване)
    5

Шлайфането ще го отложа докато измеря хлабината. Ако е в норма няма да се пипа.

Продължавам на такък.

Това е главата почистена отдолу. Оставих я напълнена за 1 час с газ, като нивото се задържа почти без промяна. След махането на клапаните само един беше леко навлажнен. По нататък ще стигна и до него.

След свалянето на клапните започнах процедурата с чистене и полиране. Нагара беше ужасен. Голямо чистене падна.

Леглата на клапаните ми изглеждат перфектни.

Тук вече е почистена и полирана.

Започвам с клапаните:

Изпускателните ми изглеждат в добро здраве.

Всмукателните единият е в добро здраве:

Другият обаче си е изяден . Точно този беше малко увлажнен от газта.

Тук съм ги подредил, като вкопаното личи ясно. Леглото на главата обаче е добро, без следи от вкопано или износено

Може ли да взема само един всмукателен клапан и да го сменя. Така поне всички ще да горе долу еднакви.

П.С. В мануала пише клапаните да се притриват

Място
    с.Дойренци
    Публикации
    554
    Точки (при гласуване)
    7

Може ли да взема само един всмукателен клапан и да го сменя. Така поне всички ще да горе долу еднакви.
    Може - само трябва да знаеш кой от трите ти трябва, защото двата са еднакви,а третият е различен от тях.
    Силата е нищо без контрол.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    467
    Точки (при гласуване)
    6

Не съм съгласен, че най добрият вариант е да се свали въпросният вал с няколко стотни. Още повече, че ако не се лъжа от началото на вала има лагер и този лагер също ще трябва да се обработва....... Защото търкалящият лагер ще е няколко стотни по високо от другите. Веригата също ще почне да идва под друг ъгъл...........................
    Поинтересувай те се какви видове наваряване има....... никой не говори да се взима електрожен и да се наварява
    Yamaha yz250f
    Yamaha yz250fx

Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    5

Ами как мислите за полагането на циментация или са много дълбоки драскотините?

Място
    София
    Публикации
    458
    Точки (при гласуване)
    5

Аз именно за това питах за притриването на клапаните защото в мануала пише става, а чувам от хора че не става, аз лично титан не съм обработвал, но стоманени съм правил доста пъти и там грижи няма, ама титана ?
    Който оцелее ще закусва!

Място
    Нова Загора
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Значи колега занеси главата с клапаните на майстор за напасването че тея титаниеви клапани са си цяла наука...иначе всмукателните клапани средния е по малък а за глава втора употреба не си ли мислил? не са такава цифра като новите и може да намериш някоя читава вместо да мислиш какви магии да и правиш на тая..

Място
    В.Търново
    Публикации
    747
    Точки (при гласуване)
    8

Големи глупости се пишат в тоя форум.....,средния клапан бил различен от другите два......не е различен клапана,а гърбицата на вала го отваря по рано,затова са три.......еднакви са,и на YZ и на WR са еднакви и съвместими,можеш да си вземеш втора ръка,може и нов за 220лв ....има мануали,който си прави мотора сам,нека това му е основния източник на информация!!!! затова производителят ги е направил,това е хоби,дали в сервиза или у вас,те ти дават пълна информация за всичко

Място
    Нова Загора
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Колега явно не си свалял клапани на такъв двигател...но да не спамим темата той колега си ги е свалил и ги е видял!

Място
    София
    Публикации
    2,166
    Точки (при гласуване)
    15

Средния клапан е различен - 5TA-12111-00-00, а двата крайни са 5TA-12112-00-00.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

Място
    В.Търново
    Публикации
    747
    Точки (при гласуване)
    8

Защо по мануал тогава дават при замерване на клапаните само:изпусквателни и всмукателни,няма за всмукателнуте две мерки,ако има разлика между трите,не като номер а размер,не би ли трябвало той да е с други размери?
    Clearance (stem to guide):
    Intake:
    0.010 ~ 0.037 mm
    (0.0004 ~ 0.0015 in)
    <Limit>: 0.08 mm (0.003 in)
    Exhaust:
    0.025 ~ 0.052 mm
    (0.0010 ~ 0.0020 in)
    <Limit>: 0.10 mm (0.004 in)

Margin thickness:
    Intake:
    0.8 mm (0.0315 in)
    Exhaust:
    0.7 mm (0.0276 in)

Valve seat width:
    Intake:
    0.9 ~ 1.1 mm (0.0354 ~ 0.0433 in)
    <Limit>: 1.6 mm (0.0630 in)
    Exhaust:
    0.9 ~ 1.1 mm (0.0354 ~ 0.0433 in)
    <Limit>: 1.6 mm (0.0630 in)

това виждам в мануала,славял съм на 250ки,там са еднакви,ако по сериен номер са различни,не знам защо е,не съм майстор специалист,но затова си гледам мануала като ровя и гледам това което ми е насреща

Място
    София
    Публикации
    2,166
    Точки (при гласуване)
    15

Това че хлабината и геометрията на леглото са еднакви не значи че автоматично и клапаните също са еднакви.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

motor_men е онлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    1,196
    Точки (при гласуване)
    10

Луфта при изпускателните и всмуквателните е различен , защото първите се нагряват много повече. При всмуквателнити няма нужда луфта да е различен , дори клапана да е различен , и трите работят при еднаква температура.
    При пет клапановите двигатели на Ямаха , средният всмуквателен е разположен под различен ъгъл спрямо другите два , от там идва разликата.
    Последно редактиран от motor_men ; 28-11-12 в 08:07

Място
    София
    Публикации
    390
    Точки (при гласуване)
    5

Средния клапан е различен. Видимо има една окръжност на клапана, и се познава лесно.

Shifta какъв е този клапан за 220лв бройката? Аман от спекуланти в БГ. Оригинален изпускателен титаниев клапан не би трябвало да е повече от 120лв с ДДС-то. Всмукателните са още по евтини.

Ще говоря с няколко фирми, дали ще се наемат да сменят водачите и леглата на клапаните, и ако ме убедят може да я направя. Ако ли не ще сменя само единия клапан и ще я продам.

Не ми се рискува целия труд и вложени пари да отиде на вятъра, заради някой пишман майстор.

Място
    Ловешко
    Публикации
    242
    Точки (при гласуване)
    3

Аман от спекуланти в БГ.
    Това, май важи и за други марки мотоциклети с представителство в БГ. Например - оригинален всмукателен клапан за Хонда, струва 56$ в Щатите, а при официалния вносител и представител на марката в БГ, е 184,59лв/бр.
    Valve, In. 14711-MEB-670 $55.98 2
    Gas Gas ec 250

Място
    В.Търново
    Публикации
    747
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на hafte Преглед на публикациите
    Средния клапан е различен. Видимо има една окръжност на клапана, и се познава лесно.

Shifta какъв е този клапан за 220лв бройката? Аман от спекуланти в БГ. Оригинален изпускателен титаниев клапан не би трябвало да е повече от 120лв с ДДС-то. Всмукателните са още по евтини.

Ще говоря с няколко фирми, дали ще се наемат да сменят водачите и леглата на клапаните, и ако ме убедят може да я направя. Ако ли не ще сменя само единия клапан и ще я продам.

Не ми се рискува целия труд и вложени пари да отиде на вятъра, заради някой пишман майстор.
    Ами цената е от магазина,от Макея в Търново 220лв,от Севлиево БобиМх 180лв,цената е от тази година и говоря за всмукателен титаниев клапан,имало вариант да се слагали обикновенни,но там пък трябвало Митко от Троян да ги олекотява и прочие.....аз имах проблем като твоя,но за 250 кубика,не знам за 450 цената

Място
    София
    Публикации
    758
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Shifta Преглед на публикациите
    Ами цената е от магазина,от Макея в Търново 220лв,от Севлиево БобиМх 180лв,цената е от тази година и говоря за всмукателен титаниев клапан,имало вариант да се слагали обикновенни,но там пък трябвало Митко от Троян да ги олекотява и прочие.....аз имах проблем като твоя,но за 250 кубика,не знам за 450 цената
    Нищо не се олекотява, като се минава от титаниеви към стоманени клапани,само се сменя пружината понеже титаниевия клапан е много лек и трябва по силна пружина за стоманения клапан.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Продавам: Yamaha WR450 на части
    От nikopauno във форум Архив
    Отговори: 15
    Последно мнение: 06-08-12, 13:08
  2. Търся експертно мнение за ремонт на глава
    От Botev във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 1
    Последно мнение: 28-10-10, 21:48
  3. WR450 гасне
    От wws във форум 4-Тактови