Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Импрегниращ спрей

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Импрегниращ спрей

    Здравейте, интересно ми е дали някой е пробвал този спрей : http://www.nikwax.com/en-gb/products...p?productid=81

    Ще го ползвам върху обикновени маратонки, без никаква фабрична защита от вода. Според производителя (говорих с тях днес) би трябвало да работи. Не очаквам да стане супер водоустойчиво, но ми се иска като вали примерно лек дъжд или като стъпя в плитка локва да не се мокри обувката. Някой ползвал ли е подобни продукти върху обикновен текстил и какви са резултатите.
    Александър

  • #2
    От: Имрегниращ спрей

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Здравейте, интересно ми е дали някой е пробвал този спрей : http://www.nikwax.com/en-gb/products...p?productid=81

    Ще го ползвам върху обикновени маратонки, без никаква фабрична защита от вода. Според производителя (говорих с тях днес) би трябвало да работи. Не очаквам да стане супер водоустойчиво, но ми се иска като вали примерно лек дъжд или като стъпя в плитка локва да не се мокри обувката. Някой ползвал ли е подобни продукти върху обикновен текстил и какви са резултатите.
    Вместо да даваш пари, защо просто не пробваш с Мас, така си мажем обувките за риба... Две, три ръце с мас и стават почти не промокаеми... Но пък не са обикновени маратонки, а Дакщайн-и....
    Ако са маратонки за бягане, може да се пробва с мас, но ако са за всеки ден и за пред хода..
    Вярно малко гнусно, може да му се стори на някой, ама си действа.. Пък и не си личи.. След това..
    P.p Да попитам, каква е цената на този спрей?? Че гледах уж, пък не видях...
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Имрегниращ спрей

      Обувки с мас, криво ляво става, ама маратонки предвид това, че предполагат по-активно използване/изпотяване си представям едно яко запечатване на влагата от краката, както навътре, така и навън и след примерно 30 минути освен джвакащи крака друго не ми идва наум.
      Аз лично за маратонки/спортна обувки винаги бих предпочел и най-лошия импрегнатор пред каквото и да е запечатващо средство.

      Коментар


      • #4
        От: Импрегниращ спрей

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Здравейте, интересно ми е дали някой е пробвал този спрей : http://www.nikwax.com/en-gb/products...p?productid=81

        Ще го ползвам върху обикновени маратонки, без никаква фабрична защита от вода. Според производителя (говорих с тях днес) би трябвало да работи. Не очаквам да стане супер водоустойчиво, но ми се иска като вали примерно лек дъжд или като стъпя в плитка локва да не се мокри обувката. Някой ползвал ли е подобни продукти върху обикновен текстил и какви са резултатите.
        С каквото и да мажеш, няма да има ефект.
        Ама като ти се занимава пръскай.
        С кой производител говори?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Импрегниращ спрей

          ЕТО В ТАЗИ ТЕМА http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126085 съм щракнал една снимка на един спрей от който съм много доволен.Цената му е 20 лв.
          LZ3YG

          Коментар


          • #6
            От: Импрегниращ спрей

            Аз в началото на темата всичко съм написал.
            http://www.nikwax.com/en-gb/products...p?productid=81

            NIKWAX е производителя. Вече го купих и напръсках езика на обувката да видя какво ще стане. Според мен няма да има особен ефект, освен че ще потъмни малко цвета. Ще видим все пак какво ще стане. Цената е 13 лв. Обадих се директно на производителя в Англия и ми казаха коя разновидност на спрея да си купя и как да я използвам. Ще пиша като ги импрегнирам. Твърдят, че не влияе на дишането на материята. Не очаквам, да стане като Гор-текс, но и целта ми не е такава.

            П.П.
            Бобчо - свинската мас е наистина универсално средство, ама на маратонки чак...
            Последно редактирано от axlastro; 23-11-12, 17:02.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Импрегниращ спрей

              Nikwax може и да ти свърши работа за лек дъждец, но за мен са слаба работа. Хубав импрегниращ спрей можеш да си намериш от марка, която произвежда аксесоари за неща като лов, риболов, или мотоспорт. Колегата е показал Jack Pyke, който действително е добър. Спрей на BikeIt също е отличен.

              Коментар


              • #8
                От: Импрегниращ спрей

                Ами той е написал Meindl, но предполагам и Jack Pyke е сериозна марка, така че ще пробвам и с него по-нататък. А този добър ли е - Ballistol Pluvonin
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Импрегниращ спрей

                  Аз пробвах Никвакс на кубинки, които иначе пускаха много бързо вода. Доволен съм от ефекта. Пръска се задължително върху мокра обувка обилно.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Импрегниращ спрей

                    Значи днес маратонките изсъхнаха от първото пръскане и в момента ги пробвам. Залях едната с малко вода и резултата е, че обувката пропуска част от водата (няма как, знаете какво представляват спортните обувки). Въпреки това, крака ми не се намокри значително и водата не попива напълно, което означава, че спрея си е свършил работата. Водоустойчивостта мога да определя на нивото на защитата на Mizuno, която влагат в някои от маратонките си - помага при лек дъжд или случайно цопване в локва, но не пази крака сух. Довечера ще навлажня и ще напръскам с останалото количество спрей. По-нататък ще пробвам и спредложените от колегите спрейове, да видим докъде мога да докарам нещата.
                    В общи линии - от всички магически препарати, които се рекламират, този си отговаря на описанието.

                    П.П. Докато писах ми хрумна да пусна душа направо както съм с обувките. Резултата е, че краката ми останаха почти сухи. Ще пиша за по-нататъшни тестове.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Импрегниращ спрей

                      Ако обувките са от "дишаща" материя, то пръскането с импрегниращ спрей нарушава "дишащата" функция. Тогава се получава конденз, който се усеща като влага в обувките и създава фалшиво впечатление че пропускат влага, без всъщност да има такова пропускане.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Импрегниращ спрей

                        Да наистина обувките ми са Джак Пайк, а спреят е Мейндъл, но няма конденз, няма влага, няма неприятни миризми и съм си много доволен както от обувките така и спреят. ИЗПРОБВАНО В ДЪЛБОК И ОБИЛЕН СНЯГ, В ДОСТАТЪЧНО ВОДА И ПРОСТО СИ ЗАСЛУЖАВАТ ВСЯКА ДАДЕНА СТОТИНКА, както бях писал и преди. Дано да успееш да намериш точно това, което ще ти свърши работа.
                        LZ3YG

                        Коментар


                        • #13
                          От: Импрегниращ спрей

                          Успях да ги пробвам в лек дъжд. Отдолу бях с вълнени чорапи и след около 1-2 часа ходене навън краката ми бяха сухи, но маратонките бяха леко влажни. След като нарочно "цопнах" в няколко плитки локви. С една дума - ако някой реши да пробва същата операция, да не очаква чудеса.
                          Александър

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X