Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

    Здравейте,колеги,от доста време имам проблем ,който се появява понякога после изчезва за известно време ! По време на движение има придърпване ! Двигателя работи перфектно,проверено е ! Това го прави и на газ и на безин !

  • #2
    От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

    Щом двигателя работи отлично,значи проблема ти е в изпусквателната система,демек аспусите.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #3
      От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

      Например какво ..........има само придърпване !

      Коментар


      • #4
        От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

        И при мен се наблюдава подобен ефект понякога.
        Land Rover Discovery II 3,9 V8
        Лада Нива 21214 1,7i

        Коментар


        • #5
          От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

          Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
          Здравейте,колеги,от доста време имам проблем ,който се появява понякога после изчезва за известно време ! По време на движение има придърпване ! Двигателя работи перфектно,проверено е ! Това го прави и на газ и на безин !
          Инжекция или карбуратор си ?

          Коментар


          • #6
            От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

            Сякаш в заглавието на темата пише. =)
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • #7
              От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

              Тъпичко...... явно ще слагам ОЧИЛА.
              Смени си филтъра (бензиновия) на първо време. Прочисти цялата инжекторна рейка.
              Ще се учудиш колко мръсотия ще излезе.
              Това е началния стадии, по-късно започва да става все по-зле.
              Не си първия, спокойно!

              Коментар


              • #8
                От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                А поведението на газ как ще се подобри, като се почисти инжекциона рейка, защото проблема се поява и при двата вида гориво.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #9
                  От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                  Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                  А поведението на газ как ще се подобри, като се почисти инжекциона рейка, защото проблема се поява и при двата вида гориво.
                  Като смени свещи, кабели и бобини. В този ред.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                    А поведението на газ как ще се подобри, като се почисти инжекциона рейка, защото проблема се поява и при двата вида гориво.
                    Нали за това сме колеги - да си споделяме проблемите и евентуалните решения.
                    На бензин - това се е случвало вече. Познато е.
                    Ако остане САМО на газ придърпването - тогава ще интересно, но се започва по описанието на Ясен.
                    И тук въпрос - (дано да не е тъпичък ОТНОВО) .
                    На газ - инжекцион или обикновена газова уредба? Предполага се , че е инжекцион, но знае ли се?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                      Инжекциона е уредбата. Интересното е, че се държи еднакво и при двата вида гориво. Не ме разбирайте погрешно "явлението" се проявява рядко но като се появи е дразнещо.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #12
                        От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                        аз имам същия проблем и мисля че причината е в алтернатора. При около 2000-2500оборота фаровете леко си променят яркостта, също и таблото, това говори за проблем с напрежението. Предполагам че нещо компютъра се шашка, например датчика за дроселовата клапа.

                        А целата работа се появи след ремонт на алтернатора, които струваше почти като нов

                        Коментар


                        • #13
                          От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                          А що не вземеш да го премериш колко дава тоя алтернатор? Ако прехвърля 14.4 с много, освен акумулатор, може да се наложи да си търсиш и компютър ... не искам да съм лош, но го ядох веднъж по тоя повод, не е приятно. А проверката отнема 2 минути все пак.
                          Ако проблема го прави компа (независимо от причината), и на газ ще го прави, след като е ГИ. Все пак 99% от ГИ се водят по бензиновия комп.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                            всъщност дава по-ниско напрежение--около 11.4 понякога (като се включат вентилаторите). Имам и бордови компютър, който следи напрежението непрекъснато и съобщава при достигане на гранични стойности.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Придърпване на време на движение -Лада Нива 1.7 инж.

                              Хм, или те лъже мерилката, или имаш скапани връзки по кабелите или генератора ти е прецакан.
                              Макар, че щом се променя видимо светенето на фаровете, май няма да е от мерилката. Огледай по-внимателно нещата, че зима иде, да не си търсиш нов акумулатор някоя сутрин...

                              Чисто любопитство, какво пък толкова има за ремонтиране на тоя генератор, че е излязло толкова скъпо?
                              Не знам точно с какъв си, но средно 2 лагера са около 20 кинта хубави, 5 лева китайски; четки са 2 до 10, изправителен блок с все регулатора рядко надхвърля 50, а рециклиран генератор с гаранция е 120-150 целия. Употребяван работещ се намира и за по-малко.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X