Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От фургон на самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От фургон на самосвал

    Здравейте !
    Мисля да сменя фургона на МБ409 със самосвална уредба. За сега разполагам с камиона и от скоро вече с хидравлична помпа. Мисля да го направя да разтоваря само на зад и за това трябва да търся по дълъг хидр. цилиндър. До сега не съм се сблъсквал с хидравлики и ще имам нужда от вашето мнение.
    По добре късно от колкото никога .
    Нула89781нула019

  • #2
    От: От фургон на самосвал

    Цилиндъра не е необходимо да е сълъг. Може да сложиш и по-къс и по-близо до оста на завъртане на коша. така с по-малък ход ще можеш да вдигнеш на голяма височина. Има и начини с лостола система да се направи пак с по-къс цилиндър. В зависимост от товара за който ще го ползваш, може да удължиш малко легена на заде, с цел по-лесно вдигане, но пък по-този начин височината на разтоварване се намалява. Ако си вземеш готова самосвална система ще ти е по-бързо и по-лесно.

    Коментар


    • #3
      От: От фургон на самосвал

      Провери първо в Технотест как стои въпроса с узаконяването . Да не се окаже че не узаконяват самоделни конструкции както стана с пикапите .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: От фургон на самосвал

        За сега обръщам внимание на Ивеко самосвалите , даже има и МБ 408, 409, 410 с такъв тип разтоварване.
        Мисля да си търся готов кош макар и в лошо състояние но ще си покаже на края.
        Много си прав колега за Техно теста , аз мислех само да го пререгистрирам но ще видя как стоят нещата.
        По принцип не променям конструкцията на автомобила а само махам фургона и слагам коша, шасито си е същото.
        По добре късно от колкото никога .
        Нула89781нула019

        Коментар


        • #5
          От: От фургон на самосвал

          Самосвалната уредба на който и да е самосвал- бил той голям или малък си върви със собствена рама. По принцип автомобилните производители си произвеждат камиона, а самосвалните уредби се произвеждат от отделни специализирани производители примерно: http://www.meiller.com/produkte.html
          Най-лесно е да намериш готова рама с кош от близък по размер на твоя камион, която да присадиш на твоя. Преди няколко години с един приятел присаждахме самосвално устройство от Авия-Преслав на Мерседес 508- голям филм беше
          Пожелавам ти успех в начинанието.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: От фургон на самосвал

            Колега за кош до 3м. най- удачно е с ножица и къса бутилка , за над 3 м.кош бутилка 3 или 4 степенна от 1.5м до 2м зависи от дължината на коша и монтаж отпред м/у кабина и коша. Ако изкаш звънни на тел да ти обясня за документите какъв е реда може и да доидеш до Бяла Слатина има два камиона които сме направили от двата вида можеш да видиш и да ти стане ясно наглед за що иде реч .
            ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

            Коментар


            • #7
              От: От фургон на самосвал

              Напълно съм съгласен ! Естествено че най добре е фабрична уредба но всичко опира до цена. Пък и нямам намерение да правя свободни съчинения тип ТНТМ.
              За сега трябва да си търся хидравличен цилиндър но до този момент нищо. Очаквам предложения .
              По добре късно от колкото никога .
              Нула89781нула019

              Коментар


              • #8
                От: От фургон на самосвал

                Първоначално публикуван от dakogaz Преглед на мнение
                Колега за кош до 3м. най- удачно е с ножица и къса бутилка , за над 3 м.кош бутилка 3 или 4 степенна от 1.5м до 2м зависи от дължината на коша и монтаж отпред м/у кабина и коша. Ако изкаш звънни на тел да ти обясня за документите какъв е реда може и да доидеш до Бяла Слатина има два камиона които сме направили от двата вида можеш да видиш и да ти стане ясно наглед за що иде реч .
                Сега фургона е 4м. и първо трябва да видя какъв цилиндър ще намеря и тогава ще видя колко дълъг ще е коша. Иначе много бих искал да видя твоите но си ми много далече.
                По добре късно от колкото никога .
                Нула89781нула019

                Коментар


                • #9
                  От: От фургон на самосвал

                  Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                  Сега фургона е 4м. и първо трябва да видя какъв цилиндър ще намеря и тогава ще видя колко дълъг ще е коша. Иначе много бих искал да видя твоите но си ми много далече.
                  Евтин вариант е цилиндър от камаз+ нови уплатнители и ще ти обясня как да го направиш .Дължината на коша от 3,5м. до 4м.зависи от преценката колко назад ти е задният мост и за какво ще го ползваш .
                  ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                  Коментар


                  • #10
                    От: От фургон на самосвал

                    Моя е дълга база, но дали електрическата помпа ще го вдига.
                    По добре късно от колкото никога .
                    Нула89781нула019

                    Коментар


                    • #11
                      От: От фургон на самосвал

                      Регистрациятя в КАТ е само товарен автомобил - не се интересуват от това дали е самосвал или фургон. При дължина на легена 4м., за добър наклон и поносимо натоварване на цилиндъра е необходим такъв с дължина около 1200мм. в разпънато положение. От това, колко е разстоянието от легена до диференциала/ кардана/ ще прецениш колко секции да бъде. А относно ел . помпата - колкото цилиндъра е с по-голяма площ - толкова по-малка мощност ще трябва на помпата. Електрическата ще вдига - но не 4тона . За 1.5т. ще стане.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От фургон на самосвал

                        Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                        Моя е дълга база, но дали електрическата помпа ще го вдига.
                        Ще го вдига. Има предостатъчно налягане, да вдигне и целия камион пълен. Обаче ако е малък дебита, ще вдига много бавно, щото цилиндър от камаз е голям и му трябва доста масло.
                        Освен това при напълно прибран цилиндър, пак е дълъг около 1,5 метра, ако не и повече, та трябва да се монтира да опира на козирката, както е в оригиналната конструкция. Според мен, търси подходящ, по-малък телескопичен цилиндър. Има доста такива самосвалчета с различни самосвални надстройки.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: От фургон на самосвал

                          За сега мисля да търся 1.20 - 1.50 но в събрано положение, който да вдига до 2.70 - 2.80. ( дву или три секционен не знам как се водят). А помпата е от падащ борд на новото Дейли с два цилиндъра с външен диаметър около 100- 120 мм.
                          Някой колега ако има такъв или подобен който да става за тази работа и е склонен да се раздели с него да се обажда , на ЛС или 0897810019 .
                          ПП. Забелязах че тези които вдигат отпред ( зад кабината) са обратно и стержена работи на долу, а на тялото не се виждат нито маркучи нито тръби. Сигурно маслото минава през отвор през стержена .
                          По добре късно от колкото никога .
                          Нула89781нула019

                          Коментар


                          • #14
                            От: От фургон на самосвал

                            На Дейли, максималното тегло което съм виждал да вдига с електрическа помпа е 6 тона. Повече не може, но 4-5 е напълно нормално. Разбира се в случая става въпрос са оригинална изработка на самосвална уредба в Италия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От фургон на самосвал

                              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                              На Дейли, максималното тегло което съм виждал да вдига с електрическа помпа е 6 тона. Повече не може, но 4-5 е напълно нормално. Разбира се в случая става въпрос са оригинална изработка на самосвална уредба в Италия.
                              А с какъв диаметър на цилиндъра - ф200мм или 250мм?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X