Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HR V - мнения "за" и "против"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda HR V - мнения "за" и "против"

    Здравейте! Живея в северна Норвегия и мисля да закупя Honda HR V, модел 2000 г, на 188 000 км. Молбата ми е ако някой знае за специфични проблеми, дефекти или предимства, да бъде така любезен да ги сподели. Какво трябва да се види при огледа? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=47465
    Прочетете в раздел Хонда.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

    Коментар


    • #3
      От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

      Това ли избра, от 4 страници обяснения, в другата ти тема, с другия ти акаунт

      Малко двигателче, малка количка, с псевдо 4х4, и минимален обем за пътници и багаж, спряна от производство (незнайно защо).
      Полунезависимо окачване - Макферсон отпред, греда отзад. И возията е греда.

      Ако ще е Хонда, по-добре CR-V 1-ва генарация, оная синичката, с гооУуемите гуми със шипове, например!
      Достатъчно пространство за 5-има възрастни, с прилежащия им багаж.
      Малко по-голям матор, с малко повече нютони, и същото псевдо 4х4. Независимо окачване, с перфектния (Бенцбоса знае защо) дабъл уишбоун отпред. На трите ми 16-годишни Хонди, и трите ми 10-15-годишни Ровъра, всички с такова окачване, съм сменил само 1 комплект биалетки, и 2 комплекта задни големи тампони. Всичко друго си беше, както са излезли от завода. Всички бяха на по 150-200 К км. Единият Ровър (дизел) все още се движи по българските пътища, вече 6-а година, и е на повече от 350000 км.
      Последно редактирано от krasi-mir; 19-11-12, 09:39.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

        може ли да живееш в такава богата държава и да се огледаш в такава дърта кола
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

          Това е тема за друга тема

          Щото и аз живея в една такава богата държава, ама си джиткам с вече второ 16-годишно CR-V!

          Щото ... това пък е съвсем друга тема ...
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            Това ли избра, от 4 страници обяснения, в другата ти тема, с другия ти акаунт
            Познавам човека лично и няма нищо общо с темата за СУВ със спецялно предназначение на колегата, дето също живее в Норвегия.
            Пича го зарибих аз и до някъде съм причина за темата, понеже само тука ще получи информация от първа ръка и от правилните хора. Надявам се да се ориентира, защото момчето е свестно...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

              Щом е така,
              моля колегата да приеме моите извинения!

              Тоо, с това съвпадение на името и държавата, какво да си помисли човек?!

              Извинявам се!

              п.п. Тогава, още нещо - двигателите на Хонда са Двигатели (не съм го открил аз)!
              Не знам за останалата част от света, но в Англия, CR-V 1-ва ген. беше на първо място в класа си по рентабилност - най-малко, и най-евтини ремонти. Това за 5+ годишни коли.
              Последно редактирано от krasi-mir; 19-11-12, 10:52.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                Първоначално публикуван от Jordann Преглед на мнение
                Здравейте! Живея в северна Норвегия и мисля да закупя Honda HR V, модел 2000 г, на 188 000 км. Молбата ми е ако някой знае за специфични проблеми, дефекти или предимства, да бъде така любезен да ги сподели. Какво трябва да се види при огледа? Благодаря предварително!
                и аз помислих, че има раздвояване на личността
                като пресен собственик на такова сувче, не мога да дам много съвети от собствен опит, но основното е: гледай да е 4Х4 и то да работи, ако е автоматик - CVT кутията си има своите особености, другото е здраво и безпроблемно. ако е с 2 врати, достъпа до задната седалка е труден /като при всяка двувратка/ но за сметка на това, повече от двама /не много едри/ не се събират там багажника е никъв - два сака и толкоз, но пък возията е твърда - няма да заспиш ако има неравности.

                за подробности, виж тук в подраздела Хонда и в форум Хонда също, няколко теми са, четат се за една вечер /с разбиране/ а, и на теб ще кажа - виж и какво карат местните!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                  А защо не споделите и със колко оборота се движи на 5та със 100км/ч. ......това не е нормално!!
                  Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                    Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                    А защо не споделите и със колко оборота се движи на 5та със 100км/ч. ......това не е нормално!!
                    кажи де, че мойта няма 5-та........то като се замисля и 4-та няма, нито 1,2,3, има задна обаче
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                      CVT-то Иване е за дами ... и пенсионери
                      Виж i-shift на Хонда e друга бира! С две бутончета "+" и "-" на волана получаваш 7-степенна CVT!

                      Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                      .....това не е нормално!!
                      От гледна точка на ... 4-литровия Черок, или 2.8 Пахеро дизел, или ...?!

                      Ако лееееко изместим гледната точка, в посока разход на гориво, на 5-а при 100 км/час, какво правим?!
                      Какво значение имат тогава тия, някакви си 3000-3500 об/мин?!
                      Последно редактирано от krasi-mir; 22-11-12, 10:41.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                        Много хубава машина, карал съм много пъти HRV, държи се много прилично на пътя, на хлъзгав терен е отлична, ако човек няма голями претенции за оффроуд или горски излети е напълно достатъчнен градски автомобил, с който няма да се притесняваш от сняг и лошо време.


                        Карам Гранд Чероки 4.7 и искам да купя точно такава HRV за дъщерята, за съжаление наистина трудно се попада на добър екземпляр, а дараци няма смисъл да се купуват.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda HR V - мнения "за" и "против"

                          Четох в една статия във факти.бг имаше класация за най-здравите автомобили произведени след 1997 та година,кои автомобили са с най-евтина поддръжка и хонда HR-V беше на 5 то място.Сега ще я търся статията.Ето http://fakti.bg/avto/54347-nai-nadej...nite-15-godini
                          Terrano 2 2,7td 1994
                          Keeway atv 100

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X