Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдомиялна Беко не мие ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съдомиялна Беко не мие ?!?

    Здравейте колеги,

    Я да видим дали някой се е сблъсквал с подобен проблем. Съдомиялната вчера отказа да мие - цяла нощ е бръмчала и нищо - суха, и не е отворила капачето за препарата.
    Направих тест: включвам я затварям вратичката и тя почва да бръмчи лекичко и се чува шум от вътре, като я отворя след 5-10 мин е абсолютно суха. Изключих я от контакта за 1 час, пак същото - не е като windows

    За майстор ли съм или мога да пипна нещо сам?
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

    Дисплея свети ли, дава ли ти грешка?
    Мисля, че при Веко грешките бяха F1, F2 и т.н.
    Ако дава грешка, виж в книжката с инструкции какво означава.
    Моята не искаше да тръгне преди 4-5 дни заради слабо електричество, например.
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

    Коментар


    • #3
      От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

      На входа на водата има едно филтърче,и ако ВиК то са спирали водата да копат нещо, това филтърче се задръства,не пуска вода и целия алгоритъм, от там нататък се проваля!Това е най безобидното!От там нататък си за майстор според мен....!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

        Качвам едно видео, надявам се от него да стане ясно. Модeла е BEKO Dis 5830. Първоначалния шум който се чува е от комшиите и не мога даго игнорирам. Но като затворя съдомиялната се чува отчетливо нейния звук. Нямам дисплей на който да ми изписва грешки. Показва ми, че няма сол и препарат за блясък. Сол не слагам, защото гела който използвам казва, че не е необходима. Блясък в момента просто не съм сипал.

        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

          Проверих - филтърчето е ОК. Но забелязах следното при спряна за изпълнение програма, но при натиснат бутон ОN съдомиялната си бръмчи по същия начин. Явно е зациклила на някоя програма. Сигурно ще трябва майстор?!?
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

            Колега, ползвай този форум, http://www.tehcomservis.com/forum/index.php
            лично аз съм много доволен от получените отговори и ремонта си извършвам лично аз.
            Последно редактирано от белята; 18-11-12, 16:33. Причина: кривопис
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              Re: От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Проверих - филтърчето е ОК. Но забелязах следното при спряна за изпълнение програма, но при натиснат бутон ОN съдомиялната си бръмчи по същия начин. Явно е зациклила на някоя програма. Сигурно ще трябва майстор?!?
              На дали е програма, пробвай да я рестартираш от тока - остави я малко изключена, провери си и филтъра на входната вода, също и тръбата на изходната.

              По принцип грешките излизат на тези цифрички дето са ти най в дясно и са от сорта на E2.

              Коментар


              • #8
                От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                Бученето не е много ясно, но ми прилича на дрениращата помпа (тази, която изхвърля мръсната вода). Пример - ако има запушване към канала, не може да изпразни и постоянно бръмчи, следователно не може да пусне новата програма, която задаваш.
                Ще трябва да се изцапаш

                Коментар


                • #9
                  От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                  Сипах и 1 литър вода - затворих я - изпомпа водата. Но продължава да си бръмчи Вътре е студена - значи не суши в момента. Ще попрочета и в другия форум. Но пък не ми дава никаква грешка - което не ме радва. Може ли да е заседнал ел. клапана на входа - този който се връзва към водопровода. И евентуално да не тръгва - но пък ако зациклила в режим пълнене - няма да изпомпва водата. Знам ли.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                    Не е клапанът, като заседне той а пък не върви вода, която да го охлажда, той започва да мирише на изгоряло. А и записва грешка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                      Опитай това:
                      Hold Start/Stop button for seven sec. to reset the unit
                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                        Нищо не опитвай от гореизброеното. Миячката е протекла по някаква причина и е влязла в авариен режим. Може да е ефект от запушен маркуч за мръсна вода, може да е протелка през отвора за наливане на вода (вътре горе вляво има кръгла решетчица и се върти по часовниковата стрелка за затваряне. Не е на резба и не бива да се пренатяга), Може да е разхлабена гайката под капачката за солта - също не бива да се пренатяга, че плюе гуменото уплътнение отдолу. Може да е протекла работната помпа (най-кофти вариант, че е над 100 лв). Имал съм случаи и на пробито тяло от щанцата (запоява се с обикновен мощен поялник и хубав флюс). Като за начало можеш да я изтеглиш и да я наклониш силно назад за да изтече водата отдолу. После си я пусни нормално и ако пак се случи същото, викай техник. Внимавай с маркучите за водата отзад! Задължително спри водата към нея преди да я вадиш и бъди сигурен, че не са заклещени някъде. Ако имаш въпроси звънкай, че ще е по-лесно да ти го обясня по телефона.
                        П.П. След като я излееш, рестартирай я като задържиш старт бутона повече от 3 секунди и изчакай около 2 минути да приключи изпомпването. После избери коя да е програма (най-добре късата) и след като приключи (ако приключи) наклони я пак назад да видиш дали има пак вода.
                        Последно редактирано от kuzdov; 18-11-12, 18:50.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                          Направих следното: Натиснах чопчето все едно вратата е затворена. Натиснах бутона ON тя започна да бръмчи. Мивката ми е от изтеглящите и е до съдомиялната пуснах да сипва вода директно вътре - изпомпва повече от перфектно. Като спра водата бръчми, като я пусна изпомпва, но от време на време спира за около 1-2 секунди и пак изпомпва - усещам го по това че за момент почва да се събира вода - после страшно бързо и дълго изпомпва водата. Явно е зациклила. Върнах чопчето в нормално положение. Задържах копчето за старта и то започна да мига. Затворих я и след около 2-3 минутки започва да пиука като за свършен цикъл но не спря да бръмчи. Пуснах я на нова програма за изплакване. Побръмча 5 минутки и като я отворих - суха и бръмчаща. Ще викна майстор утре.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                            Щом изпомпва добре, направи това, което съм описал - провери двете гайки, излей водата и я рестартирай (или просто я остави да си довърши програмата). Държи се на 2 рапиди горе в плота. Ако има пак вода, викай техник.
                            П.П. Не е зациклила - има защитна система против наводнение. Предсавлява един поплавък от стиропор, който включва принудително помпата като влезе вода в дъното. Излей я и я рестартирай задължително (щото може да е стигнала до етап подгряване, пък да няма вода и да я запалиш), може да спестиш едни 20-50-100 лв. и да се почерпиш с тях за мое здраве....
                            П.П.П. Ако съвсем не ти се занимава и имаш търпение, остави я една седмица без да я пускаш да се изпари водата вътре и я пусни тогава. Ако пак се удави, викай техник или я пробвай сам. Не е никаква философия. Имам и работни помпи за тях, може само да има малко разлика в диаметъра на един маркуч.
                            Последно редактирано от kuzdov; 18-11-12, 19:39.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съдомиялна Беко не мие ?!?

                              Голямо БЛАГОДАРЯ ! Ти спаси жена ми от инфаркт ! Да си жив и здрав и ти и всички обичани от теб !!! v3

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X