Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предница Ford Ranger 2004 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предница Ford Ranger 2004 TD

    Здравейте,
    Скоро забелязах че разстоянието между предните гуми и калника се променя. При движение напред лявата гума се доближава на 3-4 см от предната част на калника а дясната е на 7-8. При движение на заден ход положението се променя- лявата отива назад, дясната напред. При движение не се усеща никакво дърпане на волана.
    Единственото странно нещо което се усеща е скърцане при пълен ляв и десен. Приложил съм снимка (за съжаление в това положение не си личи толкова ясно, но се добива представа)
    Ще съм благодарен ако ме упътите към подходящ сервиз.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Предница Ford Ranger 2004 TD

    А ти си от .....?
    За да могат колегите да те упътят
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Предница Ford Ranger 2004 TD

      Здравей,
      1. описаното преместване на предните гуми е нормално при навит волан (на сочещата навътре гума предният край е близо до калника, на отворената навън задният край е отдалечен от калника). При движение в права посока, това поведение може да се провокира от големи хлабини в системата за управление (напр. кормилна кутия и паразитен хебел). За проверка - допускът за хлабина на волана отчетена по периферията му е 0-30 мм.
      2. Скърцането при крайни положения на волана е от главите на болтовете ограничаващи ъгъла на завой които се трият в носачите. Мото пфое продават защитни пластмасови капачета, помага и смазването им с графитна грес.

      Коментар


      • #4
        От София съм.
        Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
        А ти си от .....?
        За да могат колегите да те упътят
        Благодаре за подробните обяснения и съвети. Джипката наистина има голям луфт (без да съм го мерил, съм почти сигурен, че е по голям от посоченият от теб допуск). В събота я карах на сервиз и майстора я гледа предимно за хлабини по предницата, но не откри нищо смущаващо. Незнам въпросната кормилна кутия дали подлежи на ремонт (бях чел някъде че луфт-а може да се обере чрез затягане на една гайка, но не било препоръчително). Какво може да ме посъветваш като вариант- рециклиране/нова/от автоморга ?
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-11-12, 08:19.

        Коментар


        • #5
          От: Предница Ford Ranger 2004 TD

          [QUOTE=vaskoa;1999198]Здравейте,
          Скоро забелязах че разстоянието между предните гуми и калника се променя. При движение напред лявата гума се доближава на 3-4 см от предната част на калника а дясната е на 7-8.

          Ако съм те разбрал правилно става въптрос за движение в права посока ?
          Ако е така освен луфта който вече си намерил трябва да има и друг !
          Усетил ли си да ти дърпа на някъде ?
          Uaz 469 2.4 D MB
          KTM 600 ROTAX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

          Коментар


          • #6
            От: Предница Ford Ranger 2004 TD

            Джипката е взета преди 5-6 месеца. В началото имаше леко дърпане и волана не стоеше в правилната позиция когато колата върви направо. След реглаж на предницата може да се каже че в момента не дърпа (а може и да дърпа леко, но с този луфт при каране е малко трудно да се хване) и волана е ОК като позиция.

            Коментар


            • #7
              От: Предница Ford Ranger 2004 TD

              Здравей,
              Поради препълнената ти пощенска кутия отговарям тук.

              Кормилната кутия на Форд Рейнджър е най близо до секторната със сачми от типовете които си разглеждал. Кутията е с хидроусилвател така, че на входа от кормилният вал има разпределител на хидравличната течност за увеличаване на приложеното от шофьора усилие, а във втората част е само секторния профил завъртащ хебела. Секторния профил и хебела имат лек наклон на зъбите и така позволяват чрез преместване на хебела да се регулира хлабината между тях. Самата кутия се смазва от хидравличната течност на усилвателя и поради това всеки възникнал теч нарушава работата му.

              Регулировката на кормилната кутия описах тук:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...53#post1949053
              Изпращам и два линка с данни за устроиството на кормилната система на Форд Рейнджър.
              http://dox.bg/files/dw?a=784b37f160
              http://dox.bg/files/dw?a=211bd95185
              Редно е да се прегледа и паразитният хебел от дясно за луфтове.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X