Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електроника на W124 E 280

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с електроника на W124 E 280

    Тъй, тъй - мерака да ти е Бенца в top-shape е разбираем.
    Четеш грешки, записваш си ги, триеш ги, караш една седмица, четеш отново...

    После почва питането

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с електроника на W124 E 280

      Вчера останах приятно изненадан на бензиностанцията, разход 1-2 литра газ под обичайния за маршрута, минах над 500 км с една бутилка, че и остана. Ще видя при следващо зареждане ще се повтори ли резултата
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с електроника на W124 E 280

        Малко извън темата, но - искам да си монтирам дневни диодни светлини, че не ме кефи да светя като коледна елха цяло лято, но никъде не намирам снимка на 124 с монтирани такива, а искам да видя как изглежда, преди да купувам, че мисля по-читави да си взема, а не от 15 лева. Та ако някой си е монтирал на 124- ката, и може да пусне снимка, ще съм му благодарен. Идеята ми е да са в двата края в долната част на бронята, като халогени, само не знам височината от пътя дали ще спазя, както е изискването.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с електроника на W124 E 280

          Здравейте пак. Малко е встрани от темата, ама може и да не е. Миналият месец при прибиране от море след около 60 км. по магистралата карам аз, давам газ ама няма никой и почва да намаля, пускам на свободна - изгасна, въртя на стартер, запали малко със зор, чуди се а да изгасне, но закрепи , обърна си на газ и влезе в час, светна жълтата лампа на маслото, но угасна. Спира, гледам намаляло до към минимума, върнах малко газта и се прибрах, долях масло и после 6-700 км нищо. В петък се качвам пак на въпросната магистралаи газ - 160-170, след 20-30 км пак угасна, масло има, не свети лампата. Въртя стартера, тегаво пали и гасне, втори опит, по-добре ама не ще да обръща на газ, връщам контакта, паля наново и всичко ОК. След пак толкова километри същата работа, но почнах друга процедура, връщам контакта, държа 10 сек и тогава въртя, пали веднага, обръща на газ и така 4 пъти от Нова Загора до края на магистралата. Вчера се прибирам и до Стара Загора не съм карал повече от 140, никакви проблеми. Та - има ли тая кола някаква защита и да влиза в авариен режим поради някаква причина. Другият вариант е да са запушени филтрите на газта, не съм ги сменял, на 20К км са, и не стига гориво при продължително каране с висока скорост. Иначе си върви нормално, видимо няма проблеми, някакви идеи?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с електроника на W124 E 280

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            ... искам да си монтирам дневни диодни светлини ...
            Например това:

            http://www.ebay.com/itm/MERCEDES-BEN...-/360567455724


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:w124-daytime-light.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5511060

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с електроника на W124 E 280

              Дневни монтирах преди около 2 месеца, но не съм го снимал как е, монтирах ги на бронята, под нивото на номера, изглежда добре. Имах идея да ги вкарам като тези под фара, но не бяха точно същия размер, искаше рязане на лайсната, а тенекеджията ме отказа, че били дефицитна стока. Проверих на бързо по моргите и обявите - 50 лв. за две с доста ръжда ме отказаха. Иначе точно това е решението, ама цената много дебела ще стъпи и са без възможност за гаранция. В момента едната светлина ми е в сервиз за смяна на управлението - намерих го за 3,4 лв., да видя утре ще работи ли, че много бързо даде фира. Ако пак не изкара много ще е май на нещо с гаранция, а те почват от 120 лв., ще го мисля.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с електроника на W124 E 280

                Никой ли няма идея що гасне тая кола?
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с електроника на W124 E 280

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Никой ли няма идея що гасне тая кола?
                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  ........................ Другият вариант е да са запушени филтрите на газта, не съм ги сменял, на 20К км са, и не стига гориво при продължително каране с висока скорост. Иначе си върви нормално, видимо няма проблеми, някакви идеи?
                  Вземи си прочети "въпросите" ... отговора ... го има!
                  Да има "защитен режим" ... като няма какво да гори и ... спира .....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с електроника на W124 E 280

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Вземи си прочети "въпросите" ... отговора ... го има!
                    Да има "защитен режим" ... като няма какво да гори и ... спира .....
                    Проблема е, че ако са запушени, трябва да обръща на бензин и толкова, поне така правят газовите инжекциони на всички, които познавам, така че има какво да гори, има 15 литра бензин поне.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с електроника на W124 E 280

                      Вече съм минал към 700 км и никакви признаци за горепосочения проблем, но нямам каране по магистрала!?
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с електроника на W124 E 280

                        Говорих с газаджията, каза, че не може да е от запушени филтри, ще обръща на бензин ако реши, че няма газ. Пита ме дали изпарителя е студен като изгасне, да пробвам, може да вкарва течна газ и да се дави - има логика, въпреки че тоя двигател грее мъжката и всичко в коша свети. Но няма как да проверя за сега, та продължавам да карам, сега имам теч на бензин отнякъде около дюзите, та се заемам с него, че някакъв филм усещам...
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с електроника на W124 E 280

                          Здравейте отново! След известни проблеми с безпроблемния модел , пак съм в шах. Та накратко: ремонт на глава поради счупен изпускателен клапан - нови изпускателни клапани, гумички, гарнитури глава, капак, смукателни и изпускателни клапани, напасване клапани, свещи. Всичко е добре около 6 000 км., почна да прекъсва - нови кабели, щекери на бобини, датчик за температурата на въздуха. Проблема остава - вече ми кипна, свалям свещи една по една, още на 2-ри цилиндър свещта се разпада, слагам от старите - вече не прекъсва. Дотук добре, фалшива свещ. Въпросите са:
                          1. Има едно замисляне при рязко подаване на газ, прекъсва, след това си ускорява нормално - от къде може да е, датчик някой....
                          2. Празния ход на моменти е перфектен, на моменти играе, рядко, но се случва - гасне. При ремонта на главата беше почистен клапана за празен ход(нямало стъпково моторче, били проблемни на Мерцедес), ефект няма, момчето каза че трябва да се сменя, щом няма ефект.
                          Моля за съвети относно тези два проблема!
                          П.П. Тези два проблема ги има още от идването на колата при мен и преди ремонта на главата. Има около 30 000 км. при мен, проблемите са и на газ, и на бензин
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с електроника на W124 E 280

                            Забравих да кажа, в момента има активна грешка "D7 - проблем в ъгъла на затваряне на клапана", каквото и да значи това. Предполагам става въпрос за дросела. Другата грешка е от датчика за температура на въздуха, но него вчера го смених. След смяна на кабели, датчика и свеща не съ му чел грешките.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с електроника на W124 E 280

                              Я да изтупам малко от прахта! Проблема с влизането в нещо като авариен режим започна да го прави и на студено, ама вече май е решен, живи и здрави лятото за морето ще тествам. Какъв беше проблема точно не се знае, смених кабели, свещи, датчик колянов и разпределителен вал, горе-долу в този ред(последните 2 бяха решаващите). Сега вече назря друг проблем - неравномерен празен ход и гаснене понякога при осовбождаване на скорост. Сякаш една идея по-изразено на студено време и недозагрял двигател, но го прави и в жегата. Преди време клапана за празен ход беше чистен, ефект никакъв, явно ще иска друг, ама никакво инфо не намирам в интернет или не знам къде да търся, ни парт номер, ни дявол. Държа да отбележа, че има моменти с перфектен празен ход, страшно плавна работа на двигателя, абе да ти е кеф. Друг задълбочил се напоследък проблем е едно придърпване при ускорение, направо дразнещо около 2000 оборота. Всичко това и на газ и на бензин, придърпването на газ е малко по-изразено. На диагностика нищо не излиза, ламбдата уж работи. Мисля да правя последен опит в два сервиза тук и вече ще търся накой в нашата родина, дето е виждал що е то М104 и какъв му е проблемът! Та след тая тирада - някакви идеи?
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X