Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електроника на W124 E 280

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с електроника на W124 E 280

    Първото нещо, което реших да видя бяха свещите, ама то на тоя двигател не било толкова лесно, по-куцо и от VW, после викам ще ходя на сервиз, че с тока не сме гъсти, пича, дето му прави диагностика, има вид да знае кое как, за разлика от шефа му. Та мери тока на бобините, рови, чеса главата и стигна до компа, свали го - изгорял транзистор. Каза сменяме го, но ако не е само той, нататък не мога да правя нищо, аз по-нататък не съм бил в сервиза, не знам какво е ставало, ама изглежда свестен чиляк. Ако колата беше 4 цилиндъра, гаранция давам бачка на 3, ама на 6 колко бачкаха, така по работа, не знам, сефте ми се случва(и не само на мен). Надеждата е при човека във Варна, ако дава гаранция след ремонт, а и ще ги карам тия в Габрово пак да видят да няма късо някъде, ама всичко зависи да има комп работещ
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с електроника на W124 E 280

      Сега, като се замисля, в сервиза пича каза, че отхвърля варианта две бобини да са изгорели едновременно, не че е с две бобини. Пък и на мен ми се струва странно две да изгорят по едно и също време. Те някакъв чалъм за мерене сигурно имат...да са е*а в инженера, ей с тоя ток не се разбрахме, колко електотехники съм учил
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с електроника на W124 E 280

        Тоз ще е пьрвия механик който чувам да се хвьрля на комп преди да усвитка свещи и койлове.Сьбирателно много грубо около 90% от проблем сьс запалването на някой цилиндьр са свещ/и,койл или кабел/и.Като загубиш 2 цилиндьра едновременно и койла като храни 2 и като при диагностика ти даде една от двойките не му мислиш много.Номера е да направиш диагностиката преди да хакнеш кофти койл на добра двойка цилиндри,че гьрмиш и втората двойка.

        Това го правя аз,скенера под волана и четеш,тоя цилиндьр куца,завьртам им свещите или направо му бьцкам една резервна и гледам пак кьде и какво.Ако клекнат 2 сьседни е ясно,не си рискувам компа,ако клекне цилиндьр на осмака им развьртам пак койловете,че са по един на цилиндьр и всеки храни.И пак ОБДто и пак листа с писанията.
        И не сьм механик никакьв,но ти казвам,че преди да скочи на компа е завьртял бобините.Е тук е пьлно с механици,питай ги кога ще скочат на комп преди да проверят бобина. Поне половината ще пробват сьс смяна от друг цилиндьр.


        Майната му на това,но ето това ме хвьрля в мисли.Колата стига на ход,а в сервиза казват,че не храни 4 цилиндьра.Виж ми окото,с един умрял набира слабо,с 2 тресе и то зависи кои 2 са но пак тресе,че не ги реди 1-2-3-4-5-6.С умрели 4 от 6 ми е чудно как работи,а за вьрвене вьобще дума да няма.

        Осмака с един липсващ вдига 200,но са още 100 коня и още 7 подпират,шестака с 4 е до никьде.

        Адаш ще имаш лично,320ка на части,поне да си засечеш койловете и компа с какви номера са.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 15-11-12, 00:19.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с електроника на W124 E 280

          Значи не гарантирам, че не провери бобините, сваля кабели, мери, може и да е разменял, аз му въртях стартера. Няма вид да е чак толкова индианец, това е най-големия ел.сервиз в Габрово и региона, не казвам най-добър, че съм им гледал простотиите, ама електрончиците са отделно от другите токаджии, там шефа е неориентиран, ама слава богу той не пипа, само разпределя задачите. На работа имахме проблем с един камион МАН, не вдигаше въздушните възглавници - е тия го оправиха, свалиха платка една, взеха я в сервиза и сега си бачка, каза, че транзистори сменяли.
          Тая 320-ка ще я преслушам днес, че ми е наръки, благодаря!
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с електроника на W124 E 280

            Греда, на 320ката целия мотор продаден с електрониката
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с електроника на W124 E 280

              Не съм зарязал темата - след дълго и тегаво чакане компютърът пътува към мен ремонтиран, утре съм в сервиза да сглабяме. Човека от Варна излезе готин, каза да не се шашкам ако не го подкараме от първия път, нормално било да донастройва 3-4 пъти компа след такъв ремонт, най много утре да го закарам до Варна за настройка, стига да тръгне де. Важното е, че има развитие, утре е денят на истината.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с електроника на W124 E 280

                И днес няма да е, компа замина пак за настройка. Ако пак не стане, ще търся платформа да го завличам целия на място. Ако някой знае кой дава платформа под наем в Габрово да казва, ще ми трябва за един ден, да вози към 1600 кг.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с електроника на W124 E 280

                  Работата май отива към приключване, днес е запалил на 6 цилиндъра, утре ще сглабят и ще правят пробно кръгче. Само ще трябва да си сменя някои маркучи по въздуховода, че майстора каза че са скъсани и дърпа въздух, ама това ще го видя като си го прибера, че гърмя няколко пъти като го мъчих да пали. Дано колектора да не е дал фира, че вече не знам.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с електроника на W124 E 280

                    Вчера си взех колата, 260 км си мина без проблеми, за сега всичко е наред. Сега проблем е гумения маншон към колектора, че след много местене на тръбата след дебитомера се е скъсал. Проблема е в смяната му - 2 скоби са, ама от къде се бърка да се развият, като аз едвам виждам горната, другата е някъде до смукателните колектори. Отдолу май пречи стартера по спомен, някой да има идея как се сменя този маншон?
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с електроника на W124 E 280

                      Я пробвай да в завъртиш,че може и леко отпусната да е.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с електроника на W124 E 280

                        Това пробвах още когато направи проблема, но не се извади и остана така с тръбата. Е, не съм напъвал много де, ама сега от много лашкане се е скъсал този маншон и даже и да го извадя, после новия трябва да го стегна все пак някак
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с електроника на W124 E 280

                          " ....... Другото, което прави впечатление, не знам колко е свързано с проблема - при палене студен не винаги тръгваше оборотомера, даваш газ и тръгва и повече никакви ядове. Това последно преди да даде фира сякаш зачести. Не знам стоенето какво общо може да има с проблема обаче"

                          При W124 2.0 /мотор 102 963/ тези симптоми са, при проблеми с релето, което предпазва електрониката от пренапрежение. 99% тези проблеми са свързани със стареене на тинола по печатната платка /всъщност релето основно е един мощен ценеров диод/. Спойките се напукват около крачетата на елементите и от там ту има връзка ту няма- лично съм оправял 2 такива. Презапояват се всички пътечки наново и всичко се оправя.

                          Не знам при 2.8 мотора дали е организирано точно по същия начин, но ситуацията при колегата Кулишев много ми напомня моята. Моята 124-ка стоя 1.5 г. в гаража и при поредното припалване даде същите симптоми - яко прекъсване на цилиндрите, не работещ оборотомер и постоянно светене на лампата на ABS-a.
                          При 124-ката защитното реле се намира зад акумулатора - има пластмасова кора. Релето представлява алуминиева призма с пластмасов прозрачен капак под който има предпазител, мисля че беше 10А. Алуминиевия корпус се реже по страните и релето се отваря като консерва. Презапояваш - поставяш обратно и газ ....
                          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                          Бахти, как се изказах...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с електроника на W124 E 280

                            Благодаря колега, ако продължат симптомите ще търся и аз някой да презапои релето, мисля че вчера го мернах до компа, че сега не ми е сложена пластмасата, която го предпазва, че съм в незавършен ремонт . Сега трябва да сменя този маншон и да сглобя всичко като хората, да рестартирам дросела и да ида на диагностика да ми изтрият грешките. С тока не се разбираме нещо, пък с електрониката никак. Лошо, че вече не знам кой в Габрово може да я свърши тая работа като хората и без да се мотае една седмица. Аз мога да си сменя маншона(ако му намеря чалъма), да рестартирам дросела и съм до там. Това реле, за което казваш също не е лошо да се погледне, ама...
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с електроника на W124 E 280

                              Това с презапояването на релето за пренапрежение е толкова стандартна процедура, че не съм предположил, че не е направена.
                              Ако имаш какъвто и да е поялник - дори и със 100 ватов става, сядай и повтаряй всички спойки в пустото реле.
                              С прозрачен капак и предпазител отгоре е.
                              Една цигара време и абсолютно никакъв майсторлък не трябва.
                              Успех!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с електроника на W124 E 280

                                Е ако не е толкова финна работа мога и аз да се заиграя, в събота го свалям тогава. Иначе колата е при мен от почти 2 години, преди мен какво се е случвало един господ знае, че има 1 година в България, предишния собственик нещо на майстор на Мерцедес се правеше, ама му видях творенията - корейски семерини на дифа, аз слоцих оригинални, към 70 лв бяха трите. За компа човека дето го прави каза, че отдавна колата е имала проблем, сигурно са го закрепили като за продажба, но съм решил да си оправя всичкои да си карам колата, много си ме кефи. Проблема е, че няма хора в околията, които да са виждали такава кола и да знаят кое как и що се прави, и това на 18 годишна кола, но си е рядък модел
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X