Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГНП/ мощност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с ГНП/ мощност.

    Скапано управление на двигателя - беше ясно преди ремонта на турбото. Да го кажеш на майсторите, които ти даваха тези акъли.
    Не ми се рови каква ти е помпата, датчиците, управлението и изпълнителните механизми - там ти е проблема. Такава кола е куца кола - най-добре да се махне или винаги ще те нерви и вътри с разходите.
    Дай номера на помпата за да можем да продължим темата със ясни предположения.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с ГНП/ мощност.

      Помпата на 3.1 е Бош ВП 36, много дуракоустойчива, щом аз моята не можах да я скапя...
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с ГНП/ мощност.

        Е тя може да си каже какъв е проблемът. Сигурно ще иска поне профилактика след пълна диагностика. Не съм се борил с такава, лично аз бих прочел пак темата за ВП44 и ремонта.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с ГНП/ мощност.

          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
          Е тя може да си каже какъв е проблемът. Сигурно ще иска поне профилактика след пълна диагностика. Не съм се борил с такава, лично аз бих прочел пак темата за ВП44 и ремонта.
          То тази помпа няма нищо общо с VP44. Вътре има един електомагнит , който задвижва ролката и индуктивен или резисторен потензиометър за обратна връзка по положение - това е от гледна точка на управление. Проблем най-често се получава тогава , когато се натрупат боклуци между статора и котвата- в самата въздушна междина. Но за това трябва да се разпоят кабелите на платката и да се демонтира палеца. После бензин и въздух - това е!

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с ГНП/ мощност.

            После бензин и въздух - това е!
            Не говорим ли за 3.1 със Бош ВП 36?
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с ГНП/ мощност.

              VP 37 е на 3.1td до колкото знам. Но отново подчертавам- проблемът НЕ е в помпата! Колата пали от четвърт, моторът на място работи без смущения, връща си оборотите, аванса й е ок и най вече това ускорение за което говоря го има винаги след 90 км/ ч. Колата ускорява и върви със 150- 160 без да се замисля. Проблема е в 1-ва, 2-ра и понякога 3-та по време на ускорение при натиснат педал до долу! След сума ти диагностики и мнения на майстори двигателя работи идеално, форсира се добре, надува добре и всичко по компютри, механика и гориво е наред! В БС като им казах проблема, веднага ми казаха, че трябва да се насочим към автомата като им я закарам да я огледат по- обстойно. Можел да приплъзва и да дава грешни стойности и да бърка компа...
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с ГНП/ мощност.

                За автоматика не мога да кажа нищо. Щом се твърди, че двигателят е в ред след обстойни тестове...
                Да не е с грешно масло?

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с ГНП/ мощност.

                  Не, atf+4 на mopar сменено е заедно с турбината на кутията преди по- малко от 4000км. Механичната й част е добре също. Или мозък или някфи тъпи електроники бъркат работата. Един фалшив маншон на задното каре на предния кардан е късал снопа с кабели отиващ назад. Оправен е но не знам дали е качествено оправен и дали тоя сноп има общо със тая работа.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X