Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГНП/ мощност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ГНП/ мощност.

    Ще се разходя тия дни, да ми изкарат в реално време данни за датчиците. Днес бях при stilnik, тествахме джипките, моя във вървящото си положение върви повече от неговия, но най- вероятно нямам чип, ами е вървежа идва от повечето гориво, което е в резултат на центровката. След днешния разговор, нещата отиват към клапан на турбината или някой и друг вакуум. Ако диагностиката покаже, че датчиците са ок, ще почне ровенето около турбото, защото в невървящото си положение, пак се чува един свистящ звук, но не от оста амо като че клапана стои затворен. Няма никаква последователност кога ще или няма да захапе и да тругне, студен, топъл, изстинал...
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ГНП/ мощност.

      Вероятно няма връзка, но при колегата с Пасат 1.9TDI бяха същите симптоми и ходене по мъката - турбото я зацепи...я не. Оказа се дефектирал EGR клапан.
      Последно редактирано от Todor_Ninov; 20-11-12, 21:49. Причина: Допълване
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ГНП/ мощност.

        И за това се сетихме вчера и това ще се гледа! Нямаше вакуми от един от маркучите към EGR- то, но по- обстойно тия дни.
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ГНП/ мощност.

          Днес, в поредния сервиз, след достигане до турбото меше констатирано, че си е изживяло живота и трябва да се сменя. В момента се чудя дали то може да е причината за проблема ми или да ходя на диагностика в БС и да се видят живи данни на скоростната кутия, понеже има някакъв датчик за изх. обороти, който можел да реже горивото и изобщо неща по ел система. Вярно е, че маншона на задното каре на предния кардан беше късало кабелите отиващи назад към купето, но ги бяха оправили. Та има ли шанс при горе описаните проблеми турбото да е причината. Не съм го гледал как е, масло мисля, че не ми е губила колата а от сервиза ми казаха, че било доста наранено и от 2-те страни, луфт ли имат предвид не знам...
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ГНП/ мощност.

            Ако е турбото, няма да върви в 100% от случаите. Слагат ти бананова кора в момента, внимавай.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ГНП/ мощност.

              Колега, ако турбото ти не работи, няма да е "от време на време", а постоянно. Наистина провери ЕГР клапана(мой познат имаше същият проблем, при нормално каране, при натискане на газта, колата понякога не ускоряваше както трябва.След проверка се оказа, че всичко идва от ЕГР клапана).Моят съвет е да го провериш, може и от него да се окаже проблема.
              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
              0886/872-646

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ГНП/ мощност.

                +1 за EGR-a! Затапи вакума с едно 5мм болтче и дай газ да видиш какво ще стане.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ГНП/ мощност.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  +1 за EGR-a! Затапи вакума с едно 5мм болтче и дай газ да видиш какво ще стане.
                  На 3.1тд не се прави така! - колата умира. Правилно е да се затвори входящият отвор с ламарина - отвора между ЕГР-а и колектора.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ГНП/ мощност.

                    Не е от EGR-а. В момента е затапен, няма разлика в ускорението. Остава проблема с мощността. Най- вероятно ще се окаже заминало турбо. Сега е на 2-ро място за проверка за да съм сигурен. В предишния сервиз ми казаха, че има 2мм луфт на оста, вижда се къде е задирала лопатката в корпуса и клапана изобщо не са могли да го помръднат. Чакам да ми се обадят сега от 2-рото място за да ми потвърдят и ако се окаже това, отива на рециклиране. Не знам обаче къде да го водя, при Митко турбото или в Real turbo...
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ГНП/ мощност.

                      Турбото със сигурност е заминало. 2мм са адски много. Щом е задирало иска и баланс, то това му е трудното, останалото си е шлосерска работа. Чувал съм, че във Варна имат някакъв много добър сервиз за турбини.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ГНП/ мощност.

                        Аз имам същия проблем от доста време. Чероки 2.5 1999г. Свикнах и не му обръщам внимание. EGR-а е затапен още преди много време, така че не играе роля. Много е възможно причината да идва от лоша настройка на помпата. На моята ъгълът на изпреварване е 6!!! и не може да се смъкне - трябвало да се премести един зъб на зъбната предавка (Нали не сме с верига), което ми се видя много сложно и скъпо. В Юве сервиза ми казаха, че това го правели (ъгъла), когато мотора е стар, за да пали лесно. Наистина пали от четвърт оборот. Освен това ми казаха, че такъв ъгъл можел да доведе до загуба на мощност в някои моменти и не винаги ?! Кой знае, може да е моя случай!
                        Един съвет - ако тръгнеш да си рециклираш турбото най-добре го изпрати в Англия или Германия. В Ebay UK съм намирал фирми, които предлагат рециклирано турбо, а като отидеш с сайта им, предлагат и възможност да си изпратиш твоето и да ти го рециклират. В София съм давал в прехвалени сервизи (някой от тези, за които пишеш) турбо на Ксантия два пъти, като и двата пъти нищо не направиха, но не пропуснаха да ми вземат всеки път по 300 лева.
                        Последно редактирано от hristorama; 07-12-12, 18:27. Причина: правописни грешки!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ГНП/ мощност.

                          Забравих да кажа, че когато има загуба на мощност, т.е. колата стане тромава, забелязах че малко повече загрява. Нищо съществено, но се забелязва по леко отместване на стрелката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ГНП/ мощност.

                            Чак пък в Англия за едно турбо е малко прекалено, и в Бг има добри специалисти.Няма нищо страшно в турбото освен баланса. Майсторите си знаят работата. Аз имам приятели които срещу 300 лева турбините им заработиха като нови и нямат оплаквания. Колега baha сега като задира лопатката и оста като има луфт прави ли налягане турнбото? В смисъл дали може да хванеш дали основния ти проблем е турбото? Дали работи и до каква степен. Аз като купувам коли и пробвам турбините като махна металната скоба и тръбата за интеркулера и я хвана със здрава свинска опашка, примерно на 3М. Като настъпя газта и като "гръмне" и се скъсао пашката, значи надува (до каква степен божа работа).
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ГНП/ мощност.

                              Потвърдиха ми и от 2- рото място че е заминала "доста" турбината и отива на ремонт и баланс някъде във Борово, където я балансирали на 300 000 оборота. Преди това като са и правили теста, надуваха се маркучите, но стойностите които показвала в движение при ускорение били 1.5 бара на около 3500- 4000 об/мин. а трябвало да е в границите 1.9- 2.1 бара в по ниски обороти... Не знам така ли трябва да е, но в понеделник турбото отива за рециклиране, пък дано го направят както трябва. Относно помпата, ходи на центровка в НН Технотест, направиха я като хората с малко по- голямо количество впръскване, но не ми казаха че турбото е заминало, като им казах, че колата ту захапва, ту не. Относно това, че по- често (не винаги) ми захапваше и изтегляше когато натискам плавно газта, ми обясниха, че е ставало така, защото приидвало по- леко и бавно налягането на изгорелите газове и не кривило оста докато при кик даун идва много рязко голямо налягане на оста и криви и няма как да захапе. Пък и с тоя wastegate клапан дето не могли да го помръднат...
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ГНП/ мощност.

                                Да използвам и аз темата .Имам следния проблем с гнп то на чероки 3.1 .Като напомпам на филтъра и повъртя доста джипа пали работи 1 минута и гасне .После нама палене докато не напомпам пак и така всичко се повтаря. Някakви идеи можели гнп то да не засмуква или там което подкачва навтата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X