Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

    Колеги някой слагал ли е по- голяма помпа на юмзто, мисля на фадромата да слагам от т150 кръгла, че бавно работи с 32ка, налагах я грубо и май ще стане, само трябва да преправя входа и изхода. Гледах в едни руски форуми колегите ползвали такива плочки за преходник Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1020148.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5991007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1020149.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5991008 ;. Само незнам да не би да се наложи малко да режа от гредата. Дайте мнение. Другия вариант е отзад на вала с редуктор.

  • #2
    От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

    НШ-32 е определено слабо за фадромно устройство,особенно ако е износено и загрее ли маслото операциите стават много тегави.Със 50-то нещата ще са малко по-добре,определено ще трябва фланец и нови цуцери към помпата,вала със шлиците е 1/1,има и овален модел като на ЮМЗ-то,но не е за препоръчване,бързо се скапват З-етките които уплатняват помпата вътре.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

      Колега за този модел ли викаш, че бързо заминаватНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1000000011272.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5424072

      Коментар


      • #4
        От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

        Това е кръгла(не е овална) помпа НШ-50,има я поставена на Т-150 и ДОН,бетон са,само гледай да не попаднеш на рециклирана,че ще береш ядове.Със какъв разпределител си,на фадромните устройства ръчките не трябва да заключват и нямат положение "плаващо",с цел безопастност.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

          Може да имаш проблем само с дебита- по-голям е и може да ти загрява по-бързо маслото.
          Най -вероятно твоята НШ32 вече е сдала багажа. Ако искаш- пиши на лични -мисля че мога да помогна.
          Не се лъжи да се купуваш рециклирана- от 20 години опит казвам: зъбна помпа се ремонтира с нова!
          Това е мнението и на един от конструкторите им в Казанлък.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

            Може да се наложи да смениш и разпределителя защото новата помпа ще го напъва доста повече и предполагам че ще почне да избива.
            Аз не съм виждал този разпределител да оправлява по голяма помпа от НШ-32.
            Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

            Коментар


            • #7
              От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

              Днес сложих нова нш32, разпределителя е без плаващо положение, с новата помпа заработи малко по-добре, тези дни ще товаря камион и ще видим дали ще бера ядове. Между другото видях на един болгар с багерна уредба помпа поставена отзад на силовия вал, като вала влиза в самата помпа, нямах време да й видя параметрите, но утре ще я видя тази работа.

              Коментар


              • #8
                От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                Днес сложих нова нш32, разпределителя е без плаващо положение, с новата помпа заработи малко по-добре, тези дни ще товаря камион и ще видим дали ще бера ядове. Между другото видях на един болгар с багерна уредба помпа поставена отзад на силовия вал, като вала влиза в самата помпа, нямах време да й видя параметрите, но утре ще я видя тази работа.
                И аз имам проблем с тия помпи, нещо не ми става работата. Имам НШ32 и се чудя дали ще е по добра НШ50, дали лебедката ще стане по мощна. Мерси предварително!

                Коментар


                • #9
                  От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                  Проблем относно разпределителя няма да имаш дори и с помпа с дебит 72 литра, ако маслото евентуално загрява то проблемът ще ти е във филтъра, защото е с по малка пропускливост тъй като е предвидено през него да преминава 46% по малко масло.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                    Първоначално публикуван от Decho Nissana Преглед на мнение
                    И аз имам проблем с тия помпи, нещо не ми става работата. Имам НШ32 и се чудя дали ще е по добра НШ50, дали лебедката ще стане по мощна. Мерси предварително!
                    Колега мощноста не идва от дебита а от налягането.

                    Коментар


                    • #11
                      От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                      Първоначално публикуван от Decho Nissana Преглед на мнение
                      И аз имам проблем с тия помпи, нещо не ми става работата. Имам НШ32 и се чудя дали ще е по добра НШ50, дали лебедката ще стане по мощна. Мерси предварително!
                      Разликата между двете помпи е в дебита.НШ32 има дебит от 32куб.см. за един оборот,а НШ50 има дебит от 50куб.см. за един оборот. Иначе наляганията които правят са едни и същи. Дебита се мери при обороти 1400 за мин. И от това следва,че НШ32 има дебит от 45л. за мин.,а НШ50 има дебит от 70л. за мин. Всеки един разпределител има тех. данни какво може да поеме като налягане и дебит.При положение,че не е подбран правилно може да се получи дроселиране,а от там и греене. Ако лебетката е с хидромотор ще има ефект защото дебита е по-голям,а той определено влияе върху мощността.

                      Багерите направени на ТК-80 /бяха нещо обозначени БХ и някакви цифри/въртят хидравличните помпи на силоотводния вал при обороти 1050 за мин.
                      Помпите са две и мисля бяха с ляво и дясно въртене.Това е така по ред тех. изисквания.В процеса на работа действат два разпределителя и се захранват автономно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                        На Каварненските багерни уредби,поставени на ТК-80,помпата е една,върти се от вом-а и е НШ 100,съответно и разпределителя е различен.При фадромното устройство,на разпределителя му е все едно със какъв дебит е помпата,граничните налягания са едни и същи(около 180 ат,ако не бъркам),просто за единица време,изместването на плунжерите ще е по-бързо.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13112012205.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5424801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13112012207.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5424802 Това е помпа на ТК-80 багер , според вас ще ми свърши една такава работа в моя случай

                          Коментар


                          • #14
                            От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                            Разликата между двете помпи е в дебита.НШ32 има дебит от 32куб.см. за един оборот,а НШ50 има дебит от 50куб.см. за един оборот. Иначе наляганията които правят са едни и същи. Дебита се мери при обороти 1400 за мин. И от това следва,че НШ32 има дебит от 45л. за мин.,а НШ50 има дебит от 70л. за мин. Всеки един разпределител има тех. данни какво може да поеме като налягане и дебит.При положение,че не е подбран правилно може да се получи дроселиране,а от там и греене. Ако лебетката е с хидромотор ще има ефект защото дебита е по-голям,а той определено влияе върху мощността.

                            Багерите направени на ТК-80 /бяха нещо обозначени БХ и някакви цифри/въртят хидравличните помпи на силоотводния вал при обороти 1050 за мин.
                            Помпите са две и мисля бяха с ляво и дясно въртене.Това е така по ред тех. изисквания.В процеса на работа действат два разпределителя и се захранват автономно.
                            Мерси с хидро мотор и то от верижен багер е марката ще е кача малко по късно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: НШ 50 вместо НШ 32 на юмз

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              Ако лебетката е с хидромотор ще има ефект защото дебита е по-голям,а той определено влияе върху мощността.
                              И как по-точно дебита влияе на мощността?
                              Единственият начин това да стане е ако хидромотора е износен и се е получил голям пропуск на масло, но при това положение по голямата помпа не е решение защото маслото ще започне да прегрява за отрицателно време.
                              Последно редактирано от Emil_Pz; 13-11-12, 20:56.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X