Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с телоподаващо?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

    С копчето под скоростта на телоподаване. Разграфено е до 5. В крайно ляво положение пи трябвало да се изключва (със щрак)
    От там надясно пък променя времето на работа на дъгата.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #62
      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

      И на оня тример без врътка си е така оригинално,аз като занесох моята струна в гаража и се обадих да искам да си купя врътка че съм я загубил по пътя,а човека ми вика те са така нарочно без !

      п.п Моята е същата 250А ,отпред имам контак примерно да вкл. флекс и подредбата е малко по различна инъче копчетата са същите на брой!Он/офф при мен е с ц-ка ключе !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

        Благодаря за отговора.
        Тази е от по-първите модели и затова няма някой неща.При вкл. и изкл. е реализирано с най-обикновен ПЕП-10А.
        Още едно пояснение.Да видим аз какво разбрах.От долното копче се регулира времето на работа на дъгата,а от горното трябва да се подбере ампеража според дебелината на нитования материал.Така ли е?
        Един последен въпрос със стъпковия избирач какво изменяме волтаж или ампераж?
        Когато бях на курс за ВИГ заваряване на СО с което заваряваха колегите от другата група имаше дисплей и на него излизаше напрежение на заваряване пък и по него регулираха различните режими на работа.Апарата беше на ESAB 500.

        Коментар


        • #64
          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

          Волтаж. Ампеража косвено се режулира от скоростта на телоподаване.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

            От пакетния ключ рег. напрежението
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Волтаж. Ампеража косвено се режулира от скоростта на телоподаване.
              Това ако ми го беше казал като разпитвах за Cebora-та,колко четене щеше да ми спестиш.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #67
                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                Това ако ми го беше казал като разпитвах за Cebora-та,колко четене щеше да ми спестиш.
                Мииии, не си питал. То на болшинството телоподаващи е така - като настройки имаш волтаж, ампераж (то-ест скорост на телоподаване), и евентуално индуктивност, ако е инвертор.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                  По-скоро не съм питал правилно.
                  И понеже го спомена -Как стои въпроса с индуктивноста при траф телоподаващо.Заводски ли се настройва и имали начин да се "бъзика"?
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                    Това ако ми го беше казал като разпитвах за Cebora-та,колко четене щеше да ми спестиш.
                    Тази Cebora ти беше голяма мъка а май продължава де си е такава !Доста неща бяха разяснени в темата за Cebora-та !!! Но явно си чел между редовете !Припомням едно от разясненията на Спарки от темата за Cebora-та :
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И аз да уточня - при МИГ/МАГ процес, машината регулира напрежението (волтажа), а тока (ампеража) зависи предимно от скоростта на телоподаване. Тоест, от копчето за скорост на телоподаване регулирате тока (ампеража) а от останалите 2 копчета регулирате напрежението (волтажа). Идеята е мощността (грубо тока по напрежението (волтажа по ампеража)) да е достатъчна за да може да топи тела, подаван с определената скорост.

                    При другите масови заваръчни процеси (РЕДЗ, ТИГ/ВИГ) машината регулира единствено тока. Напрежението регулира самия заварчик, в зависимост от това колко далеч от заварката държи електрода.
                    Препрочети темата ще намериш още доста други разяснения!
                    Последно редактирано от welderargon; 11-11-13, 22:17.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      По-скоро не съм питал правилно.
                      И понеже го спомена -Как стои въпроса с индуктивноста при траф телоподаващо.Заводски ли се настройва и имали начин да се "бъзика"?
                      Никак. Сложена е фиксирана такава, ако изобщо има. То де-факто някаква индуктивност винаги има, защото и самия траф и жиците до горелката и щипката имат такава, но е много малка, и обикновено се слага допълнителна. За регулация може и да има някакъв вариант в тиристорна машина, но в чист трансформатор начин на реглаж обикновено няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                        здравейте
                        нов съм в заваряването и имам един проблем
                        имам миг-маг 135 ампера на ВИКИ-Б
                        заварявам профили 60-30-2мм и 30-30-2 мм
                        заварявам ги на 40-50 ампера заваръчния шев става хубав но понякога профила се измята-изкривява
                        на какви ампери трябва да заварявам за да избегна изкривяването
                        благодаря предварително

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                          Според мен колега не е виновен ампеража,а начина на заваряване.
                          С по-малък ампераж няма да се получи стабилна заварка.
                          Това са термични разширения и при едностранно заваряване на материала особено при дълги шевове са неизбежни,но има начини да се избегне.Най-лесния начин е като се заварява на сектори,а не наведнъж,но всичко опира до опита.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                            Колегата е прав,ако е конструкция помисли как да я сглобиш така че да има по малко напрежения и усуквания.Скоро и на мен ми се случи,от прав профил станаха едни дъги....нарочно да исках,нямаше да постигна такъв резултат
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                              Има и друго - като че ли понякога се получават малко по-добри резултати на по-висок ампераж, но заварявайки по-бързо. 2мм нито е много, нито е малко за това телоподаващо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Колегата е прав,ако е конструкция помисли как да я сглобиш така че да има по малко напрежения и усуквания.Скоро и на мен ми се случи,от прав профил станаха едни дъги....нарочно да исках,нямаше да постигна такъв резултат
                                С тези квадратни профили всеки път става нещо различно На времето правихме едни платна за ограда от такива профили как ли не ги заварявах на кръст последователно и каквото още се сетиш все накрая ставаше някаква дъга . Накрая ги подпирахме на 4 железа и играехме отгоре ганкиното докато се изправят . Миналата година пак правих едни 20 платна за оградата на един колега нито едно не се изкриви .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X