Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с телоподаващо?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

    тука шлиците са меки...т.е. не са закалявани...карето е закалено. А и оригинално си бяха заварени....верно с триене, ама пак.

    http://www.youtube.com/watch?v=5JbnDXw-0pM

    Коментар


    • #32
      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

      Здравейте и от мен. Казвам се Борис и съм на 29 години от гр. Враца. Не съм толкова опитен (близо 2 години имам практика), но при заваряване с телоподаващо устройство винаги съм си правил режимите така, че да чувам само жуженето от дъгата. Много рядко се случва да имам пръски в каквито и да било позиций на заваряване при газ CO2 или така нареченият феролайн (феромикс) C18.
      Работя във фирма която изработва съоръжения за ВЕЦ-ве (Саваци и клапи за тях). Когато карах курса за телоподаващо с процес на заваряване 131 и 135 учителят винаги ми е казвал (няма да споменавам името му, за да не правя реклама) да си правя режима така, че да чувам само жуженето на дъгата и да няма никакви съскания, пукания (пръски от топимия електрод). Винаги заварките ми са били разляти с основният метал и равномерни.
      За него заварчик които има пръски (пукания и съскания от топимият електрод) в процеса на заваряване не прави заварки, а само трупа метал върху основният метал.
      П.П. Това не са мой приказки!

      Коментар


      • #33
        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

        За това си прав, но има случай в които се прави някоя заварка на неизвестен детайлспонтанно. Машината за да се нагласи отнема доста време и за това се прави приблизителна настройка. Поне аз така правя. С СО2 пръски са неизбежни, но по възможност по-малко.

        Коментар


        • #34
          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

          Един съвет и за мен. Предстои ми покупка на МИГ МАГ апарат. Не съм пипал такъв до сега само съм виждал от далече. Имам някакъв опит с РЕДЗ от три четири месеца, там нещата са горе долу вече изчистени, но много често ми се налага да заварявам тънко т.е. 1,5 и 2 мм. ,а последната седмица изгорих и към 100 електрода 1,6 неръждаеми т.е. ламарина 0,8 към профил 1,5 мм и нещата се получиха ,но бавно и с последваща обработка.
          Та да попитам какви са възможностите на МИГ МАГ инверторен 160 амп. минимална и максимална дебелина на заваряваните детайли и последващата обработка дали ще е по минимална т.е по чисти заваръчни шевове. Дали става да се заварява 0.5 мм ламарина на цели шевове дори и да са по къси с цел избягване на деформация. И по лесно ли се учи от РЕДЗ. И чета за някакъв "Струен режим" 160 амп. достатъчни ли са и с каква тел.

          Коментар


          • #35
            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

            Платна 2х1.2 метра ламарина 1.5 мм дебела с о.8 тел на цели шевове върви без проблем,проблема е че се гъне ламарината гадно и грозно !На 0.5 мм дебелина вероятно с 0.6 тел трябва да стане,не ми се е налагало да слагам 0.6 тел до сега !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Платна 2х1.2 метра ламарина 1.5 мм дебела с о.8 тел на цели шевове върви без проблем,проблема е че се гъне ламарината гадно и грозно !На 0.5 мм дебелина вероятно с 0.6 тел трябва да стане,не ми се е налагало да слагам 0.6 тел до сега !
              0.5mm ламарина с 0.6мм тел става безгрижно, поне с мойта пущина. Даже бих казал че е лесно - ваничката е компактна и лесна за контролиране. Пръски с коргон (Ar 80% : CO2 20%) няма изобщо - чува се само леко жужене. Проблем е единствено гърченето на ламарината.

              Сега, не съм правил шевове по 2 метра, а само проби от по 10-15 сантиметра. Но проблем нямаше. Бях докарал най-ниския възможен режим на машината - нещо като 30-ина ампера - всичко на минимум, и после регулация на телоподаването докато влезе в режим.

              Относно количеството газ - 90% от заваряването ми е дебели железа (6 към 10мм ъглов шев), на около 180-200А, тел 1-ца, и около 9-10л/мин. газ. Това на закрито. Binzel MB15 шланг. Нищо му няма. Една дюза издържа поне половин голяма ролка тел, но и нямам дълги шевове - общо взето са около 30-ина сантиметра, с паузи между тях от около 10-ина-15 секунди. Не повече от 1/2 минути от 10 минути е средно натоварването. На шланга няма как да му стане нещо от това, защото е мижава работа.

              ...винаги си настройвам машината предварително на планка. Газа също. Такова нещо като "среден режим" няма. Оптималния режим на машината при конкретните условия (напрежение на мрежата, газ, дебелина, че и моментна кондиция на задшланговото устройство ако щеш) според мен е редно да се настройва преди започване на заваряване. Не е велика философия - с малко свикване става за под минута и 2-3 опита.

              Относно колко да се показва телта, "стандартното" е 10-25мм, според това, което съм чел по други поводи. Лично имам навика да я приближавам малко повече, но напоследък се вкарвам в релси.

              Лично придобих някакъв усет след първите 10-ина килограма изгорена тел. Вертикали все още са ми проблем, но и нямам практика - сигурно в цялата си заваркаджийска практика я имам общо 2-3 метра, я не. Обикновено или "изпускам" ваната на пода, или трупам повече отколкото трябва. Това при непрекъснат шев. Ако с прекъсване - няма грижи.

              Струен режим със 160 амперово телоподаващо - тсъ. Това се случва на 250 ампера и нагоре и тел 1-ца и нагоре. С тел 0.6 и машина издута до край най-много да докараш глобуларен режим (големи капки, капещи във ваната), но нищо повече. И това само в хоризонтални шевове, но файдата от ползата е никаква - пак се случват пръски (режима ще е нестабилен с тая машина), а детайла се нагрява в пъти повече.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                С телоподаващото се заварява много лесно тънки ламарини. Преди години заварявах кюнци тънки като вестник. Е първата точка ги проби, но не си бях настроил машината. След това точка по точка го заварих.
                Миналата година пак заварявах нови кюнци, този път направени от по-дебеличка ламарина, ако не се лъжа 0,5мм. Заварява се без проблеми.

                Коментар


                • #38
                  От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                  Аре кажи ми какво е общото м/у кюнците и лист ламарина 2 м дълъг?.

                  Не е проблем да се заварят листовете.Няма да ги караш на цял шев от край до край,а на порции от по 5-10 см и те така....
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                    Аре кажи ми какво е общото м/у кюнците и лист ламарина 2 м дълъг?.

                    Не е проблем да се заварят листовете.Няма да ги караш на цял шев от край до край,а на порции от по 5-10 см и те така....
                    Обикновено кюнците са закопчани.Поне тези от 0,5мм.Има чалъм да се заварят на два метра,с минимално измятане,но трябват приспособлеия...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                      А въобще, какви методи могат да се ползват срещу изкривяването при ламарина?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                        Прости, къси шевове и правилно разположени и най-вече, никакво бързане.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                          Точка до точка и шевовете да са разнесени на по 30-тина сантиметра в пространството. Правиш 4-5 точки на единия участък и се местиш на следващия пак така. За съдове под налягане може и да не става, но за автомобилни детайли е достатъчно добре. Така съм заварявал детайли на Ситроен 2ЦВ. А който е виждал такова нещо на живо знае, че оригиналната му ламарина е 0.55!?.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                            А някакви методи за отвеждане на топлината от заварявания детайл?Примерно подлагане на големи метални парчета около зоната на заварка?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              А въобще, какви методи могат да се ползват срещу изкривяването при ламарина?
                              Според зависи В някои случай най-подходящо е електросъпротивителното заваряване : точково или ако се изисква херметичност - ролково.

                              Ако се използва метод чрез стопяване , то общото правило е заваряване с минимална линейна енергия . До известна степен върши работа обратно-степенното заваряване.

                              Толкова за заваръчните методи . Останалото са механични "гяволъци " : изправяне на ламарините на валци , предварително задаване на определен ъгъл между детайлите , нагряване и бой с чука ( специално при автомобилната тенекия се продават калъпи с различна форма , които се залагат от обратната страна) , подложки от медна шина ,захващане в приспособления и т.н.

                              .... изобщо , методите са разнообразни и често са в зависимост от конкретното изделие .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                                Обикновено кюнците са закопчани.Поне тези от 0,5мм.Има чалъм да се заварят на два метра,с минимално измятане,но трябват приспособлеия...
                                Не съм ги заварявал по закопчаването. Купувам си ги нови и понеже ми трябват различни дължини се налага да се изнадят. Без заварка се свличат един в друг и падат. Понякога се отваряха от закопчаването и куп проблеми. От както ги заварявам два кюнеца не мръдват.
                                Общото е че е все ламарина и то тънка. Както се заварява на лист, така е и като е на руло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X